Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nawet 50cm styropianu na ścianie . jest kiepską izolacją skoro nie jest zamknięte, ze styropianem w podłodze.

No ale przecież to izolacji od środka nie da się zamkąć w całość w technologii murowanej. Co zrobisz z mostkami na styku ściana zewnętrzna <-> strop oraz ściana zewnętrzna <-> ściana wewnętrzna nośna? Izolując od zewnątrz masz właśnie zamkniętą dokładnie całą izolację. A może ci Duńczycy to Ci poprostu opowiadali o konstrukcji szkieletowej z murowaną ścianką osłonową - to w pełni masz rację że izolacja będzie po stronie wewnętrznej a nie zewnętrznej ścianki osłonowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po raz kolejny gadasz nieprawdę drogi Panie Tomaszu. Dzwoniłem do Lipińskich. Pisałem ile zuzyli prądu. 3000 kWh na wszystko / pół roku ( tego z zimą) Jak to sie ma do 120 kWh/m2/ rok? Nijak.

 

Już Kibito mnie sprawdzał. Cytuję Brzęczkowskiego, a nawet przenoszę całe teksty. Przecież nie kryję się z tym.

Mam ogrzewanie jakie zamierzasz sobie zrobić, oczywiście bez tego kominka kumulacyjnego. Precyzyjna automatyka i akumulacja!? To jak dobra izolacja i wilgoś w niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet 50cm styropianu na ścianie . jest kiepską izolacją skoro nie jest zamknięte, ze styropianem w podłodze.

No ale przecież to izolacji od środka nie da się zamkąć w całość w technologii murowanej. Co zrobisz z mostkami na styku ściana zewnętrzna <-> strop oraz ściana zewnętrzna <-> ściana wewnętrzna nośna? Izolując od zewnątrz masz właśnie zamkniętą dokładnie całą izolację. A może ci Duńczycy to Ci poprostu opowiadali o konstrukcji szkieletowej z murowaną ścianką osłonową - to w pełni masz rację że izolacja będzie po stronie wewnętrznej a nie zewnętrznej ścianki osłonowej.

 

Izolacja termiczna to wyłącznie kompletna rzecz. Izolujesz ściany stropy. To już obowiązek. 500kWh/mb do gruntu dyskwalifikuje dom w obliczu przyszłych kosztów ogrzewania i certyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izolacja termiczna to wyłącznie kompletna rzecz. Izolujesz ściany stropy. To już obowiązek. 500kWh/mb do gruntu dyskwalifikuje dom w obliczu przyszłych kosztów ogrzewania i certyfikacji.
Widzę, że jesteś całkowicie niewyuczalny. Niedawno udawadniałem, że jak się ktoś bardzo mocno uprze, to uda mu się zbudować ścianę, która będzie tracić 500kWh/mb rocznie. Z udowodnieniem, że da się zbudować taką ścianę która będzie tyle traciła ciepła do gruntu byłyby już duże trudności, a Ty wmawiasz wszystkim w koło, że jeśli tylko ktoś nie izoluje ściany od wewnątrz, to musi się liczyć z takimi stratami.

Podobnie jak uparłeś się na Dom Lipińskich, tracący rzekomo 120kWh/m2 rocznie.

Gdzieś coś usłyszałeś, ale nie potrafisz tego interpretować poprawnie.

 

Zobacz np. tutaj : http://www.ppr.pl/artykul.php?id=148147 :

 

Według przyjętych w Europie zasad, o budynku pasywnym można mówić, gdy jego roczne zapotrzebowanie na energię cieplną nie przekracza 15 kWh/m2 rocznie i nie wiąże się z dodatkowym wzrostem zużycia energii na inne cele (np. energia elektryczna). Ponadto całkowita ilość zużywanej energii w budynku pasywnym nie może być większa niż 120 kWh/m2 (ogrzewanie, ciepła woda użytkowa, urządzenia elektryczne, oświetlenie). Dodatkowe zapotrzebowanie na energię może być pokryte przez energię odnawialną.

 

W praktyce domy pasywne, w większości ocieplone od zewnątrz zuzywają znacznie mniej energii. Zobacz chociazby artykuł w Muratorze o domach pasywnych w Niemczech :

http://www.muratordom.pl/budowa-i-remont/oni-juz-zbudowali/niemcy-buduja-domy-pasywne_,6316_21272.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet 50cm styropianu na ścianie . jest kiepską izolacją skoro nie jest zamknięte, ze styropianem w podłodze.

No ale przecież to izolacji od środka nie da się zamkąć w całość w technologii murowanej. Co zrobisz z mostkami na styku ściana zewnętrzna <-> strop oraz ściana zewnętrzna <-> ściana wewnętrzna nośna? Izolując od zewnątrz masz właśnie zamkniętą dokładnie całą izolację. A może ci Duńczycy to Ci poprostu opowiadali o konstrukcji szkieletowej z murowaną ścianką osłonową - to w pełni masz rację że izolacja będzie po stronie wewnętrznej a nie zewnętrznej ścianki osłonowej.

 

Izolacja termiczna to wyłącznie kompletna rzecz. Izolujesz ściany stropy. To już obowiązek. 500kWh/mb do gruntu dyskwalifikuje dom w obliczu przyszłych kosztów ogrzewania i certyfikacji.

 

 

Nosz k.u.r.... mać (!!!), to zakrawa w moim rozumieniu spamowania na bana.

Mam Ciebie dość, chłopie.

Traci się ochotę cokolwiek tu pisać bo się robi syf.

Wy... racaj do Dani tam głosić te debilizmy.

 

 

PS Proponuję każdemu kto odpowiedział po tym debilnym kolejnym poście temu spamerowi o usunięcie komentarza odnoszącego się do niego i proponuję nie zwracanie na niego uwagi, bo naprawdę żal tego tematu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjeżdżam na dwa tygodnie na wieś, ale myslisz, że jak nie będę pisał to będziesz miał suchy styropian, to z 500kWh /mb fundamentu zrobi się 40? Przecież to sprawdzone doświadczalnie ! A tu jest temat "wymiana doświadczeń"! Więc po co piszesz takim tonem, czemu tak źle budującym życzysz. Lepiej się puczujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjeżdżam na dwa tygodnie na wieś, ale myslisz, że jak nie będę pisał to będziesz miał suchy styropian, to z 500kWh /mb fundamentu zrobi się 40? Przecież to sprawdzone doświadczalnie ! A tu jest temat "wymiana doświadczeń"! Więc po co piszesz takim tonem, czemu tak źle budującym życzysz. Lepiej się puczujesz?
Co jest wg Ciebe sprawdzone doświadczalnie? Pisałeś o jakichś dwóch budynkach bliźniaczych, które mają być rzekomo dowodem Twoich twierdzeń. Opisz jak były wykonane obie części tego bliźniaka, to każdy światły budowlaniec poda Ci przyczyny takich różnic w zużyciu energii do ogrzewania (o ile one w ogóle występowały).

Być może wiesz jak uniknąć błędów w domu ocieplanym od wewnątrz, ale nie jest to "jedyna słuszna" metoda izolowania budynku, a o innych metodach Twoja wiedza jest zerowa, o czym świadczą powtarzane przez Ciebie bzdury.

 

Swoją drogą, większość osób broniących metody ocieplenia od zewnątrz, popełnia podobny błąd uznając, że nie ma innych równie dobrych metod ocieplenia.

Czy ich także należałoby wyrzucić z Forum Muratora ?

Proponuję, trochę pokory w głoszeniu tak skrajnych opinii.

 

 

j-j niepotrzebnie się unosisz. Ty dobrze wiesz jakie mostki termiczne pojawiają się przy ociepleniu od zewnątrz. Myślę, że uda Ci się je skutecznie zminimalizować. Podobnie można postąpić przy ociepleniu wewnętrznym. Przeanalizować słabe punkty tej technologii i postarać się je wyeliminować.

an-bud pokazał, że niekiedy jest to dużo lepsza metoda izolacji budynku :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HenoK, mi chodzi o to że dyskutuje się z tym gościem tyle a on dalej p.... jak pokręcony swoje. Przecież to szlag człowieka trafia jak po raz 1000 czyta te same debilizmy.

Jesteś bardzo cierpliwy. Podziwiam Cię że tak spokojnie znosisz wciąż te same slogany w każdym temacie. Ja tak nie potrafię, szczególnie gdy cały ten temat również ja pokazuję że można bez mostków przy zewnętrznym ociepleniu a tu taki typ wpada i syf robi.

Pół biedy gdy nikt nie reaguje ale jest inaczej i wartościowe rzeczy umykają wśród takich niepotrezbnych dyskusji.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, ze mam podobne odczucia, tylko nie tysiąc razy wielokrotnie więcej razy (bo nie sam to piszesz) czytam jak to nazwałeś d... o przyklejaniu styropianu za stałym, "nienasyconym" odbiornikiem ciepła jakim jest ściana i fundament i grunt. Oraz o tym, że przegroda termiczna tak gruba nie chłonie wilgoci, jak osobićie w ręku miałem "ciężkie " styropiany z elewacij.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, ze mam podobne odczucia ... czytam jak to nazwałeś d... o przyklejaniu styropianu za stałym, "nienasyconym" odbiornikiem ciepła jakim jest ściana i fundament i grunt. Oraz o tym, że przegroda termiczna tak gruba nie chłonie wilgoci, jak osobićie w ręku miałem "ciężkie " styropiany z elewacij.
Znowu wyczytałeś jedno zdanie o przyklejaniu styropianu na zewnątrz, nie doczytałeś o sposobach likwidacji mostków termicznych i w ten sposób dyskredytujesz cała technologię.

Te "ciężkie" styropiany w jakiej sytuacji spotkałeś? Jak była grubość ocieplenia : 5, 10, 15, 20, 40cm styropianu ? Jak była wyprawa elewacyjna ? Jak była ściana do której ten styropian był przyklejony ?

To są wszystko ważne pytanie, których pominiecie powoduje wyciągniecie błędnych wniosków nawet z wieloletniego doświadczenia.

Przy ociepleniu wewnętrznych, można zapewne znaleźć znacznie więcej spartolonych realizacji, co wcale nie znaczy, że nie można tą technologią dobrze zaizolować ścian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki od wody- 10cm styropianu .

 

 

mgr inż. Robert Janiak

Product Manager firmy Xella Polska, zaangażowany w tematykę budownictwa energooszczędnego i pasywnego w Polsce i na świecie. Autor licznych opracowań technicznych i artykułów prasowych.

 

Ciepłe, szczelne zewnętrzne ściany są pierwszym ogniwem łańcucha technologicznego w budynkach energooszczędnych i pasywnych. Podstawą koncepcji domu pasywnego jest oszczędność energii cieplnej, którą bardzo łatwo można realizować przez dobrze dobrany materiał konstrukcyjny oraz doskonale zaizolowane ściany zewnętrzne budynku. Współczynnik przenikania ciepła U dla takiej ściany powinien być mniejszy od 0,15 W/(m2K). Taki współczynnik można z łatwością osiągnąć stosując produkty firmy Xella, np. bloczki z betonu komórkowego YTONG.

 

 

 

W eksperymentalnym Domu Pasywnym, wybudowanym przez Wydanictwo Przewodnik Budowlany, niski współczynnik przenikania ciepła osiągnięto stosując ocie-plenie bloczków YTONG grubą warstwą izolacji termicznej z wełny mineralnej:

 

- izolacja zewnętrzna z wełny mineralnej - 20 cm,

 

- ściana konstrukcyjna z bloczków YTONG PP2/0,4 - 24 cm,

 

- izolacja wewnętrzna z wełny mineralnej - 10 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ociepleniu wewnętrznych, można zapewne znaleźć znacznie więcej spartolonych realizacji, co wcale nie znaczy, że nie można tą technologią dobrze zaizolować ścian.

 

To znajdź choć jedną, oczywiście z folią w ścianie i z rekuperatorem.

A wieloletetnie doświadczenie Brzęczkowskiego: Poczytaj z lat dziewiędziesiątych akapit o domu w Nadarzynie. Mnie to kiedyś przekonało i nie żałuję, Masz kogoś kto żałuje? Po tylu latach choć jeden?

 

http://www.instalator.pl/archi/mi12(16)/ilustracje/72.gif

http://www.instalator.pl/archi/mi12(16)/ilustracje/73.gif

http://www.instalator.pl/archi/mi12(16)/ilustracje/74.gif

 

(może trzeba "kopiować" nie zawsze wchodzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki od wody- 10cm styropianu .

10 cm ocieplenia przy scianie z gazobetonu, powoduje, że punkt rosy występuje zazwyczaj na granicy ściany i styropianu. W takiej sytuacji to wilgotna ściana może być przyczyną problemów, m.in. wtórnego zawilgocenia styropianu. Wypadałoby jeszcze zapytać, czy styropian spełniał wymogi styropianu elewacyjnego (gęstość, wytrzymałość, itp.)

mgr inż. Robert Janiak

Product Manager firmy Xella Polska, zaangażowany w tematykę budownictwa energooszczędnego i pasywnego w Polsce i na świecie. Autor licznych opracowań technicznych i artykułów prasowych.

Zacytowałeś tę część artykułu :

http://termodom.pl/inne/dom_pasywny/trendy_rozwojowe_w_budownictwie_energooszczednym_i_pasywnym

to może zacytuję tę dla Ciebie mniej wygodną :

Wyboru technologii ściennej dokonano na podstawie tendencji w budownictwie pasywnym na świecie. W przeważającej większości budynków pasywnych w Europie jako elementów konstrukcyjnych użyto wyroby produkowane w wytwórniach firmy Xella – bloki wapienno-piaskowe SILKA lub bloczki z betonu komórkowego YTONG. Materiały te są dobrze znane w budownictwie tradycyjnym i energooszczędnym.

W Domu Pasywnym użyto bloczków YTONG przede wszystkim z uwagi na doskonałą izolacyjność termiczną. Ich mniejsza wytrzymałość na ściskanie nie jest istotna w przypadku domów jednorodzinnych. Ściana wykonana z lekkich (niska gęstość) bloczków YTONG ma również mniejszą zdolność akumulowania ciepła. Ten problem rozwiązano, stosując dodatkową wewnętrzną ściankę z cegieł klinkierowych. W tym przypadku można również zastosować ścianę z cegieł lub bloków SILKA, które charakteryzują się bardzo dobrą akumulacją ciepła.

Jak to się ma do Twojego twierdzenia, że akumulacyjność ścian w domu jest zbędnym balastem dla automatyki ?

Inna sprawa, że taka ściana wychodzi koszmarnie droga, o czym można przeczytać Tutaj :

http://www.forumbudowlane.pl/viewtopic.php?p=21938&sid=63f6bf020a3ab1317f50056d44fafd5f#21938

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się ma? Super ! Akumulacja ciepła nie jest związana z izolacją a z ogrzewaniem, Tam gdzie chcesz grzać sie kominkiem, czy masz stare ogrzewanie pośrednie (źródło-odbiornik) tam akumulacja się przydaje!, Ale ponieważ systemy ogrzewania pośredniego, jako z natury, więcej zużywające kWh na m2 od systemów bezpośrednich, odchodzą do lamusa.

Zobacz w http://www.isover.fr//doc/isover/ficheP/MDG_RT2005.pdf

pierwsza ściana ma cegłę od środka , ale przedtem była (w kolejności) ściana nośna, izolacja , izolacja podłogi i wylewka, dopiero na końcu mur wewnętrzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następne zdjątka.

Mam juz naklejone 3 warstwy płyt, teraz już P+ na ściany poleci.

 

Mysle ze w tym wątku bede mogl zadac pytanie - nie buduje domu pasywnego, ale mysle ze stosynkowo dobrze ocieplony tzn 20 cm styropianu w podłodze i 20 cm styropianu na scianach :-)

I teraz mam dylemat do sciany przysrubowane mają byc belki drewniane do przymocowania "mieczy" dla wzmocnienia dachu...I teraz pytanie czy jest sens czy mozna pod belke (meidzy belka a sciane ) dac 10 cm styropianu FS20 by zachowac ciaglosc izolacji temicznej scian?

Po prostu potem juz przy wlasiwym ocieplaniu dwoma warstwami po 10 cm obrobili by to ladnie - a beleczka by ladnie wystawal przed lewecje stanowiac jej ozdobe.

Forumowicza Wgregora prosze o nieodpowiadanie - by niezaciemniac wątku.

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawlok ja nie do końca kumam o co Tobie chodzi.

 

pzdr

 

Precyzuje jest sciana nosna -zewnetrzna poroton 24 cm do niej pionowo ma byc przykrecona belka do podrzymanai "mieczy" czyli dachu nad wejscie, konkretnie dwie belki drewniane o przekroju 16*16 po lewej i prawej stronei drzwi wejsciowych...

Czy pomiedzy tą pionową belke a sciane mozna dac 10 cm FS20 (twardy styropian) na to belke - jak przyjdzie docieplenie wokol to ta beleczka bedzie w wystawala 6 cm przed lico sciany czyli efekt ozdobny nie zginie...

Chyba wyjasnilem?

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...