Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a poniżej wypasiona tygodniowa elektronika sterująca wytrzymuje 3,2 KW

http://pp.allegro.pl/item568061417_wylacznik_wlacznik_czasowy_programator_timer_lcd.html

Dokładnie takiego + termostat używam do sterowania moją pompą ciepła :). Drugiego podobnego używam do włączania zmywarki w II taryfie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też używałem czegoś podobnego i mam niezbyt dobre doświadczenia. Sprawdza się tylko, jeśli nie ma problemów z zasilaniem. Przy jakichkolwiek przerwach, wachnięciach, czy innych zakłóceniach potrafiło się przestawić (zmienić czas), czy wręcz całkowicie stracić zapisane ustawienia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też używałem czegoś podobnego i mam niezbyt dobre doświadczenia. Sprawdza się tylko, jeśli nie ma problemów z zasilaniem. Przy jakichkolwiek przerwach, wachnięciach, czy innych zakłóceniach potrafiło się przestawić (zmienić czas), czy wręcz całkowicie stracić zapisane ustawienia...
Mi się dotychczas nic takiego nie zdarzyło. Sam byłem zdziwiony, bo z instrukcji wynikało, że wewnętrzny akumulator zapewnia podtrzymanie pamięci urządzenia przez kilka dni. Nie podłączałem go do sieci przez ponad dwa miesiące i nadal działał zegar. Może po prostu trafiłem na dobry egzemplarz ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam że są też tynki wewnętrzne :(

to możesz teraz już tylko taśmę przykleić na zewnątrz, w połączeniu z ściana 1W będzie i tak kiepsko więc w sumie bez znaczenia

:( wiem że 1W niema szans z 2W jeśli chodzi o „U” a do tego pewnie jest mniej szczelny???(to Miałeś na myśli?)

... Paraprzepuszczalność BK miała być zaletą ale w połączeniu z W.M. okazuje się że to chyba spory problem.

…budowę zaczęliśmy(słabo przygotowani teoretycznie) w2007r. W tym „zwariowanym” czasie 1m2 („dobrego, ciepłego’’ …tak myślałem…marketing) materiału na ściany zewnętrzne kosztował nas ~105pln(w tym klej) -ceramika +styro wychodziło o wiele drożej.

...niestety za późno zacząłem czytać np. to forum

Teraz było by 24cm BK+20cm styropianu.

 

Mam jeszcze 2 pytania:

1)Jak wykończyć miejsca między: fundament- próg drzwi wejściowe -tarasowe -garażowe żeby nie było mostków termicznych???

...ma być podłogówka na całości.

2)I co myślicie o naszych oknach???

...dziękuję!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się dotychczas nic takiego nie zdarzyło. Sam byłem zdziwiony, bo z instrukcji wynikało, że wewnętrzny akumulator zapewnia podtrzymanie pamięci urządzenia przez kilka dni. Nie podłączałem go do sieci przez ponad dwa miesiące i nadal działał zegar. Może po prostu trafiłem na dobry egzemplarz ;).

I ja potwierdzam, że używam podobnego i nie mam z nim żadnego problemu - kupiłem w Saturnie za 30zł i na obudowie ma napisane "Solid ®". :)

 

Możesz też kupić programator na szynę DIN i zamontować sobie małą skrzyneczkę obok bojlera. Mam 5 sztuk programatorów Zamela i wszystkie działają bez zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poniżej wypasiona tygodniowa elektronika sterująca wytrzymuje 3,2 KW

http://pp.allegro.pl/item568061417_wylacznik_wlacznik_czasowy_programator_timer_lcd.html

Dokładnie takiego + termostat używam do sterowania moją pompą ciepła :). Drugiego podobnego używam do włączania zmywarki w II taryfie.

 

a czy sa takie co moga tak 6KW lub wiecej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie extrema moga wystapiś w normalnej ścianie budynku jednopiętrowego (+ poddasze) pociętego POPRZECZNIE wieńcami, nadprożami, zbrojeniem pod okrami, z normalnymi pełenymi ścianami.

 

Ciężko stwierdzić - ale tak na rybkę słupek między okienkami w wykuszu z małym mimośrodzikiem, okolice dużych otworów np drzwi garażowych etc.

 

generalnie nigdy nie postawił bym domu na materiale niestabilnym wymiarowo

Panowie Relaksacja naprężeń!!

Ale zawsze można zrobić inaczej

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie extrema moga wystapiś w normalnej ścianie budynku jednopiętrowego (+ poddasze) pociętego POPRZECZNIE wieńcami, nadprożami, zbrojeniem pod okrami, z normalnymi pełenymi ścianami.

 

Ciężko stwierdzić - ale tak na rybkę słupek między okienkami w wykuszu z małym mimośrodzikiem, okolice dużych otworów np drzwi garażowych etc.

 

generalnie nigdy nie postawił bym domu na materiale niestabilnym wymiarowo

Panowie Relaksacja naprężeń!!

Ale zawsze można zrobić inaczej

Pozdrawiam

Witam

 

Wykusz w domu "pasywnym" ?? - ale co kto lubi (grzać :lol: ).

Garaż też zasadniczo z moją koncepcją się kłóci (tylko wiata, może być "przylegająca" - bo grzanie auta uważam za lekką fanaberie, a garaż w 90% przypadkow to składnica rupieci.

 

Ale oczywiście się zgadzam, że rozwiąznie jest kontrowersyjne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za podkład po 5 zł/m2? Też właśnie szukam podkładu, i wychodzi że albo papa (wielki eksperyment), albo najtańsza tektura, albo najdroższy podkład z Benefloora po 17 zł.m2 :-(

 

Położyłem najtańszą tekturę "falistą" :wink:

 

Na podłogowe ogzrewanie? Folię pod spód też dałeś?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kupiłem 1,6 mm PE z dziurami za 4,4 zł/m2

a z tej folii to też się dziwili w sklepie wraz ze mną ale to są pewnie układy- ma byc folia i tyle tak im mówiono na szkoleniach u producentów bo się wykraplać będzie woda pod panelami, co za bzdety.

Wymysł aby kasę zbić boi inaczej gwarancja leci.

A Kronopol to jeszcze sobie podobno zyczy swojej folii :lol: :lol: :lol:

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile sensu w tej folii pod podkłady, ale ludzie którzy mi panele układali twierdzili, że inaczej nie położą, bo już widzieli podłogę powyginaną przez wilgoć z braku tej folii. Co prawda tam nie było podłogówki, ale jak dla mnie to koszt folii jest pomijalny przy całej reszcie, więc nie było problemu i folię na dnie też mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..., ale ludzie którzy mi panele układali twierdzili, że inaczej nie położą, bo już widzieli podłogę powyginaną przez wilgoć z braku tej folii....

 

Właśnie to jest dziwne bo skąd ta wilgoć ma podejść skoro aby kłaść panele wilgotność betonu musi być poniżej 1,5%??

Co a folia i skąd ma zatrzymywac?

Wg mnie to jakiś dziwny wymysł no ale dam bo gwarancja musi być .

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to jest dziwne bo skąd ta wilgoć ma podejść skoro aby kłaść panele wilgotność betonu musi być poniżej 1,5%??

Hmm, a mierzyłeś wilgotość swoich wylewek? Mnie się nie chciało bawić, ale majstry twierdzą, że tyle to ona osiągnie po dobrym wygrzaniu, a w przypadku podłogi bez podłogówki, to pewnie w ogóle tyle nie osiągnie...

Się nie znam i dla tych kilkudziesięciu złotych oszczędności nie chce mi się nawet zastanawiać. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...