Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Właśnie zamówiłęm sieciowca, matko za zaciśnięcie i przyjazd zażąda ok 60 zł.

Mówiłem znajdź znajomego... ;-) Za 60zł, to byś se tą zaciskarkę i zestaw wtyczek sam kupił. Potem tylko odrobina treningu i możesz zaciskać wtyczki zawodowo ;-)

 

Włąśnie nie mam znajomego sieciowca któy takie rzeczy robi :( a musze to mieć szybko zrobione. Właśnie widziałem ile kosztują zaciskarki, i pewnie masz rację ale nie chcę nic spaprać więc wolę nie ryzykować i tak się dość poddenerwowałem.

 

pzdr

 

 

 

Dodałem:

 

... mnie podszedłeś, jednak zrezygnowałem z fachowca i zakupię zaciskarkę, znajomy eklektryk mi pomoże :).

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec prawie wentylacji jeszcze tylko wyreguluję nawiew i wywiew na anemostatach a to dzisiejsze ocieplenie centrali:

 

http://images44.fotosik.pl/165/dfab0867f1d68c4bmed.jpg

 

http://images40.fotosik.pl/160/3c4b562e50481fd8med.jpg

 

http://images37.fotosik.pl/160/1a0ed2bcdd8619fcmed.jpg

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O qrcze,to i ja moze tak zaizoluje reku,mam w garazu,w zasadzie chodzi mi i przegrzewanie,garaz nie jest az tak wyziebiony,jak poddasze...Ciekawe ,co to mi da?

 

 

Jak masz za dużo wełny to na pewno nie zaszkodzi :). A wg mnie fabryczne ocieplenie jest do bani, mój reku miał od środka może 2 cm, kauczuku. A kanały zaizolowane np. 5 cm to też do bani wg mnie a tyle zazwyczaj bodajże mają.

Inaczej jeśli kanały prowadzimy wszystkie wewnątrz izolacji zewnętrznej całego domu to delta T będzie na tyle małe że ocieplenie nie będzie aż tak wymagane.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chu......, ciąg dalszy moich okien pasywnych Aluplasta!!!!!!

Po prawie 0,5 roku od przyjęcia mojej reklamacji na duże fixy i okno tarasowe tydzień temu wymieniono mi ..... tylko okna tarasowe bo jak sie później okazało do fix`ów chcą jeszcze raz przyjechać, szkoda tylko, że sam musiałem dzwonić i pytać dlaczego sa do wymiany tylko dwa skrzydla ech, to pierwsze niepoważne podejście z ich strony.

Po zamontowaniu tych skrzydeł i sprawdzeniu- wsio OK, radość bo oba skrzydla równe . ale do dziś wieczora.

Właśnie wrócilem z mojego domku.

Wyregulowałem dziś wentylację nawiew i wywiew i pakując anemometr spojrzalem na moje okno i pomyślałem

"a przyłożę ten anemometr do połączenia skrzydła z ramą io sprawdzę czy pokaże jakąś prędkość tak dla zabawy"

i co ....??

zacząłem od fixa wiedząc że jest nieszczelne, anemometr się wachał od 0,1-0,2 m/s czyżby mógł być dobrym sposobem na sprawdzenie szczelności okien :-?

Oba fixy wykażały na bokach prędkości ok 0,1-0,2 m/s

Po tym polecialem oczywiście do nowo wymienionych skrzydelek będąc penym że pokaże 0,00 no bo co inaczej.

Prawa strona OK-0,00 m/s przykladam do lewej: 0,1-0,2-0,3-0,2 m/s, k.... mać co jest :o , lecę na zewnątrz i patrzę że faktycznie coś uszczelka nie przylega jak trzeba, jakby szparka była, lecę po poziomicę przykladam do skrzydła i ...... k... mać ŁUK!!!!

na szczęście lewe nowe skrzydło się trzyma jest OK ale prawe wykrzywiło znowu!!! Anemometr chyba nieźle dziala hmm.

Wspomnę tylko że wentylacja chodziła na turbo cały czas czyli na ok 200 m3/h w pokoju dziennym gdzie są okna tarasowe i gdzie kuchnia wyciąga ok 130 m3/h.

Z ciekawości otworzylem taras trzymając anemometr cały czas tam gdzie pokazał prędkość 0,1-0,3m/s, i .... pokazał 0,00, zamknąłem taras i znowu 0,1-0,3m/s, wniosek: jak otwieram to wentylacja ciągnie powietrze przez taras a jak zamykam to ciągnie już z nieszczelności, zgadza sie?

 

Następnie przeleciałem cały dom, wszystkie okna- wsio OK 0,0 m/s.

Z ciekawości przylożylem czujnik w kuchni przy oknie przy wyciągowym anemostacie u góry i przy samej klamce okna. Czujnik wskazywał 0,0 m/s i przekręciłem lekko klamkę na rozszczelnienie i ... anemometr wskoczył nagle na 0,1-0,3 m/s :roll: , zamknąłem szczelnie wskazanie nagle 0,00, rozszczelniłem- 0,1-0,3 m/s, zamknąłem-0,0 m/s.

WNIOSEK:

fixy i tarasowe jedno skrzydło mam wiecznie rozszczelnione- okna pasywne!!!!

Mam dość, już tydzień się ze mną kontaktuję w sprawie fixów i nic cisza, jutro jadę do dystrybutora znowu i chyba wyskrobie reszcie pismo do Aluplasta bo brak mi juz sily ech.... :roll: :roll:

 

To taka historia z dziś, tracę motwyację ....

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lapie juz tego: wiekszosc osob,ktore maja duza -gruba izolacje muru ale nie staralo sie o inne wazne parapmetry izolacyjne niz tylko mur,twierdzi,ze maja taki chlod za-sty w srodku...Wiem,ze wiele zalezy od innych czynnikow:okna,uiejsc.wzgl.stron swiata...rodzaju przegrod wnetrz,okine-wspolczynnikow-to...znaczy,ze latem w domach z dobra izolacja,o wysrubowanych parametrach izolacyjnych ma byc cieplo,takze,w warunkach normalnego korzystania?Cieplo-za goracao-no chyba,ze: ma sie rolety zew.ma sie gwc,ale wiadomo,ze to klimatyzacja namiastkowa,klimatyzator....bo z wielu powyzszych obserwacji praktycznych,latem mamy za cieplo,za duszno,gwc nie radzi sobie,domy z dobra izolacja maja cieplo w srodku takze wysokie...Moze i pod jedna kreske dalem,ale...czytam tu na forum,sam testuje,potwierdzaja sie pewne podbienstwa,w domach o roznej konstrukcji,budopwie,ale o podobnych dazeniach i ideach budowania,w miare zrealizowanych....[/u]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to Adam lubi powtarzać: każdy metr kwadratowy przeszklenia (od południa/zachodu i częściowo wschodu) to przy słonecznej pogodzie odpowiednik grzałki o mocy 1kW. Z tym żaden GWC nie wygra (no może jakby zrobić 10 wymian na godzinę...). Przy dużej ilości takich przeszkleń nawet klimatyzator może mieć problemy (bo "domowe" jednostki są raczej stosunkowo małej mocy - o komforcie życia w przeciągu nie wspominając). Najprościej sobie z tym poradzić osłaniając przeszklenia przed słońcem - co wcale nie koniecznie oznacza rolety. Ja mam okno tarasowe dokładnie od południa, o powierzchni ok. 8m2 i ani odrobinki słońca z tego tytułu w domu, mimo że rolety otwarte są cały dzień. Latem słońce jest bardzo wysoko i stosunkowo łatwo jest się przed nim schować... ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lapie juz tego: wiekszosc osob,ktore maja duza -gruba izolacje muru ,twierdzi,ze maja taki chlod za-sty w srodku...Wiem,ze wiele zalezy od innych czynnikow:okna,uiejsc.wzgl.stron swiata...rodzaju przegrod wnetrz,okine-wspolczynnikow-to...znaczy,ze latem w domach z dobra izolacja,o wysrubowanych parametrach izolacyjnych ma byc cieplo,takze,w warunkach normalnego korzystania?Cieplo-za goracao-no chyba,ze: ma sie rolety zew.ma sie gwc,ale wiadomo,ze to klimatyzacja namiastkowa,klimatyzator....bo z wielu powyzszych obserwacji praktycznych,latem mamy za cieplo,za duszno,gwc nie radzi sobie,domy z dobra izolacja maja cieplo w srodku takze wysokie...Moze i pod jedna kreske dalem,ale...czytam,sam testuje,potwierdzaja sie pewne podbienstwa,w domach o roznej konstrukcji,budopwie,ale o podobnych dazeniach i ideach budowania,w miare zrealizowanych....[/u]

Z Twojej wypowiedzi udało mi się załapać tylko część :(.

Może trochę o moich doświadczenia z ostatniego okresu. Przez większość wcześniejszych upałów dom nie wymagał specjalnych zabiegów. Jedynie co robiłem to częściowe przysłonięcie rolet zewnętrznych od wschodu do południa i od zachodu po południu. Okna od strony południowej nie wymagały takich zabiegów - dosyć szeroki okap i grubość ściany robiły swoje - słońce praktycznie nie nagrzewało wnętrza. Temperatura wzrosła co prawda do 23 st. C, ale w takiej temperaturze czuliśmy się bardzo dobrze. W ostatnim weekend jednak temperatura wzrosła do 25 st. C. Być może przyczyną była wzmożona aktywność w kuchni ;). Po raz pierwszy wykorzystałem mój system pasywnego chłodzenia - podłączyłem (poprzez wymiennik płytowy) wymiennik gruntowy pompy ciepła z ogrzewaniem podłogowym. Bez większego problemu udało się zmniejszyć temperaturę w pomieszczeniach do 22 st. C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej sobie z tym poradzić osłaniając przeszklenia przed słońcem - co wcale nie koniecznie oznacza rolety. Ja mam okno tarasowe dokładnie od południa, o powierzchni ok. 8m2 i ani odrobinki słońca z tego tytułu w domu, mimo że rolety otwarte są cały dzień. Latem słońce jest bardzo wysoko i stosunkowo łatwo jest się przed nim schować... ;-)
To dokładnie tak jak u mnie. W najdłuższe dni roku słońce od południa nie nagrzewa pomieszczeń. Teraz już trochę zaczyna do nich zaglądać, w zimie jest go w pomieszczeniach bardzo dużo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to wygląda tak :

 

Dom ma swoją bezwładność ( większą lub mniejszą) spowodowaną akumulacyjnością ścian itp.

Zauważyłem że jeśli jest chłodno w środku a upał na zewnątrz to dzięki gwc dom jest wentylowany i nie robi się w środku ciepło!

Jeżeli jednak otworzymy okna na cały dzień i "ogrzejemy" wnętrze upalnym powietrzem z zewnątrz to przy went. mechanicznej i gwc temp. w domu nie spadnie !!!Wiem z doświadczenia ,,,

Gwc to nie klimatyzacja! Niestety :roll:

 

Lookita "wiekszosc osob,ktore maja duza -gruba izolacje muru ale nie staralo sie o inne wazne parapmetry izolacyjne niz tylko mur,twierdzi,ze maja taki chlod za-sty w srodku..."

 

U mojej teściowej tak jest,chłodek super ale okna pozamykane i wentylacji brak ( czytaj grawitacyjna ).

Mimo tego chłodu ,,,, mało komfortowo się tam czuję ! :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i moje parę groszy wstawię w ten temat...

 

Buda. Stara.

Ściany - cegła pełna i wapień pomieszany z o wiele twardszym kamieniem wapienno-podobnym.

Grubość - rzędu 50cm.

Masa w porównaniu do waszych - olbrzymia.

Teraz wewnątrz jest STABILNE 21-22 stC.

Buda właściwie ciągle wentylowana, bo wszystkie drzwi i wiele okien są pootwierane.

Buda "ciągnie" ciepełko jak wściekła.

Efekt trochę niefajny! Wszędzie jest lekko wilgotno, pomimo tego, że wilgotność względna samego powietrza jest w normie 55-60%.

Woda wywala się na , głownie, szmatach.

Fotel, kanapa, obicia krzeseł...

Ściany tynkowane tynkiem cw są suche. Meble - też.

Wniosek: Biorą wodę bo mają gdzie ją schować (te ściany).

Szmaty już nie mają gdzie chować to są wilgotne!

Na szczęście oszmatowane klocki stoją luzem - więc pleśni nie ma.

 

Koniecznie trzeba będzie ten problem jakoś rozwiązać!

Chyba trzeba będzie dorobić mechanizm osuszania powietrza na lato!

Wygląda na to, że do solara powietrznego trzeba wpuszczać powietrze wstępnie oziębione (osuszone), żeby nie wnosiło nadmiarów wody do chłodnych "naturalnie" wnętrz.

Dodatkowo - wentylacja jak w zimie!!! Ledwo-ledwo!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ravbc a wyobrażasz sobie PC powietrzną zainstalowaną w takim ogrodzie zimowym ?? jej COP był by chyba z 10

Tylko to by musiała być konstrukcja specjalnie na takie warunki projektowana. Większość standardowych PC (nawet tych powietrznych) przyjmuje maksymalną temperaturę dolnego źródła na poziomie 35 stopni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Po raz pierwszy wykorzystałem mój system pasywnego chłodzenia - podłączyłem (poprzez wymiennik płytowy) wymiennik gruntowy pompy ciepła z ogrzewaniem podłogowym. Bez większego problemu udało się zmniejszyć temperaturę w pomieszczeniach do 22 st. C.
Henok, a nie miałeś śliskiej podłogi? Jaka była jej temperatura? I w jakim czasie temperatura wewnątrz spadła z tych 25 do 22?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...