Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dość dawno tu nie pisałem, ale czytam Was od czasu do czasu i spróbuję do Was wrócić, jeśli czas pozwoli. Na dobry początek trochę moich zmagań z akumulacją ciepła w obrazkach znajdziecie na stronie: http://www.dom-przyjazny.pl/image/tid/10

 

Pozdrawiam.

 

o co chodzi z tym piecem szamotowym? i akumulacją pod budynkiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tyle, że zbiór zamkniętych, usytuowanych w jednym, ściśle ograniczonym miejscu, drobnych pęcherzyków powietrza jest lepszym izolatorem (min. nie dopuszczając do konwekcji), aniżeli suma słupów powietrza o wys. 23 cm. i powierzchni równej połowie powierzchni pustaka.

 

pzdr

Masz rację jest dużo lepszym. Odpowiednio dobrany pustak zasypany perlitem świetnie likwiduje mostek cieplny na styku z fundamentem. Prawdopodobnie lepiej niż szkło spienione (10 cm wysokości) lub płyta fundamentowa posadzona na styropianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednio dobrany pustak zasypany perlitem świetnie likwiduje mostek cieplny na styku z fundamentem. Prawdopodobnie lepiej niż szkło spienione (10 cm wysokości) lub płyta fundamentowa posadzona na styropianie.

 

Tutaj to Kolega lekko przesadził z tym pustakiem zasypanym perlitem i płytą, szczególnie gdy płyta ma 20 cm styropianu lub styroduru. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że zbiór zamkniętych, usytuowanych w jednym, ściśle ograniczonym miejscu, drobnych pęcherzyków powietrza jest lepszym izolatorem (min. nie dopuszczając do konwekcji), aniżeli suma słupów powietrza o wys. 23 cm. i powierzchni równej połowie powierzchni pustaka.

 

pzdr

Masz rację jest dużo lepszym. Odpowiednio dobrany pustak zasypany perlitem świetnie likwiduje mostek cieplny na styku z fundamentem. Prawdopodobnie lepiej niż szkło spienione (10 cm wysokości) lub płyta fundamentowa posadzona na styropianie.

 

Inne badania pokazują coś innego:

 

http://images38.fotosik.pl/138/b10e8b22d8b9de51med.jpg

 

Proste wyliczenie kierując sie Twoją tabelą ceramiki z perlitem (lambda pionowe 0,186, wys. 25 cm co daje u=0,74) pokazuje co jest lepsze co gorsze (10 cm styro daje u=0,4 a 10 cm szkła u=0,5).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazują przecież to samo :lol:

 

rozumiem że podajesz do tysięcznych i na tej podstawie najlepsza jest ceramika a aby było to samo porównujesz już dwie liczby po przecinku, ok.

 

i jeszcze nawet isomur jest lepszy niz płyta fundamentowa :lol: :

 

http://images39.fotosik.pl/138/dfa91b858aa9efe3med.jpg

 

normalnie przerwanie mostka materiałem o lambdzie ok 0,19 jest lepsze niz zastosowanie materialów typoo izolacyjnych hmm.

Jakie to różne mozna miec badania, ... . :roll:

 

o i jeszcze inne badania:

 

http://images43.fotosik.pl/142/838bdc66b337afdamed.jpg

 

ba ... nawet mam przed sobą badania ze szkłem gdzie ksi=-0,067 W/m*K

nie mam tego niestety na kompie a wydruk.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie 6 tysięcznych to bardzo niewiele. A rysunki jednak różnią się szczegółami więc napisałem że wyniki są prawdziwe. Skoro nie ma błędu czy kolosalnej rozbieżności to nie widzę podstaw aby część badań uznać za prawdziwe a część za sfałszowane. Tym bardziej, że wykonujący je nie miał żadnego interesu aby promować któreś z rozwiązań. Sprzedaje ceramikę a nie płyty fundamentowe, szkło spienione czy perlit.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednio dobrany pustak zasypany perlitem świetnie likwiduje mostek cieplny na styku z fundamentem. Prawdopodobnie lepiej niż szkło spienione (10 cm wysokości) lub płyta fundamentowa posadzona na styropianie.

 

Jezier,

W płycie fundamentowej nie ma mostka termicznego wiec nie ma co likwidować. Izolacja jest ciągła. W przypadku fundamentu na ławach mostek jest i tzreba go zlikwidować w mniej lub bardziej skuteczny sposób. Więc z całym szacunkiem ale Isomur, pustak zasypyny czymkolwiek, szkło piankowe może się co najwyżej zbliżyć do rozwiązania jakim jest płyta fundamentowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezier!

Płytę nie tylko mam ale mam ją o wymiarach ok. 440 m2, wykop był monstrualny - 481m2,wszystko na styrodurze bez mostków termicznych. Zastanawiałem sie nad perlitem ale płyta to moim zdaniem lepsze rozwiązanie ale nie każdy umie to zrobić !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie 6 tysięcznych to bardzo niewiele. A rysunki jednak różnią się szczegółami więc napisałem że wyniki są prawdziwe. Skoro nie ma błędu czy kolosalnej rozbieżności to nie widzę podstaw aby część badań uznać za prawdziwe a część za sfałszowane. Tym bardziej, że wykonujący je nie miał żadnego interesu aby promować któreś z rozwiązań. Sprzedaje ceramikę a nie płyty fundamentowe, szkło spienione czy perlit.

 

Widzę, że dalsza dyskusja zbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne zbędna bo i o czym dyskutować. Rysunki które pokazujesz tylko potwierdzają to co napisałem. Ale wcale mnie to nie dziwi.

 

Czy Ty w ogóle patrzyłeś na rysunki które zamieściłem i czytałęś co napisałem (?)..

 

Wklep chociażby w kobrę sobie swoje sposoby likwidowania mostka a nie kieruj sie "obiektywnymi" katalogami. Jak różne tabele i szkice sa obiektywne próbowałem Ci pokazać, nie widzisz tego trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...