Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

OKi, chyba kupię normalny zasobnik z wężownicą i podłączę pod niego solar który sobie zrobię.

Zakupię to tego normalnego zasobniczka ten progrmatorek którego link podawałeś mpoplav i niech tak będzie w razie "W".

 

Ale podajcie mi jakiś tani sterowniczek do sterowania pompką solara bo najtańsze na allegro widziałem ok. 200 zł, no chyba żed to i tak mało.

 

Myślę że spokojnie w 1000 zł sie zmieszczę z solarkiem.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mam ofertę na okna.

Urzędowski GALA ORO - szyby 0,5 rama 0.9 ---drewno -cena 15700zł

M&S szyba 0,6 rama 1,1 -plastik--cena 10367zł

 

opłaca się dodać 5tyś za drewno i lepszy współczynnik?

 

a jaki duzy dom - jak ocieplony, jak wentylowany itd - pytasz o rzecz ciezka do oceny na podstawi tak mizernych danych

 

pomysl: jakie duze te okna? - Policz wsp dla calego okna - (wazne sa proporcje ile ramy a ile szyby)

 

potem to pomnozyc prze stopnie, kWH, dni itd (wylicz ile energi ktore okno wypuszcza - lub daje od slonca)- wyjdzie ci roznica ile wiecej energii tracisz - zobaczysz jaki masz zwrot z tej inwestycji i zdecydujesz

 

ja mam MS :)

 

ale ci radze te 5000 to wydaj na dodatkowe styro i welne - lepiej sie oplaci

 

lub wybierz okna na podstawie jakosci montazu- bo to bedzie wazniejsze niz te drobe roznice we wspolczynnikach

albo kup 3i illbrucka (lub podobne) i zamontuj okna w ociepleniu

:D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ofertę na okna.

Urzędowski GALA ORO - szyby 0,5 rama 0.9 ---drewno -cena 15700zł

M&S szyba 0,6 rama 1,1 -plastik--cena 10367zł

 

opłaca się dodać 5tyś za drewno i lepszy współczynnik?

 

Gdzie się da zrób fix-y, zapłacisz wtedy za plastiki jeszcze mniej i zyskasz na izolacyjności, a dodatkowo będziesz łapał więcej światła zewnętrznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ofertę na okna.

Urzędowski GALA ORO - szyby 0,5 rama 0.9 ---drewno -cena 15700zł

M&S szyba 0,6 rama 1,1 -plastik--cena 10367zł

 

opłaca się dodać 5tyś za drewno i lepszy współczynnik?

Z gustami się nie dyskutuje co bardziej preferujesz-drewno czy pCv!MS nie mają wcale takiego dobrego współczynnika bo dla ramy tylko 1,2.Sprawdż i daj zrobić jeszcze wycene w profilu schuco Si 82 z 3 szybami lub veka thermic 90.No ale najcieeplejsze będą okna w rehau clima design-no ale cena też najlepsza.Oczywiście obowiązkowo montaż w warstwie izolacji i illbruck.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za okna z tym 0,3?

 

przyznam ,że urzędowskiego okienka lepiej wyglądają.Wydają się solidniejsze.Obie firmy montują z ilbrukiem.

NIe lubię przepłacać, ale wolę mieć coś solidniejszego i o lepszych parametrach,5tys to trochę jest.

To chyba jeszcze nie okna tylko sama szyba 3x gaz czyli 4x szyba grubość pakietu około 5 cm i narazie brak do tego pakietu profila w który można by było go wsadzić.Chyba rehau ma jakąś nadstawkę do takiego pakietu. może mpoplaw da nam jakiś namiar na to kompletne okno które widział? :lol:Montują z ilbruckiem ale czy też w warstwie izolacji? 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom 120m2, wentyl-rekuperator, ściany SILKA 24+STYRO 20cm U=0.031+TYNK, płyta fundamentowa z 20cm styropian U=0,031,strop wełna 30cm u=o,027, pompa ciepła, ogrzew.podłogowe, kubatura 628m3.

montaż okien w syst. pasywnym.

 

Muszę to zobaczyć 8)

 

Wracając do uszczelnienia okien to właśnie się obudziłem "z ręką w nocniku" :evil:

Zapomniałem to zrobić a w Poniedziałek o 6:30 rano zaczynają tynkować :oops:

W ostatniej chwili kupiłem taśmę bitumiczną TYTAN i jutro zamierzam okleic nią okna, na to ewentualnie taśma aluminiowa zbrojona bo mi została z wentylacji!

 

Będzie to dobrze to ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wracając do uszczelnienia okien to właśnie się obudziłem "z ręką w nocniku" :evil:

Zapomniałem to zrobić a w Poniedziałek o 6:30 rano zaczynają tynkować :oops:

W ostatniej chwili kupiłem taśmę bitumiczną TYTAN i jutro zamierzam okleic nią okna, na to ewentualnie taśma aluminiowa zbrojona bo mi została z wentylacji!

 

Będzie to dobrze to ? :roll:

Będzie dobrze. Ja polecam jednak do przyklejania do ramy okna taśmę dwustronną, taką jak do wykładzin. Przykleja się wyśmienicie (sam tak zrobiłem, fotka w dzienniku), i jest duże cieńsza niż taśma bitumiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam jednak do przyklejania do ramy okna taśmę dwustronną, taką jak do wykładzin. Przykleja się wyśmienicie (sam tak zrobiłem, fotka w dzienniku), i jest duże cieńsza niż taśma bitumiczna.

 

Właśnie od Ciebie zwaliłem tą taśmę bitumiczną, sprawdziłem czy się przykleja i jest dobrze :wink: Obejdzie się bez tej dwustronnej do dywanów ,,,

Na wszelki wypadek wezmę suszarkę do włosów od Żonki i podgrzeję :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pigeon- dom 120m2, wentyl-rekuperator, ściany SILKA 24+STYRO 20cm U=0.031+TYNK, płyta fundamentowa z 20cm styropian U=0,031,strop wełna 30cm u=o,027, pompa ciepła, ogrzew.podłogowe, kubatura 628m3.

montaż okien w syst. pasywnym.

 

to za te 5 tys zrob sobie styro 30 cm i welna 40 lub lepiej -

 

na pewno zyskasz wiecej niz na oknach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do solarów wymiennik płaszczowy np. taki byłby OK?

trochę mały jak do solarów, poziome mają maksymalnie 140L czyli z grubsza licząc jeden panel i woda się gotuje

 

Na zasobnik muszę wydać nie więcej niż 1000 zł a taki 140-150 l bylby cenowo idealny. Większe podchodzą już po 1500 zł i więcej.

 

Myślisz że 1 m2 mi wodę zagotuje w 140 l?

Musiałbym mieć ze 4 m2 aby mi w tym woda się zagotowała przy oryginalnych porządnych solarach. W moim przypadku solarów swojej roboty takie 4 m2 wydaje mi się będzie OK.

 

I jeszcze jedno- zasobnik zamontowalibyście nad szafką elektryczną?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jeśli oryginał ma ok 60-70% sprawności przy 4 m2 dla 300 l zbiornika to mój zakładając sprawność ok 40% dla 150 l musiałby mieć ok 3,5 m2.

 

Mam na mysli szafkę elektryczną zasilająco- rozdzielczą w pom. gosp..

Myślę że to zbytnie ryzyko nad nią montować poziomo zasobnik ale pasowałoby mi to cholernie.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz jeszcze dać jakąś nóżkę podpierającą albo nawet jakąś szafę pod zbiornikiem i postawić częściowo zbiornik na tej szafie a częściowo na kotwach, możesz też dać śrubunek na wylot i za kontrować śrubami po obydwu stronach ściany, ja w ten sposób robiłem niedawno u siebie pawlacz nad schodami, mam tam ścianki działowe z pełnej cegły 12cm grube, a tytułem próby skakałem sobie na tym pawlaczu i nic się nie opuściło, a ważę podobnie co duży zbiornik CWU

 

no chyba że ty masz tam ytonga :( a nie ścianę

 

Mam BK600 a więc prawie Ytong ;).

Ale gdybym dał te takie mocowania typowe do zasobników z obejmami i do tego kotwy fi14 prawie na długośc ściany czyli ok 24 cm to może warto?

Ale kurcze niby normy móią że nie nalezy prowadzić inst. odnych nad elektrycznymi, kurde nie wiem może nad szafką zrobić jakiś daszek...??

 

A jeszcze mnie zastanawia czy taki dwuplaszczowy będzie sprawniejszy od wężownicy?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...