Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy budując dom energooszczędny można starać się o jakieś dofinansowania.

Ostatnio czytałam w gazecie artykuł o domach energooszczednych, pasywnych i było tam napisane:

"Jednak, jak przy każdym przedsięwzięciu, które przyczynia się do ochrony srodowiska,można zabiegać o subwencję."

Wiem ,ze solary są z doplatą. Czy jeszcze coś?

Może ktoś zagłębiał się w temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy kogoś to zainteresuje, ale firma Styropmin

http://www.styropmin.pl/pasywna_fasada.php

wprowadziła na rynek styro z neoporem.

Fasad ma lambdę 0,032 tak jak swisspor, natomiast Pasywny Dom 0,031. Co ciekawe ten drugi nadaje się na podłogi.

 

Jeśli chodzi o fasadę to - chyba jak każdy styro - super równa nie jest, ale 24 cm. na mojej elewacji już jest. :) Niedostatki ekipa uzupełnia pianką.

Do położenia czeka 15 cm. (8+7) Pasywnego Domu na podłogę.

Ceny nie zabijają.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

160 zł. - 0,032

179 zł. - 0,031

 

W przypadku podłogi mogłem dać tylko 15 cm., stąd Pasywny Dom 0,031.

Elewacji nie chciałem pogrubiać do 30 cm. białego (wyszłoby trochę taniej), kłopoty z okapem, usytuowaniem okien i dostępnością kołków.

Już teraz kiedy przywieźli kołki wszyscy się zlecieli by zobaczyć je w rozmiarze 30 cm. :)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rury do żwirowego GWC gdzie kupić ? Pomóżcie :(

 

W sklepie? Może być np. hurtownia hydrauliczna albo najbliższy skład ogólnobudowlany.

 

No dobrze ale tu na zdjęciach widziałem takie rury z dziurami i siatka zielona żeby żwier nie wchodził do środka.... Gdzie takie rury można dostać??? czy robi się je samemu??? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ale tu na zdjęciach widziałem takie rury z dziurami i siatka zielona żeby żwier nie wchodził do środka.... Gdzie takie rury można dostać??? czy robi się je samemu??? :(

 

Hehe - za dużo byś chciał :) Dziury się robi "tymi rencami" (no może z małą pomocą wiertarki z otwornicą) :lol: No i siatkę zieloną też trzeba samemu zmontować - takich już z siatką to ni mo. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ProStaś gdzie dostałeś takie kołk o długości 30cmi? Szukam powoli czegoś takiego.

 

Czy ktoś może liczył swój budynek w programie PHPP do projektowania domów pasywnych? Jak wychodzi Wam zapotrzebowanie na ciepło?

 

A cóż to jest za program?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ze względu na odległość do granicy 3m mam dwa okna wypełnione pustakami szklanymi. Wiem że ma się to nijak do domu energooszczędnego.

 

Zastanawiam się co z tym zrobić? Jakieś pomysly?

 

Pozdr

AM

 

Od środka dać fix w ościeżnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może liczył swój budynek w programie PHPP do projektowania domów pasywnych? Jak wychodzi Wam zapotrzebowanie na ciepło?

 

A cóż to jest za program?

http://www.pibp.pl/index_pliki/podstrony/PHPP2004_PL.htm

PHPP 2006 - Pakiet do projektowania budynków pasywnych 2006

Ja nie używałem :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ze względu na odległość do granicy 3m mam dwa okna wypełnione pustakami szklanymi. Wiem że ma się to nijak do domu energooszczędnego.

 

Zastanawiam się co z tym zrobić? Jakieś pomysly?

 

Pozdr

AM

 

Od środka dać fix w ościeżnicy?

A nie będzie się pomiędzy oknem a pustakami szklanymi wykraplała woda? Co z czyszczeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.....

w zaprawie do pustaków dwie małe dziurki - na górze i na dole. To załatwi sprawe wentylacji

szybę raz na kilka lat można wyjąć z fixa za pomoca młotka i małej szpachelki. Częściej nie bedzie potrzeby - wszak szyba będzie osłonięta. W oststczności zrób zwykłe okno.

 

Albo.....

 

Zależy od sąsiadów...

 

Po odbiorze domu....

 

Pewnej nocy....

 

Pustaki znikną a w ich miejsce pojawi sie okno....

 

Taki cud :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem Ci, że jakaś tanizna zapanowała. Ja za samo schuco bez 0,8 dpstałem wycenę ok. 35 tys. A mam raptem niecałe 10m2 więcej okien niż Ty. I to ze zwykłym montażem

 

Depi

Nie chcę cię dołować ale jeżeli kupowałeś okna w 2008 to musiałeś trafić jakiś kiepski okres. Przecież od wczesnej wiosny była niezła promocja.

Za 1zł dopłaty dostałem pakiet 3 szybowy 0,7 plus 3 grzybki antywłamaniowe tak że okienka u Jezierskiego EXCLUSIVE w kolorze i z montażem wyszły mnie za m2 podobnie jak u amigo1974

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depi

Nie chcę cię dołować ale jeżeli kupowałeś okna w 2008 to musiałeś trafić jakiś kiepski okres. Przecież od wczesnej wiosny była niezła promocja.

Za 1zł dopłaty dostałem pakiet 3 szybowy 0,7 plus 3 grzybki antywłamaniowe tak że okienka u Jezierskiego EXCLUSIVE w kolorze i z montażem wyszły mnie za m2 podobnie jak u amigo1974

 

Wiesz co - Jezierski był już w standardzie o 10 tys. droższy od tych moich. Ergo - był w cenie niezłych drewnianych. Tę dychę postanowiłem przeznaczyć na rolety, które moim zdaniem są bardziej funkcjonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...