Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

i tu pytanie - czy w parterówce, z lekkim dachem (blacha) można sobie darować te słupki ? ( i czy wieniec wtedy też ma 18 cm szerokości)

Wytrzymałość dla parterówki to nawet silikat 12cm ma wystarczającą. Problematyczna moża być tylko smukłość ściany. Poszukaj dobrego konstruktora, któremu chciało się będzie to policzyć, a nie będzie problemu (większość przyjmuje 24, bo to nie wymaga liczenia ;-) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam,

też pierwszy raz odzywam się na tym forum, przeczytałem już tu sporo i z pewnością o budowie domku wiem wiele więcej niż 2 mce temu. Dzięki Wam wszystkim za to. Wprawdzie ta budowa przede mną, plan jakiś się już krystalizuje,

a jak z czasem pojawią się wątpliwości, to nie omieszkam zapytać.

Może na początku to ja się komuś przydam

 

am76

więcej o pelicie znajdziesz na stronach producentów np. Zębiec albo Perlipol, a EP 150, klasa II oznacza ziarnistość, a zatem i związane z nią właściwości.

a tutaj na stronie 5 mozesz zobaczyć jak to można zrobić.

 

 

No i nici z perlitu. Na składach w Krakowie nikt nie słyszal o perlicie. A może ktoś coś wie, ktoś coś słyszał? Potzrebuję na czwartek rano 2,5m3.

 

I jak tu budować dom energooszczędny? Już nawet wykonawca dał się przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie perlitu też nigdzie na składzie nie ma. Kupowałem via net. Płaciłem przelewem a dostawę miałem przysłaną kurierem. Ale trwało to trochę dłużej niż 1,5 dnia. Ja mam najbliżej do Bełchatowa i gdybym musiał mieć na za dwa dni to pojechałbym tam z przyczepką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki od odpowiedzi;

Piszecie że deska to nie problem przy podłogowym tylko ja myślę nie o barlineckiej ale zwykłych dechach; one podobno się wypaczają dosyć mocno podobno nawet porządne kleje nie wytrzymują; do podłogówki zalecają niby deskę ale trójwarstwową i to chybą jakąś z tych cieńszych; ja mam obecnie deskę ala barlinecką i te parę milimetrów dębu na sośnie to jakas porażka; bardzo się niszczy /robią się wgłębienia jak coś spadnie/ po 5 latach trzeba by to już przecyklinować ale wtedy to już chyba bedę miał deskę sosnową :); w sumie podłogowe by mi najbardziej odpowiadało; na scianę są sposoby żeby zlokalizować rurę koszty podobno tylko trochę większe tylko oczywiście mniej 'specjalistów' którzy to robili -- pewnie najlepiej to zrobić samemu zresztą jak wszystko ale chyba bym musiał się rozdwoić

to ogrzewanie to chyba trzeba bedzie dobrze przeliczyć jak już będzie projekt -- cały czas chodzi mi po glowie to ogrzewanie kominkiem ale tak z wsadem raz na dwa dni :) ściana chyba bedzie lepiej zrobić 24cm koszty nie dużo większe; mniejszy problem z wieńcem; lepsza akumulacja; ale dla U ściany nie bedzie miało wpływu przy takim ociepleniu; minus to jeszcze mniejsza pow. użytkowa ale bez przesady ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

am76

perlit to prędzej kupisz w sklepach ogrodniczych niż składach budowlanych :D

moze przez allegro będzie szybciej, jeżeli nie chcesz jechać do producenta z przyczepką:

http://www.allegro.pl/item672802491_perlit_wylewki_termoizolacyjne_rewelacja_promocja.html

 

 

adam_bo

zwykła decha Ci sie nie wypaczy jeżeli będizesz się trzymał stosunku szerokości do grubości -> 4:1

tylko przy grubosći 22 mm to max 8-9 cm

im większy stosunek tym większe ryzyko.

to deska parkietowa, a nie klasyczna decha o szerokości 14 - 16 cm ...........

może zapytaj się Ducha o to - w końcu układa drewno zawodowo i Ci powie jaka szerokość jest bezpieczna do podłogówki

istotnym jest też gatunek drewna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykła decha Ci sie nie wypaczy jeżeli będizesz się trzymał stosunku szerokości do grubości -> 4:1

tylko przy grubosći 22 mm to max 8-9 cm

im większy stosunek tym większe ryzyko.

to deska parkietowa, a nie klasyczna decha o szerokości 14 - 16 cm ...........

może zapytaj się Ducha o to - w końcu układa drewno zawodowo i Ci powie jaka szerokość jest bezpieczna do podłogówki

istotnym jest też gatunek drewna

 

dla mnie deska to tak z 20cm szerokości i pare metrów długości reszta to parkiet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

am76

perlit to prędzej kupisz w sklepach ogrodniczych niż składach budowlanych :D

moze przez allegro będzie szybciej, jeżeli nie chcesz jechać do producenta z przyczepką:

http://www.allegro.pl/item672802491_perlit_wylewki_termoizolacyjne_rewelacja_promocja.html

Można jeszcze spróbować TU lub TU

Jeszcze kojarzę, że ktoś kiedyś pisał, iż kupował perlit po 75PLN/m3...ale kto i gdzie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchajcie - chyba coś juz kiedyś o tym było, ale może nie.

 

Otóż komin systemowy (Schiedel) powinien mieć otwory wentylacyjne do osuszania wełny. Jak to pogodzić z WM?

 

Olać i zamurować? Zrobić tylko otwór na poddaszu, coby wentylowała się ta górna część (poddasze nieużytkowe, więc poza zasięgiem działania WM)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Am76 - tak jak napisał mario_k: Certech. http://certech.com.pl/pm/?sub=14&sub2=24&lang=pl

Ja od nich brałem - szybko i sprawnie, cena bardzo dobra. Mnie udało się z nimi dogadać w ten sposób, że jechali tranzytem przez Kraków i zabrali mi kilkanaście worków, które odebrałem "po drodze". Perlit miałem chyba już na drugi dzień, a też miałem rezygnować bo nigdzie nie mogłem kupić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalerzy czy stryszek ma się ocieplony czy nie - jak jest ocieplony (ja mam - cała połać jest ocieplona) to jak to wentylować przez komin?????

są kratki wentylacyjne między każdą krokwą i rozcięcie poszycia pod gąsiorem.

 

Chyba dodatkowo nie trzeba

jeżeli macie ocieplenie do jętek tylko - to ok, ale jak cała połać to jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zamurowałeś?

 

Ja mam inny komin, pustaki są bez otworów,mam kratki i musiałbym na dole i górze wyciąć otwory, nie zrobiłem tego póki co i nie wiem czy jest sens!

 

Nawet jak izolacja straci swoje właściwości przez zawilgocenie to chyba pustak się nie nagrzeje zbytnio !?

Jakoś nie widzę problemu ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...