Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dolne źródło to dla zwykłych, powietrzna PC nie ma dolnego źródła,
ma, ma. Bo dolne źródło to nie 'fizyczne cośtam' ale pojęcie żródła energii do pompowania...

a tem +35 to pewnie dlatego że nikomu się nie śniło zasilić ją wyższym czynnikiem niż z jakiś ograniczeń technologicznych
... a może dlatego, że ciśnienie parowania zbyt wysokie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja mam też w domu teraz ok 23-24oC i gdy włączam wentylację na turbo przez GWC to udaje mi się jedynie utrzymać temoperaturę na stałym poziomie ale zbicie rozpoczyna się dopiero gdy słońce zachodzi a wentyl. dalej chodzi na turbo i to schładza się powoli.

Jednak Sam fakt że wpada do domu duża ilość powietrza o temp. 17-18oC sprawia iż występuje wrażenie chłodu.

W każdym razie aby mieć klimę i zbilansować zyski przy odsłoniętych oknach bo nie mam żaluzji to musiałbym mieć powiew rzędu 1000m3/h ;).

 

Zastanawiam się nad żaluzjami zewnętrznymi ale montowanymi bez ingerencji w konstrukcję ściany, są jakieś takie?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to by musiała być konstrukcja specjalnie na takie warunki projektowana. Większość standardowych PC (nawet tych powietrznych) przyjmuje maksymalną temperaturę dolnego źródła na poziomie 35 stopni...

dolne źródło to dla zwykłych, powietrzna PC nie ma dolnego źródła, a tem +35 to pewnie dlatego że nikomu się nie śniło zasilić ją wyższym czynnikiem niż z jakiś ograniczeń technologicznych

No dolnym źródłem PC powietrznej jest radiator na parowniku "grzany" powietrzem. O ile wiem to nie ma przeszkód żeby grzać go powietrzem o wyższej temperaturze, natomiast są zasadnicze przeciwwskazania, żeby go powyżej tej temperatury nagrzać (np. wraz z temperaturą będzie wzrastać ciśnienie czynnika roboczego w parowniku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad żaluzjami zewnętrznymi ale montowanymi bez ingerencji w konstrukcję ściany, są jakieś takie?

 

Mozesz zaslonic czesc okien od gory albo wyciac w elewacji dziusrko i dokrecic rolety zewnetrzne do ram okiennych -ja tak mam zrobione roleta zewnetrzna

Kasety beda oklejone styro i otynkowane -w moim przypadku beda odstawac od elewacji jakies 10cm

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad żaluzjami zewnętrznymi ale montowanymi bez ingerencji w konstrukcję ściany, są jakieś takie?
Ja mam w planie zawiesić u okapu dachu. Lekkie, zwijane, nie zaciemniające całkowice wnetrza, a tylko osłaniające od słońca. Jednyny minus jaki do tej pory zauważyłem to niewielki problem przy dużym wietrze. A tak to same plusy. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziales pewnie jak rolety ludzie montuja w istniejacych juz domach i zamieszkalych?

Nakladane sa od zewnatrz na okno i zaslaniaja czesc okna u goru oczywiscie i czesc szyby. No ale to jest rozwiazanie dla domow juz zamieszkalych gdy nie ma mozliwosci zastosowania zadnych innych rozwiazan.

Masz okna poza murem wiec moze zrobic tak jak ja mam.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziales pewnie jak rolety ludzie montuja w istniejacych juz domach i zamieszkalych?

Nakladane sa od zewnatrz na okno i zaslaniaja czesc okna u goru oczywiscie i czesc szyby. No ale to jest rozwiazanie dla domow juz zamieszkalych gdy nie ma mozliwosci zastosowania zadnych innych rozwiazan.

Masz okna poza murem wiec moze zrobic tak jak ja mam.

 

Pzdr.

 

jak myślę o ruszaniu ocieplenia to mnie brzuch boli ;).

To nie chodzi w grę :).

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henok, a nie miałeś śliskiej podłogi? Jaka była jej temperatura? I w jakim czasie temperatura wewnątrz spadła z tych 25 do 22?
O taką wartość temperatura spadła po upływie około doby. Jak już wyżej pisałem mój dom nie wymaga dużej ilości chłodu - jest dobrze zaizolowany i korzystnie usytuowany względem stron świata.

Moc chłodnicza pewnie nie przekraczała 1kW, ale to wystarczyło do schłodzenia.

Oczywiście wiem, że nie należy przekraczać punktu rosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie tych zaluzji to tez mysle aby je zrobic bez ingerencji w sciane i najlepsze co mi przchodzi do glowy to podpiecie tego pod wystajaca kontrukcje dachu -

np:

http://img254.imageshack.us/img254/9515/zaluzjelamelladwawymiar.th.jpg

 

lub zrobic cos co jest moim zdaniem mistrzostwem swiata w zaluzjach polaczenie:

zaluzji

krat antywlamaniowych (dobrze zrobionych)

zacienionego okapu

jak kto woli i kiedy chce:

http://img254.imageshack.us/img254/2131/zaluzjelamella.th.jpg

 

http://img194.imageshack.us/img194/662/zaluzjelamella2.th.jpg

 

mysle ze kontrukcje trzeba by oprzec na:

wiezbie u gory

na dole np fundament jak pod taras drewniany - jakas plyta jomb zakopana w ziemi z wystajaca z niej elementem do zamocowania prowadnic

 

wtedy mozna sobie tez domek caly czyms takim obudowac

http://img521.imageshack.us/img521/7937/z5655899x.th.jpg

 

http://img233.imageshack.us/img233/4632/z5655876x.th.jpg

 

 

inne:

 

http://img39.imageshack.us/img39/3126/vtluikendicht5671.th.jpg

http://img407.imageshack.us/img407/167/vtluikenhalf5674.th.jpg

http://img268.imageshack.us/img268/7301/vtluikenopen5675.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja u siebie cały czas okna zamkniete (lecz dwa trochę nieszczelne i łazienkowe uchylone bo musi być) i reku chodzi caly dzień na turbo. Do domu wciąż nawiewam ok 17-18oC, przez GWC, sporadycznie tam ktoś przebywa + parę żarówek działających a temperatura spada bardzo wolno, oczywiście rolet nie mam żadnych. W tej chwili najniżej mam 21,5 w łazience ale to dlatego że tam jest tylko okno otwarte bo musi być i anemostat przez nie ciągnie od razu zimne powietrze nocne i się pom. najszybciej schladza (przez to i wentylacja działa nie do końca zrównoważenie) a najwięcej mam ok 24,2oC w naszej sypialni (dziś spaliśmy tam) pokoju dziennym ok 23,8oC.

W stosunku do tego co dwa dni temu to trochę spadło ale tylko trochę; nie wiem czemu, cholerka, może dom jest tak nagrzany i trochę potrwa zanim pozbęde się tego ciepła hmm

Ale najdziwniejsza jest bardzo wysoka wilgotność w po nocy w sypialni (wczoraj i dziś spaliśmy z żoną) i było rano 80% przy najmniejszym 1 biegu reku.

Albo za mało wieje w stosunku do ilości pary wodnej dawanej przez nas

albo nie ma tego powietrza co wyciągać bo w łazience ktora jest najbliżej anemostat jak pisałem ciągnie z okna z zewnątrz i powietrza prawie stoi w sypialni.

 

Sprobuje dziś przez nic dać na 2 bieg.

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 2 biegyu to samo. Ale wziąłem inny wilgotnościomierz i ... pokazał 58% a ten na ścianie 77%. Kuźwa ech ....

Ale w dzień reku caly czas chodzi na turbo i domek powoli się schładza, dziś wszędzie jest już mniej niż 24oC a gdzieniegdzie jest mniej niż 22oC i 23oC.

A łazienkę zakleiłem folią bo faktycznie anemostat wszystko ciągnął z zewnątrz.

Jeszcze zauważyłem że ciągnie też z dołu drzwi zewnętrznych, musze tam zamontować uszczelkę i sprawdzić bo na razie ją zdjąłem.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, kabel zasilający szafke mam przez okienko przeciągnięty.

Zamontowałem uszczelkę w drzwiach zewnętrznych na dole i ..... na dole przy brzegach infiltruje powietrze (wskazania anemometru to ok 0,5 m/s), .... go mać. czy też do cholery nic nie można idealnie uszczelnić tylko wszystko co fabryczne jest do poprawy ... :roll: .

Musze dokupić uszczelkę jakąś.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie sprubuję podregulowac drzi a jeśli nie da rady to rozmawiałem z gościem ze sklepu najlepiej zareklamować na nieszczelność.

 

Co do klimy moim reku to w ciągu dnia reku non stop chodzi (od ok9.00 do 23.00) na turbo i nawiewa od 16 do max. 18oC w zależności od nagrzania i delta T i domek powoli sie schładza nie bacząc na temp. zewnętrzne i w tej chwili mam temp od 22-23,5, więc może nie będzie tak źle po prostu dom się wczesniej mocno nagrzał.

Nie podoba mi sie tylko ze nocą gdy jest chłodniej nie mogę ostro schlodzić GWC bo nie da rady spac i tyko na biegu 2 da się zasnąc i na tym regeneruje sie GWC a szkoda :(.

 

 

Problem w tym że moja żona sie na mnie wkurzyła bo twierdzi że ją wyziębiam i wybudowałem więzienie a nie dom bo robię wszystko pod siebie :roll:, dla nie 22-23oC to zimno bo obok u teściów jest 27 więc się przyzwyczaiła do "dobrego". Na razie powiedziałem że wyziebiam domek i kiedy będzie ok 21-22oC to przestanie tak być zimno bo przestanie wiać gdyż własnie od tego jest wrażenie chłodu :).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie poprawa -temp. okolo 23-25 stSpadla,ale rosnie szybko,gdy za okname 2 dni z rzedu upalu sa.....Dom kumuluje bardzo cieplo.Zwlaszcza oknami.Bardzo dobrym zakupem okazaly sie rolety wew. podwojne -zaciemniajaco-zaslaniajace.Piluje maszyne w ciagu dnia ,do 23ej ,z przerwami,na 3 biegu.Jest lepiej.Ale temp. z kanalow -dolnych i gornych,wypada okolo 18-19 st.gdy jest chlodniej na dworzu przez kilka godzin.Wieczorami,nawiew na 2,temp. z gwc stala 17st.z anemo wali stale kolo 16-17,gdy na zew. jest chlodniej...Rolety bardzo popmagaja,niebawem test z roletami zewnetrznymi,na najwieksze okna.....Ogolnie jest lepiej,ale w upaly....srednio to wsz. dziala,choc odczucia sa mieszane,w domu mimo wszystko jest przyjemniej niz na zew....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...