Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że napiszesz inaczej.

Z tego co się dowiedziałem, że nie zawsze na trójnikach się nie udaje, ale zawsze na skrzynce się udaje.

Nie będziesz też w nocy słyszał szumów mimo sztywnych kanałów i tak dużych średnic.

Jestem też pewien, że i mostkiem termicznych do gruntu nie będzie ci ciepło "uciekało" po tylu inwektywach nie ma prawa! Zawsze można zmienić metodologię liczenia, to poprawia humor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że napiszesz inaczej.

Z tego co się dowiedziałem, że nie zawsze na trójnikach się nie udaje, ale zawsze na skrzynce się udaje.

Nie będziesz też w nocy słyszał szumów mimo sztywnych kanałów i tak dużych średnic.

Jestem też pewien, że i mostkiem termicznych do gruntu nie będzie ci ciepło "uciekało" po tylu inwektywach nie ma prawa! Zawsze można zmienić metodologię liczenia, to poprawia humor.

 

Wgregor, napiszę- nareszcie normalny post- dziękuję :). Można podyskutować.

 

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że napiszesz inaczej.

Z tego co się dowiedziałem, że nie zawsze na trójnikach się nie udaje, ale zawsze na skrzynce się udaje.

 

Być może masz rację. Zrobiłem na sztywnych z powodu jak pisałem wyżej.

adam_mk mnie ostrzegł po zakupach stąd moje testy itd.

 

Nie będziesz też w nocy słyszał szumów mimo sztywnych kanałów i tak dużych średnic.

.

Domyślam się, że to ironia ale odpiszę jakby nie była- nie wiem czy masz tu rację, mam nadzieję że tak ale o tym sie dopiero przekonam w każdym razie jeden z elementów wytlumienia- tłumiki, jutro odbieram.

 

Jestem też pewien, że i mostkiem termicznych do gruntu nie będzie ci ciepło "uciekało" po tylu inwektywach nie ma prawa! Zawsze można zmienić metodologię liczenia, to poprawia humor.

 

j.w.

W sposób bardziej potajemny ale jednak nie powstrzymałeś się od przemycenia mostka do gruntu a już prawie wierzylem w Twoją zmianę.

ale tu Ciebie nie rozumiem, czytasz ten temat i nie zauważasz, że zlikwidowalem problem mostka do gruntu :-? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zastanówcie się nad SPIRO, ja trochę czasu spędziłem (...)

Właśnie dlatego twoje doświadczenie jest takie cenne! Wolę zaryzykować ze spiro i mieć czystsze kanały, niż mieć mniejsze ryzyko przy instalacji ale za to ryzykować, że mi się jakieś świństwo rozwinie. Jezier kiedyś napisał, że ma zamiar co kilka lat wymieniać kanały, trochę mi się taka zabawa nie uśmiecha. Dla mnie opcja wycior raz na kilka lat jest lepsza niż wymiana.

W firmie mamy klimę i co jakiś czas ktoś ma problemy z układem oddechowym, a wcześniej takich problemów nie było. I nie chodzi o to, że, ktoś sobie za zimny nawiew włączy.

Pozdr.

Oooo, to wolno się zastanawiać nad brudnymi kanałami? Ja gdzieś, kiedyś, coś zapytałem pod tym kątem, że może po 40-tu latach ... no i w odpowiedzi dostałem że niby to jakiś taki jestem &^%&^%&@#$^%^&

 

Czyli będą czyste czy nie będą po tych 40-tu latach? A jeśli nie czyste to co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoj, wiesz że nie o to mi chodziło, mozna sobie w pokojach takie porozstawiać.

Ale skoro pod nawiew to znajdziesz taki ktory "przejonizuje" "zmimowy" wydatek??

 

HGW - dopiero rozpoczynam research. Zawsze będę mógł dostawić w razie czego. Myślę, że zawsze pare jonów ujemnych się przyda, nawet jak nie da sie osiągnąć optymalnego ich poziomu.

 

am76 To jest trochę jak z tym zakładem Pascala - w sumie nie powinno być nic. Ale jeśli się mylę, to konsekwencje mogą być. A jeśli pomyłka w drugą stronę - coż, wiele się nie traci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zdaje się, że kilku osobom logika "siadła"... :lol: :lol: :lol:

 

Macie zamiar wstawić tam jakieś filtry?

Widzieliście te filtry?

CO przepuszczają?

 

Bo tylko to, co przepuszczą to MOŻE się osadzić w kanałach...

 

Poleca się do takich zastosowań EU3. CELOWO!!!

 

Opowieści o zasyfionych kanałach za często kontrolowanym filtrem i czasem nawet wymienianym - to brednie!

 

Ponawiam prośbę po raz nie wiem już który!

DAJCIE NAMIAR na choć jedną osobę, co czyściła kanały w dobrze zrobionej wentylacji mechanicznej w domu jednorodzinnym!

Nie mylcie tylko wentylacji z klimatyzacją, bo to nie jest to samo!

Z nadmuchowym też nie mylcie! Takoż z DGP!!!

 

j-j

Zapytałeś jak już te kanały miałeś...

No, to ostrzegłem, że są "trudne", co jest prawdą!

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i adam_mk zakończył dyskusję :).

Ale ja jeszcze adamie mam pytanie:

Ta moja VHL`ka jako czerpnia naziemna. Ta siatka 1 cm x 1 cm wystarczy?

Bo jakoś się obawiam że jakieś owady czy inne syfy (sadza też bo jest jej od cholery, mam obok siebie piekarnię która "zdrowo" daje) mogą dostawać się do żwirowca, nie przejmowac się czy dcoś z tym powinenem zrobić jeśli da się zrobić?

 

 

 

j-j

Zapytałeś jak już te kanały miałeś...

No, to ostrzegłem, że są "trudne", co jest prawdą!

Adam M.

 

I za to jestem Ci wdzięczny, bo na podstawie tych ostrzeżeń i Twoich rad wykonałem najpierw testy i na ich podstawie wprowadziłem parę koniecznych poprawek.

Zresztą doskonale pewnie pamiętasz moje dylamaty :).

 

pzdr

 

Gdzie można zakupić takie cudo?

 

Lindab czerpnia dachowa VHL bodajże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam trochę spraw, które się zbiegły, walczę z kompem (dysk siada, czasem jest czasem nie) i z synciem, który obiecał pomoc...(z tym kompem).

Chwilowo bywam nieregularnie, ale śledzę ile się da...

 

Tak. Robiłbym na fleksach. Tam, gdzie trzeba - ocieplonych.

 

Można dodać tam jaką drobnooczkową siatkę plastikową. Taką prawie tkaninę, co się na ramce w okna wstawia, "żeby muchy nie lecieli".

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dodać tam jaką drobnooczkową siatkę plastikową. Taką prawie tkaninę, co się na ramce w okna wstawia, "żeby muchy nie lecieli".

Adam M.

 

dzieki adamie, tyle że opory mocno wzrosną prawdopodobnie, no ale chyba inaczej nie da rady :(.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dodać tam jaką drobnooczkową siatkę plastikową. Taką prawie tkaninę, co się na ramce w okna wstawia, "żeby muchy nie lecieli".

Adam M.

 

dzieki adamie, tyle że opory mocno wzrosną prawdopodobnie, no ale chyba inaczej nie da rady :(.

 

pzdr

Tak nie do końca, na filtrze EU3 w firmowej obudowie opisane jest +/- 30Pa bodajże, więc taka siatka to będzie ile ? 5Pa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...