Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

sądząc po opisie domu lipińskich, izolacja od wewnątrz (DODATKOWO)

jak ostatnio czytałem o domku lipińskich nic tam nie było o izolacji wewnętrznej, możesz podać linka do tego miejsca gdzie lipińscy chwalą się dodatkową wewnętrzna izolacją ??

 

W tym pod Wrocławiem nie ma izolacji, ale w nastepnych już ma być , e-izolacje piszą po doświadczeniach z pierwszym, a nie opisują pierwszy dp, bo 120kWh/m2 rocznie ostatniej zimy nie jest rewelacją. A jak nie dadzą to wynik powtórzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom Lipińskich od pażdziernika tamtego roku do kwietnia zużył na wszystko (nie mają podlicznika do ogrzewania) 3000 kWh. Dom nie jest zamieszkany ale jest w nim biuro. Nijak nie wychodzi 120 kWh/m2/rok

 

Informacja od Lipińskich sprzed chwili. Kłamią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w domu Lipińskich pół roku temu. Nie ma izolacji od wewnątrz.

Ściana to keramzytobeton 10 cm (prefa) + 30 cm styro Platinium.

Jak chcą mieć dom pasywny to po co ten kermazytobeton? Skoro robią się mostki z fundamenetem to przecież najlepiej zrezydnować z kermazytobetonu - 30 cm styro powinno wystarczyć do domu pasywnego.

 

Zauważyłem, że starsznie się inwestorzy wiją z tymi pasywnymi domami - murują ale tak żeby za wszelką cenę nie było murowane, ocieplają ale tak żeby nie było ocieplone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w domu Lipińskich pół roku temu. Nie ma izolacji od wewnątrz.

Ściana to keramzytobeton 10 cm (prefa) + 30 cm styro Platinium.

Jak chcą mieć dom pasywny to po co ten kermazytobeton? Skoro robią się mostki z fundamenetem to przecież najlepiej zrezydnować z kermazytobetonu - 30 cm styro powinno wystarczyć do domu pasywnego.

 

Zauważyłem, że starsznie się inwestorzy wiją z tymi pasywnymi domami - murują ale tak żeby za wszelką cenę nie było murowane, ocieplają ale tak żeby nie było ocieplone.

 

Częśc nośna ściany ze styropianu?? Ciekawe. System

Prefa - wie kolega co to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś już budowała dom w technologii szkieletowej. Chodzi mi dokładnie o domy gotowe 6- litrowe?

ja prawie kupiłem hass polska, fajna sprawa, oglądałem dom modelowy akurat w styczniu 2005 gdy było -30 stopni, wtedy wydawał mi się bardzo drogi 330 tyś, i nie kupiłem go bo suma sumarum domy szkieletowe są znacznie tańsze od murowanych a w 2005 wydawało mi się ze swój postawię bez problemów za 300 tyś

 

has polska staiwa swoje domki w tydzień, więc pewnie mieszkał bym już w swoim domku od 2 latek

 

I to właśnie za mną najbardziej przemawia szybki czas realizacji , brak problemów z materiałami, pracownikami, nie muszę się martwić czy ściany są postawione prosto ( po przeczytaniu tego forum wiem że takie sytuacje się zdarzają) a jednocześnie dom oszczędny w energię.

 

Jednak nie wiem zbyt wiele o budowie takich domów gdyż interesuje się tym od niedawna, zaledwie tydzień i dlatego chciała bym poznać opinie innych osób na ten temat a może ktoś już wybudował taki dom ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki pomysł mi chodzi po głowie - mama ściany działowe z silki, ale będą one okładane płytami GK - zrobi się dylatacja. Czy ma sens zasypywanie tej przerwy

pomiędzy murem a płytą, piaskiem z cementem w celu poprawienia przewodnictwa i zwiększenia akumulacyjności?

 

Frykow to nie profile to taśma dwustronna butylowa paroszczelna do łączenia paroizolacji :). g-k od razu przykręcam do OSB.

Sorry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komuś tak. Czy też pytałeś się czy art. w e-dach zmanipulował Tomasz Dąbrowski?

 

Dlaczego zmanipulował? Pokaż zdanie w którym P. Tomasz Dabrowski pisze o domu Lipińskich. Koleś napisał artykuł o idei domów pasywnych który został zilustrowany zdjęciami domu Lipińskich. Czy Ty tego naprawdę nie rozumiesz czy tylko sobie tak trolujesz??

 

A jeśli Lipińscy kłamią to ja twierdzę że Brzęczkowski też kłamie. I co? Mam taki sam "silny" argument. Z tym że mój jest nie do podważenia. Bo jest MÓJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w domu Lipińskich pół roku temu. Nie ma izolacji od wewnątrz.

Ściana to keramzytobeton 10 cm (prefa) + 30 cm styro Platinium.

Jak chcą mieć dom pasywny to po co ten kermazytobeton? Skoro robią się mostki z fundamenetem to przecież najlepiej zrezydnować z kermazytobetonu - 30 cm styro powinno wystarczyć do domu pasywnego.

 

Zauważyłem, że starsznie się inwestorzy wiją z tymi pasywnymi domami - murują ale tak żeby za wszelką cenę nie było murowane, ocieplają ale tak żeby nie było ocieplone.

 

Częśc nośna ściany ze styropianu?? Ciekawe. System

Prefa - wie kolega co to?

 

Teraz z tego co widzę na mieście to bloki, garaże piętrowe, biurowce buduje się tak, że jest konstrukcja żelbetowa (słupki), żelbetowe stropy a pomiędzy słupkami wypełnienie czymś tam. Czyli szkielet żelbetowy.

 

Ludzie koniecznie chcą murować ale co to za murowanie z ceramiki poryzowanej albo betonu komórkowego. Ten BK to właściwie bardziej styropian niż beton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom Lipińskich od pażdziernika tamtego roku do kwietnia zużył na wszystko (nie mają podlicznika do ogrzewania) 3000 kWh. Dom nie jest zamieszkany ale jest w nim biuro. Nijak nie wychodzi 120 kWh/m2/rok

 

Informacja od Lipińskich sprzed chwili. Kłamią?

 

http://www.domy-pasywne.pl/index.php?kid=40

 

Jeżeli nawet nie kłamią to 3000 kWh/ za pół roku pseudo zimy przy pompie ciepła Vissmanna to żaden wynik. Ja nie zrobisz pompy , ile wyjdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to liczymy, tak jak liczy Pan TB, vel,..., vel....., vel ......., vel (teraz)Wgregor - na moim przykładzie - bez ogrzewania i strat wentylacyjnych - tylko energia bytowa:

Rodzina 2 osobowa zużyła od kwietnia 2007 do kwietnia 2008.

- około 40m3 wody ( z ciepłowni) - co daje około 2.000kWh,

- około 120m3 gazu miejskiego na gotowanie, co daje około 1.100kWh,

- około 2.500kWh na oświetlenie i inne cele "bytowe" bez ogrzewania, bo to też z ciepłowni.

Czyli na wszystkie potrzeby bytowe "poszło" około 5.600kWh bez ogrzewania i strat wentylacyjnych (ogrzewanie z ciepłowni miejskiej).

I teraz, mieszkanie ma 62m2, czyli na 1m2 zużyłem około 90kWh.

I teraz najlepsze. Wymieniony wyżej mówi - "ocieplając od wewnątrz zmniejszy się twoje zużycie energii na 1m2". (nie wspomnę o 400kWh na 1mb fundamentu)

Ale jest prostszy sposób, wystarczy, ze przeprowadzę się do większego mieszkania (domu) i co wychodzi? Np. dla 120m2 dodajemy około 500kWh na dodatkowe oświetlenie (taki jestem "łaskawca") i już wychodzi tylko 50kWh/m2. Genialne :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam w drewniaki nie wchodził. Właśnie mieszkam w takim i nie przekonuje mnie to, choć mój powstający murowany solidnie daje mi w kość.

 

Choć to jest troche inny system - może w takim "fertighausie" nie ma wrażenia mieszkania w szopie ze sklejki. Trzeba by było się pofatygowac i zobaczyć.

 

Moja doświadczenie jest jednak na nie. Jak gotowy, to ew. keramzytobeton z praefy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyny problem to fakt że dom murowany postoi 100 albo i więcej lat, a drewniany szkielet chyba mniej ??

 

A mnie bardziej martwi to iż konstrukcja domu jest z płyt OSB ( OSB to trociny wymieszane z klejem i sprasowane) i czy nie są one w jakiś sposób szkodliwe dla człowieka :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie spotkałem się z na tyle obszernym i wartym polecenia tekstem :( - tak jak wszędzie spotyka się oklepane slogany i koncepcje - standardem są wytyczne odnośnie usytuowania budynku , doborze materiałów . "grubej" izolacji :) itd...

Podobnie jak w ostatnim dodatku do muratora "domy energooszczędne" są swego rodzaju zbiory tego co do tej pory było publikowane na łamach prasy bądź internetu , zdarzają się w prawdzie newsy ale to raczej w formie ciekawostek a nie rewelacji o większej wartości informacyjnej.

W pewnym momencie zastanawiałem się nad kupnem oferowanych książek w necie ale o ile pamiętam na tym forum temat tych publikacji był już omawiany i nie doszło do zakupu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, uwaga! Niniejszym przyznaję sobię tytuł Kretyna Roku.

 

Otóż zrobiłem w stropach milion dziur na wentylacje (przypominam - stropy żelbetowe x 2), nawet nie zapomniałem, aby w drugim zrobić dziurkę dla kanalizy (odpowietrzenie i odprowadzenie skroplin z reku).

 

Zapomniałem za to o tym, co najtrudniej jest nadrobić. O pier... rurze fi 200, która mi wystaje z podłogi!!!

 

Kur..a!!! Nie zrobiłem przepustów do GWC!!!

 

Kuć dwie dziury ponad 20cm w żelbetowych stropach o grubości 20cm? Chyba nie będę miał GWC... :cry: :cry: :cry: :cry:

 

Idiota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...