Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzięki jeszcze raz za zwórcenie uwagi co do docieplenia i uszczelnienia rur nawiewu i wywiewu z reku. Jak pisałem wyżej- dokonałem poprawki.

 

Nie było łatwo gdzie dało radę wcisnąłem wełnę z folią ale tu wełny nie dało rady dobrze wcisnąć więc zapianowałem aby było szczelnie.

 

http://images29.fotosik.pl/304/6a4a72c35aabc72amed.jpg

 

a tu dalej wełna z folią

 

http://images27.fotosik.pl/303/c4db2f4c91aa1965med.jpg

 

 

a tu już nareszcie końcówka ocieplania stropu

Tam gdzie dalem tylko Megarock`a bez ursy DF`a nie siadło nic i mam tyle ile dałem czyli 60 cm a nawet czasem 62 cm. Tak więc ursy DF`a nie polecam bo dobrze się ją wciska w szpary ale za bardzo jest miękka i siada mocno.

 

http://images28.fotosik.pl/304/8b238f65fc62093dmed.jpg

 

http://images33.fotosik.pl/424/09b1c59ee0a026fdmed.jpg

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

j-j, masz może zrobione zdjęcia miejsca, gdzie schodzi się izolacja ściany zewnętrznej z izolacją poddasza ??

Jeśli tak, to zapodaj je na forum.

Ile Ci wyszło ocieplenia w tym miejscu ?

 

Pozdrawiam.

 

Tu coś jest

http://forum.muratordom.pl/dom-cieply-pasywny-albo-3-lub-5-litrowy,t60908-3660.htm

 

styro ściany dochodzi do góry murłaty i na nim (do jego krawędzi zewn czyli do 30 cm) leży wełna ze stropu. Upchałem tam ją na wysokość taką na ile mi pozwolił skos czyli na ok 40 cm (przy krawędzie zewn. styro)-50 cm.(przy krawędzi zewn. ściany)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zdjęcia mi jakoś umknęły :roll: .

 

Czy te 40 cm (i 50 cm.) wełny, leżącej na styro ściany zewn., weszły Ci na luz, czy musiałeś je upychać na siłę?

 

Kurcze jak patrzę na swój dach, murłatę, wysokość krokwi, to nijak mi więcej niż 20 cm. przez murłatę nie przejdzie. :cry:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POzwolę sobie na drobne szkolenie ;).

Można wskazać konkretny post na Forum. W tym wypadku jest to :

http://forum.muratordom.pl/post2849751.htm#2849751

Jak to zrobić ?

W lewym górnym rogu każdego postu jest taki znaczek :

http://forum.muratordom.pl/templates/subMurator/images/icon_minipost_new.gif Wysłany: 14-Gru-2008 11:44:49 Nie Temat postu:

(Ten przykład dotyczy Twojego poprzedniego postu w tym wątku).

Trzeba na niego najechać myszą i po naciśnięciu prawego klawisza wybrać "Kopiuj adres odnośnika". Potem wystarczy tylko skopiowany do schowka adres wkleić :).

Tak wklejony adres przenosi nas do konkretnego postu, a nie do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HenoK, ja jestem bardzo pozytywnie nastawiony do szkoleń i rad :)- dzieki (!!!), fajny bajer :).

 

 

Dzięki, zdjęcia mi jakoś umknęły :roll: .

 

Czy te 40 cm (i 50 cm.) wełny, leżącej na styro ściany zewn., weszły Ci na luz, czy musiałeś je upychać na siłę?

 

Kurcze jak patrzę na swój dach, murłatę, wysokość krokwi, to nijak mi więcej niż 20 cm. przez murłatę nie przejdzie. :cry:

 

Pozdrawiam.

 

 

Na dole w opisie mam strony ze swoimi zdjęciami możesz też przejrzeć :).

 

Musiałem upychać przy trzeciej warstwie 20 cm- owej.

Tu lepiej widać- są na razie 2 warstwy.

 

http://images36.fotosik.pl/40/df9bc8a894f97bfcmed.jpg

 

 

 

A tu jeszcze parę zdjęć z "otaśmowania" i zapiankowania pod listwą drzwi zewn.

http://images42.fotosik.pl/40/167723738e1cfa1bmed.jpg

http://images45.fotosik.pl/40/3d56a4da7dfcd8bfmed.jpg

http://images37.fotosik.pl/40/a881ce4f5aedfe18med.jpg

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki j-j.

Już wiem w czym rzecz. :(

 

Zaczynam przeklinać moje niezdecydowanie z początku budowy i brak rzetelnego wsparcia ze strony architekta adaptującego projekt. A projekt to konstrukcyjnie koszmar.

 

Ja nie mam stropu. Tym samym krokwie opierają się bezp. na murłacie i więcej niż 20 cm. tam nie wcisnę. Sick. :cry:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki j-j.

Już wiem w czym rzecz. :(

 

Zaczynam przeklinać moje niezdecydowanie z początku budowy i brak rzetelnego wsparcia ze strony architekta adaptującego projekt. A projekt to konstrukcyjnie koszmar.

 

Ja nie mam stropu. Tym samym krokwie opierają się bezp. na murłacie i więcej niż 20 cm. tam nie wcisnę. Sick. :cry:

 

Pozdrawiam.

 

U mnie to samo, mam 15 cm między murłatą a blachą,fakt że krokwie mają 20 cm no ale zacięcie te 5 cm i tylko tyle będzie w połączeniu ściany i dachu :-?

Za to reszta to 50 cm :wink:

Jeszcze jedno,,, murłata jest przymocowana ma podkładkach 3 cm,zamierzam w tą "szparę" wcisnąc styropian,myślę że to poprawi sprawę jeśli chodzi o mostek 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno,,, murłata jest przymocowana ma podkładkach 3 cm,zamierzam w tą "szparę" wcisnąc styropian,myślę że to poprawi sprawę jeśli chodzi o mostek 8)

 

Jeśli na murłatę położysz 15 cm welny to mostka nie będzie a roboty trochę jednak będziesz miał. Ale chyba bym tam wcisnął ten styro albo piankę.

 

Ja się długo zastanawiałem czy dać pod pasem dolnym wiązarów wełnę.

Ostatecznie wcisnąłem wełnę między pasy a pod same pasy nie i zostawiłem szparę 4 cm. Uznałem że będzie to pustka powietrzna dobrze izolująca- pisałem o tym na poprzedniej stronie ale nikt nie podyskutowal :( ;) a na tych pasach jest w sumie 40 cm wełny.

Tak samo nie pieściłem się z tym że do pasa dolnego mam dobite od dołu łaty i do nich OSB. Połozyłem wełnę na tych łatach między pasy dolne i przez to ta wełna nie leży na płycie OSB swoją powierzchnia tylko trochę wisi nad nią opierając się na łatach. I mam tam, też przestrzeń powietrzną. Tez uznałem to jako izolator.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat:

OPÓR WARSTW NIEWENTYLOWANYCH:

 

Czyli np. przestrzeń powietrzna na stropie (czyt. przestrzeń ograniczona, zamknięta) max. ok 3-4 cm co da nam lambdę ok. 0,04-0,05, więc prawie jak wełna a koszty żadne.

Ja podyskutuję :)

 

Skąd masz te dane, i jak obliczyć opór dla warstwy około 6cm? :)

 

Musiałem inaczej wykonać sufit w salonie, przez co mam właśnie takie 6cm obniżenie - od góry zamknięte jest folią paroszczelną. Od dołu mógłbym teraz do profili także podkleić taką folię i miałbym zamkniętą szczelnie przestrzeń. Alternatywą jest oczywiście wypełnienie tego granulatem albo zerwanie górnej folii, ocieplenie pustki wełną i przyklejenie tylko folii od dołu. Tylko.. żal mi tą górną folię zrywać - tyle się przy niej narobiłem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, że mocy ma aż nadto to wydaje mi się, że dobry wybór - Spalanie kotłów

 

Jawhl - kiedyś była dyskusja na ten temat, jak pamięŧam. Oczywiście lepsza byłaby ModulaII 4...20, ale to inna półka cenowa. A taki np. Vaillant 186 ma niby niższą moc maksymalną, ale co z tego, jeśli to moc minimalna jest ważniejsza, a ta jest w Vaillancie większa. Nie wiem w którym wątku jęczałem, że trudno jest znaleźć kocioł do domu energooszczędnego - wszystkie mają za dużą moc.

 

W kwestii podłogówki Pan Hydraulik wziął ode mnie adresy internetowe i ma poczytać. Wciąż jest nieufny, ale chyba nie jest odpowrny na wiedzę, co cieszy. Rozkładanie zaczniemy jutro lub pojutrze.

 

Ad garaz - czy nikt z Was jeszcze nie ułożył wjazdu do garażu? Jakoś nie mam dobrego pomysłu - to miejsce dość mocno narażone na uszkodzenia mechaniczne.

 

Mam też nową koncepcję dot. okien balkonowych:

http://i145.photobucket.com/albums/r232/depilator/styro_pod_okna.jpg

 

Tam, gdzie planuję dać to styro (wsciekły róż) jest w tej chwili pełen bloczek gazobetonu. Chcę wywalić 1/2 (albo i więcej) i wstawic tam izolację.

 

Co Wy na to? Czy płytki (bo to będą płytki) będą miały coś przeciwko temu, że będą sobie leżały na styropianie/durze? Na chłopski rozum chyba nie, ale... To w sumie newralgiczne miejsce - w samym salonie to 4mb dośc poważnego mostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydłuż w górę tę warstwę styro obok murłaty (to cienkie, różowe) tak, aby krawędź od strony wnętrza domu sięgała do wełny.

 

Od wewnątrz oczywiście? Myślałem o czymś odwrotnym - żeby w ten róg napchać po prostu więcej wełny, nawet ew. postawić tam taką pseudo-ściankę kolankową za gipskartonu. Jedynym porblemem jest to, że głupkowato zrobiłem większość nawiewów do pokoi tuz przy krawędzi strppu (debil). Troche będą przeszkadzać, ale w sumie nawet wyjdzie im może na dobre - będą lepiej ocieplone. :)

 

Tak nawiasem to z tym paskiem się też wiąże fajna historia, bo Panowie Wylewkarze chcieli mi tam po prostu wlac betonu. To miałbym izolację, co? :) Kurde - jakby człowiek odpuścił to budowanie to co by ci fachowcy powyczyniali? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wewnątrz oczywiście? Myślałem o czymś odwrotnym - żeby w ten róg napchać po prostu więcej wełny, nawet ew. postawić tam taką pseudo-ściankę kolankową za gipskartonu.

Tak, od wewnątrz. Wełna też może być, nawet lepiej, jeśli pod tym gipskartonem będziesz prowadzić przewody wentylacyjne. Nie wiem, jaki masz materiał izolacyjny pod ręką, ale łatwiej byłoby Ci to potem dobrze ocieplić czymś sypkim -- zamykasz przestrzeń płytą g-k a potem wsypujesz do środka ocieplenie.

 

W sumie taka ścianka miękka w środku z twardą skorupką mi się bardzo podoba, bo można w niej łatwo prowadzić wszelkie przewody elektryczne, wentylacyjne, instalacje i tak dalej. :) Ale ja będę miał szkieleciaka z OSB (otynkowanym może) od środka, jak mi się coś zepsuje w ścianie, odkręcę jeden segment płyty i naprawię. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No materiału w sumie nie mam pod ręką żadnego, więc sprawa jeszcze otwarta. Troszkę jest to kwestia ceny - nie wiem jak takie wsypywane wypada w porownaniu ze zwykła wełna. Jednak to musi przyjechac ekipa ze sprzetem i tez chlopaki musza zarobic.

 

Co do przewodow, to niestety centrala bedzie stała (uwaga...) ... centralnie (duh!), więc kanały się zaczynaja przy murłacie i biegną gwiaździście w kierunku centrali. Generalnie całe poddasze mam zajete ta plątaniną :) Najlepszy był ten, który inteligantnie dałem w samym rogu, a tam jest grubsza krokiew narożna (dach kopertowy) Dobrze, że to 30 cm styro jest do manewrowanie fleksem :)

 

ProStaś Wygląda fajnie, ale:

 

1. cena? (już sobie odpowiedziałem - ponad 24zł/m2 za 15cm, czyli ok. 6 zł drożej, niż zwykła)

2. jest to wełna szklana, jakoś do końca im nie ufam...

 

Ale może się na taką bym skusił, jeśli nadaje się na izolacje w metodzie lekkiej suchej. Mogłbym U wyrównać między częscią ostyropianowaną, a zawełnowaną i obszalowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ProStaś Wygląda fajnie, ale:

 

1. cena? (już sobie odpowiedziałem - ponad 24zł/m2 za 15cm, czyli ok. 6 zł drożej, niż zwykła)

2. jest to wełna szklana, jakoś do końca im nie ufam...

 

Ale może się na taką bym skusił, jeśli nadaje się na izolacje w metodzie lekkiej suchej. Mogłbym U wyrównać między częscią ostyropianowaną, a zawełnowaną i obszalowaną.

 

Znalazłem trochę taniej.

http://www.allegro.pl/item505236307_welna_mineralna_isover_super_mata_150_super_cenna.html

Zaufanie - zaufaniem. Nic lepszego się nie znajdzie i jak przełożysz te 20 cm. Super Maty przez murłatę (choćby tylko tam) to U = 0,16. Czyli znośnie.

 

Można też Vapotherm, ale tego mój budżet nie wytrzyma.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też nową koncepcję dot. okien balkonowych:

http://i145.photobucket.com/albums/r232/depilator/styro_pod_okna.jpg

 

Tam, gdzie planuję dać to styro (wsciekły róż) jest w tej chwili pełen bloczek gazobetonu. Chcę wywalić 1/2 (albo i więcej) i wstawic tam izolację.

 

Co Wy na to? Czy płytki (bo to będą płytki) będą miały coś przeciwko temu, że będą sobie leżały na styropianie/durze? Na chłopski rozum chyba nie, ale... To w sumie newralgiczne miejsce - w samym salonie to 4mb dośc poważnego mostka.

 

Czy masz może na myśli drzwi balkonowe? Napisałeś okna. Też mnie ta kwestia bardzo interesuje.

Czy nie byłoby lepiej zamontować ich w izolacji zewnętrznej, tak jak się robi montaż okien w domach pasywnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depi, a szkło by Ci się nie przydalo przy tych drzwiach balkonowych ;)?

Ja mam szkło (12 cm) na tym styro EPS200 P aqua (12 cm) i na tym drzwi tarasowe i fix duży.

 

 

Temat:

OPÓR WARSTW NIEWENTYLOWANYCH:

 

Czyli np. przestrzeń powietrzna na stropie (czyt. przestrzeń ograniczona, zamknięta) max. ok 3-4 cm co da nam lambdę ok. 0,04-0,05, więc prawie jak wełna a koszty żadne.

Ja podyskutuję :)

 

Skąd masz te dane, i jak obliczyć opór dla warstwy około 6cm? :)

 

Musiałem inaczej wykonać sufit w salonie, przez co mam właśnie takie 6cm obniżenie - od góry zamknięte jest folią paroszczelną. Od dołu mógłbym teraz do profili także podkleić taką folię i miałbym zamkniętą szczelnie przestrzeń. Alternatywą jest oczywiście wypełnienie tego granulatem albo zerwanie górnej folii, ocieplenie pustki wełną i przyklejenie tylko folii od dołu. Tylko.. żal mi tą górną folię zrywać - tyle się przy niej narobiłem :evil:

 

Liczyłem wg wzorów na konwekcję swobodną w przestrzeni zamkniętej.

Oczywiście nie uwzględniałem promieniowania które może zwiększyć wymianę ciepła i to dość znacznie i może było to zbytnie uproszczenie bo wychodziło zbyt różowo :).

6 cm to już trochę dużo. Aby mieć w miarę dobry efekt musiałby te dwie folie mieć bardzo małe współczynniki emisyjności cieplnej inaczej wylądujesz z oporem cieplnym ok. 0,16-0,2 m2K/W. Ja u siebie na tych 4 cm może uzyskam 0,22 m2*K/W, emisyjność powierzchni OSB i wełny nie sądzę aby była niska :(.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...