Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

-
    Masz rację, ale wystarczy odpowiednie ocieplenie

Przy identycznej grubości izolacji ( bez znaczenia jakiej) straty na szerszych kanałach ( dłuższy czas przpływu i większy radiator) będą zawsze wyższe, podobnie jak koszt.

-

    Przy odpowiednim wytłumieniu a takowe mam nie będzie problemu ale to się okaże niedługo

Ci co dbają o komfort już to zbadali. Co to znaczy "odpowiednie wytłumienie" czy to nie dodatkowy koszt? Czy jest sens robić droższą, o większych stratach instalację, by wydawać kasę i kombinować "odpowiednie wytłumienie"

 

    A to co (?) znowu 500 kWh/mb fundamentu

każdy mostek termiczny poza stratami ciepła jest też zarodziem wilgoci. Szkło może faktycznie zredykuję straty do 300-200kWh /mb ale też zatrzyma wodę, która w ścianie się wykropli.

 

    Grzeję prądem w II taryfie zasobnik też w II więc jakie straty!!!!! ????

 

Co do zużycia kWh ma druga taryfa?

 

 

ło matko, uważam że 25 cm ocieplenia kanału wystarczy w zupełności.

 

koszty na pewno wyższe ale to nie znaczy że nie skuteczne.

 

Odpowiednie wytłumienie: tłumiki, w związku z tym że kanały sztywne.

 

Przeczysz sam sobie.

Skoro się zgodziłeś że szkło jest izolatorem to nie będzie tam temp. skraplania a za wilgoć odpwoadać będzie wentylacja.

 

II taryfa ma to, że grzeję prądęm więc straty z zasobnika mnie ogrzeją, wyjdzie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Trochę mnie śmieszy jak piszesz, że kanału maja 62 cm średnicy.

Kanał miękki 30 x lepiej tłumi.

jak zasobnik masz w pokoju, a ciepłą wodę używasz tylko w sezonie grzewczym - to zgoda.

a II taryfa może tylko zwiększyć zużycie kWh , a nie zmniejszyć. Przy drugiej taryfie gromadzimy energię a więc zużycie zawsze jest większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie śmieszy jak piszesz, że kanału maja 62 cm średnicy.

 

Hehe, tak też myslałem nie wiesz totalnie jak buduję tylko sypiesz sloganami.

 

Kanał miękki 30 x lepiej tłumi.

 

Nie twierdzę że nie tylko że po to dałem tłumiki bo sztywne nie tłumią.

 

 

jak zasobnik masz w pokoju, a ciepłą wodę używasz tylko w sezonie grzewczym - to zgoda.

 

Jakie to ma znaczenie, cały dom jest "termosem", działówki nie sa izolatorem więc cieplo z zasobnika zasili dom nawet jeśli zasobnik będzie w pom. gosp.

A latem taka ilość mocy to żaden problem. Więcej komputer działający Cię ogrzeje.

 

 

a II taryfa może tylko zwiększyć zużycie kWh , a nie zmniejszyć. Przy drugiej taryfie gromadzimy energię a więc zużycie zawsze jest większe.

 

:o gromadzimy ale niekoniecznie musi to podnosić ogólną temp. tak aby spowodowała ona większe delta T i w związku z tym większe straty.

Duża bezwładność daje duże możliwości, na pewno nie sprzyja przegrzewaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ZW
...

    Grzeję prądem w II taryfie zasobnik też w II więc jakie straty!!!!! ????

 

Co do zużycia kWh ma druga taryfa?

 

Ma.

 

Dlatego, że za energię płacimy w PLN a nie w kWh, co uparcie pomijasz w kalkulacjach.

 

Ponawiam prośbę o kalkulację "strat na akumulacji" z bojlera stojącego w ogrzewanym pomieszczeniu.

 

Jeśli wyjdzie Ci więcej niż 30%, nawet średniorocznie, to zwracam honor i posypuję głowę popiołem.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kalkulację pomijam, bo II taryfa *ta nasza" nie utrzyma się długo. We Francji i Niemczech już działa chwilowa II taryfa ( elektrownia na wysyła rozkazy do grzejników o obniżce na kilka sekund ) Spłaszcza to krzywą produkcji prądu.

Te dwa kraje mają największe udziały w naszej energetyce.

Zawsze pomijam kalkulacje nawet z gazem czy olejem. 10 lat temu też nikt nie chciał izolować bo olej kosztował 60gr i robili sobie kalkulację

Jednym z założeń domu energooszczędnego jest brak cyrkulacji, więc coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że ja wcale nie ukrywam tego, że nie liczyłem ani nie mierzyłem temperatury powierzchni zewnętrznej tynku. No ale skoro Ty to ponoć zrobiłeś ...

[..]

Konkrety mój drogi Panie należy podawać tak aby ktoś jeszcze poza Tobą mógł je zweryfikować.

Jak na razie to, że masz wiedzę słyszymy głównie od Ciebie.

Zamiast wchodzić w utarczki słowne ze mną ( i tak nie dasz rady)

popisz się rzetelną wiedzą a natychmiast przyznam Ci rację i tyle!

 

Sorry orko, ale dajesz taki popis impertynencji i glupoty, ze az nie dalem rady doczytac do konca. Pohamuj sie, "drogi Panie", albo idz sobie gdzies indziej. Jesli nie wiesz i nie umiesz, co jest oczywiste, to jak mozesz sie klocic, ze j-j nie ma racji??? :o

 

Niewiarygodne.

 

Nie dosc, ze Wgregor rozpi.prza watek swoim opetaniem, to jeszcze swoich wyznawcow sprowadza, ktorzy sa jeszcze gorsi.

 

A - dla porzadku: Wgregor TO JEST Brzeczkowski. Nawet z nim rozmawialem na Bartyckiej swego czasu. Nawet sympatyczny, ale fiola ma sporego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos slusznie zauwazyl, nie warto z nim dyskutowac. Nic, ale to nic nie dociera do "Wgregor"

 

Jezu... Kur.wa... Nie wiem juz, jak mam mowic - PRZESTANCIE KARMIC TEGO TROLLA DO CEZKIEJ CHOLERY!!!

 

Blagam...

 

To byl taki fajny watek... Nawet ksiazke chcialem z niego zrobic... :cry: :cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ZW
A kalkulację pomijam, bo II taryfa *ta nasza" nie utrzyma się długo. ...

Jednym z założeń domu energooszczędnego jest brak cyrkulacji, więc coś w tym jest.

 

Długo nie długo. Nie znam się na rynku energii i przykład oleju do mnie nie przemawia.

 

Nawet jeśli niedługo, dlaczego miałbym teraz dopłacać 30% po to żeby kiedyś zaoszczędzić 0,005% o ile coś w ogóle ?

 

To ile jest tych "strat na akumulacji" ? Normalnie ocieplony bojler stojący w ogrzewanym pomieszczeniu

 

poz

 

PS: Depi, temat leży jak najbardziej w temacie "dom energooszczędny".

Jeśli powstają jakieś straty to niech Wgregor ostrzeże nieświadomych budowniczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Depi, temat leży jak najbardziej w temacie "dom energooszczędny".

Jeśli powstają jakieś straty to niech Wgregor ostrzeże nieświadomych budowniczych.

Ile jest strat to każdy zasobnik ma napisane w karcie technicznej. A dyskusja z trolem jest bezsensowna bo jego alternatywa jest dla "brudasów".

Znam kilka osób, które w młodości mieszkały w domach bez instalacji wodnej. Wodę czerpały ze studni i grzały na kuchni węglowej. Myły się w misce a kąpiej w balii raz w tygodniu była. Bardzo oszczędny sposób. Tylko porównywać tego do dzisiejszego komfortowego CWU nie ma sensu. I dlatego nie ma też sensu dyskutować z trolem o jego sposobie na max 30 litrów ciepłej wody dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Depi, temat leży jak najbardziej w temacie "dom energooszczędny".

Jeśli powstają jakieś straty to niech Wgregor ostrzeże nieświadomych budowniczych.

 

Ze temat lezy, to ja wiem. Tylko Wgregor wypisuje na tenze temat brednie i klasycznie "porywa" watek. Wszyscy zaczynaja dyskutowac z trollem, co nie ma sensu, i watek tonie w kupie g...

 

Jak ktos np. z boku ma sie potem zorientowac w tym, co tu prawda, co falsz, co wazne, a co nie?

 

Prosze jeszcze raz - nie odpowiadajcie na zaczepki. Jakbyscie mieli po 10 lat i nie mogli sobie darowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ZW

Wiecie co - ja po prostu nie mogę gdy widzę po raz kolejny bzdury o "stratach na akumulacji", które wynoszą dokładnie 0,000% w każdej taryfie i dla każdego bojlera.

 

Już więcej nie będę. Obiecuję, poprawię się. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ZW

Wgregor, to jest wątek techniczny jak oszczędzać ciepło, temat mnie żywo interesuje.

 

Jeśli uważasz że ogrzewanie bojlerem czy podłoga akumulacyjna przynosi straty pokaż jak to policzyłeś. Może coś jest na rzeczy ale jak na razie ośmieszasz tą teorię.

 

Jeśli głęboko zaś wierzysz w coś co nie ma realnych podstaw, to są lepsze zakładki - "hyde park" czy "psycholog dyżurny".

 

 

 

no i znów nie wytrzymałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By zgomadzić ciepło , podłogę trzeba przegrzać - to akurat śmieszne bym udawadniał większe zużycie i mniejszy komfort.

A bojler, zobacz np http://www.atlantic-polska.pl/ wybierz pojemność i zobaczysz dobowe straty. Dodaj do tego straty na rurkach .

 

bez cyrkulacji do wody użytkowej na dwie osoby podlicznik (trzy termy 10-15-15l /40st woda) zużycie 34-37kWh/miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja napiszę trochę na temat. Właśnie uruchomiłem dom (no, traktuję mój dom jak kolejną maszynę którą skonstruowałem :-) a uruchomienie polegało na rozpoczęci grzania, pojawieniu się wody w kranie, i światła w różnych miejscach. Od ponad tygodnia grzeję. Wcześniej kilka dni podgrzewałem w niektórych miejscach promiennikiem na lpg, ale wielkiego wpływu na temperaturę w całym domu to nie miało. Po włączeniu grzałek w buforze 1000 - litrowym w ciągu kilu godzin zrobiło się ciepło. Bufor grzał najpierw "samym-sobą" a w tym czasie instalowaliśmy podłączenia od niego do ogrzewania i CWU. W piątek uruchomiłem podłogówkę. Mimo że dom jeszcze mokry, wilgotność pływa między 75 a 90%, to zużycie energii jest bardzo bliskie obliczonemu w założeniach budowy, różnica nie przekracza 10%, a w tym zawarta jest energia wstępnego zagrzania budynku, a potem rozgrzania posadzek od 10 C do 19C. Wyżej podłogi nie grzeję, bo robi się za ciepło do pracy (powietrze dochodzi do 21 C a pod sufitem do 26 C) - oprócz podłogi ciepłą dostarcza bufor, który jest stopniowo zabudowywany, ale jeszcze nie zasypany granulatem styropianowym. Średnio zużywam dziennie 75 kWh na ogrzewanie, oświetlenie i pracę elektronarzędzi. Dom ma 200m2 i 510m3, zaizolowany średnio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...