Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale ja mam ściany Porotherm 50 cm + 8 cm wełny... i klimatyzację za darmo przez całe lato.

 

Bo masz dużą bezwładność więc to normalne ale nie martw się ;) zapłacileś przy inwestycji za te 50 cm ceramiki ;) conajmniej 2 razy więcej niż my za ściany "pasywną" i energooszczędne i odbijesz sobie to zimą płacąc rachunki ;).

 

 

 

pzdr[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie bez reku (tylko wentylacja grawitacyjna) od wiosny do teraz temperatura maksymalna jaką miałem to 24 stopnie, przy czym średnio utrzymuje się na poziomie 21-22 stopnie i naprawdę po długich upałach podnosi się trochę.
Jakim cudem wentylacja grawitacyjna działa u Ciebie latem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy też pewnie zapłaciliście masę pieniędzy na reku i po kilkunastu latach będziecie musieli zapłacić ponownie. Dodatkowo codzienne wydatki na prąd, okresowe przeglądy, naprawy usterek, no i ten nieustający szum w domu.

 

No co Ty.... mój dom wyszedł taniej niż taki sam technoligii energozernej..

Wię za nic nie zapłaciłem - zostało mi kieszeni około 20 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy też pewnie zapłaciliście masę pieniędzy na reku i po kilkunastu latach będziecie musieli zapłacić ponownie. Dodatkowo codzienne wydatki na prąd, okresowe przeglądy, naprawy usterek, no i ten nieustający szum w domu.
O nas się nie martw. Wydatki, które ponosimy z nawiązką zwracają się w postaci niższych kosztów ogrzewania w wyższego komfortu.

 

No to co z tą Twoja wentylacją grawitacyjną latem ? Działa, czy nie działa ?

Wiem, wiem, zawsze można otworzyć okno. Nie ma jak bzyczące wieczorem komary i muchy w sypialni ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam ściany Porotherm 50 cm + 8 cm wełny... i klimatyzację za darmo przez całe lato.

więc skoro nie widać różnicy to po co przepłacać ??

 

co najmniej 20 tyś poszło w błoto, już lepiej było soalry kupić, przynajmniej w lato miał byś CWU

 

Różnicę widać i to bardzo:

- stabilna temperatura przez całe lato (21-22 stopmnie) bez kosztów za prąd, bez okresowych przeglądów, bez napraw, bez szumu z reku...

-solary też kupię jak gmina dopłaci teraz mam tylko zbiornik z 2 węzownicami i rurki pociągnięte na dach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylacja grawitacyjna nie działa, a na pewno nie działa dobrze latem gdy jest kilkanaście do 30 C na zew.

Pomijając zime i straty to latem i w normowym domu( bez WM i nie pasywnym) można mieć chłodniej.

Pomagaja w tym:

- rolety zew. szczególnie od południa i zach.

- rozszczelnienie tylko okien w dzień

- otwarcie okien w nocy

-moskitiery( mam 4 szt) na oknach uchylanych- w domu nic nie lata prócz kurzu :) niestety

Dziś rano temp w domu 20-21,2C ( noc 12C było)

W upały w najgorętszym pomieszczeniu było 24,7C reszta 22,5-23,5C

To apropo temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam ściany Porotherm 50 cm + 8 cm wełny... i klimatyzację za darmo przez całe lato.

więc skoro nie widać różnicy to po co przepłacać ??

 

co najmniej 20 tyś poszło w błoto, już lepiej było soalry kupić, przynajmniej w lato miał byś CWU

 

Różnicę widać i to bardzo:

- stabilna temperatura przez całe lato (21-22 stopmnie) bez kosztów za prąd, bez okresowych przeglądów, bez napraw, bez szumu z reku...

-solary też kupię jak gmina dopłaci teraz mam tylko zbiornik z 2 węzownicami i rurki pociągnięte na dach

 

Różnica w kosztach inwestycyjnych i kosztach za eksploatację zimą.

Prawie wszystcy moi znajomi sa zadowoleni z tego ile płacą za ogrzewanie bo nie wiedzą że można mniej.

Cieszą się tez że mają w domach teraz 26-28oC bo tak zawsze mieli i nie wiedzą że może być przyjemniej jak np. u Ciebie- 21-22oC tyle że ich nie bylo stać na wyrzucanie kasy w błoto jak Ciebie na 50 cm ściany nośnej dla domku jednorodinnego.

Ale ok my "wyrzuciliśmy" w reku Ty w ściany policzymy kto wyszedł lepiej?

I my z reku będziemy mieli dodatkowo trochę szerszy komfort niż Ty ze ścian.

 

Nom my mamy przewglądy okresowe :lol:, czego???: reku, kabli grzejnych???!! A Ty nie masz oczywiście i nie będziesdz musial mieć przeglądu i remontu kotła i solarów :lol: i wymiany co roku czynnika w obiegu solarnycm itp.

 

... No ten szum reku szczególnie latem ... porozmawiaj z moją żoną czy woli szum reku w ciągu dnia czy komary, muchy, bzyczenie, itp. a wspomnę że moja żona jest "uczulona" na hałas a teraz sama przyznała że w takiej szczelności tylko z szumem reku w ciągu dnia i totalną ciszą w nocy jest super.

A porównanie ma bo u teściów jest 20 cm betonu i 10 cm styro i wewnątrz 25-27oC i otwarte okna (czyt. wenntyl. grawitacyjna tyle że nie ma rolet) i kogut i psy i samochody, szambo mmmm cudo ;) itp. iście zajebiście :lol:

 

Ale nie ma co.

Odejdź z tego wątku bo nie chcesz zrozumieć elementarnych zasad jeśli chodzi o energooszczędność a my tutaj tylko o tym staramy się dyskutować a nie o tym czy to się oplaca bo to już stwierdziliśmy dawno.

 

Nie chcemy negować Twojego wyboru ale Ty też nie wciskaj nam kitu ;) że to co my preferujemy jest nie potrzebne bo wystarczy mieć tak jak ty masz.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j-j:

Nom my mamy przewglądy okresowe , czego???: reku, kabli grzejnych???!! A Ty nie masz oczywiście i nie będziesdz musial mieć przeglądu i remontu kotła i solarów i wymiany co roku czynnika w obiegu solarnycm itp.

 

 

Z tego co mi instalator reku mówił dobrze jest raz w roku wykonać dezynfekcję instalacji. Dodatkowo jak każda urządzenie mechaniczne też i reku może się zepsuć dlatego prędzej czy później i Ty nie unikniesz remontu.

Co roku nie będę musiał wymieniać czynnika grzewczego w solarach robi się to raz na kilka lat (regularnie trzeba sprawdzać poziom i ewentualnie uzupełnić braki). Ale w końcu muszę mieć jakiś system CWU – wybieram według mnie najbardziej optymalny.

 

j-j

... No ten szum reku szczególnie latem ... porozmawiaj z moją żoną czy woli szum reku w ciągu dnia czy komary, muchy, bzyczenie, itp. a wspomnę że moja żona jest "uczulona" na hałas a teraz sama przyznała że w takiej szczelności tylko z szumem reku w ciągu dnia i totalną ciszą w nocy jest super.

A porównanie ma bo u teściów jest 20 cm betonu i 10 cm styro i wewnątrz 25-27oC i otwarte okna (czyt. wenntyl. grawitacyjna tyle że nie ma rolet) i kogut i psy i samochody, szambo mmmm cudo itp. iście zajebiście

 

Rozszczelnienie okien, ewentualne moskitiery i dom postawiony w odpowiednim miejscu (zacisze) załatwiają u mnie te problemy.

 

j-j

Ale nie ma co.

Odejdź z tego wątku bo nie chcesz zrozumieć elementarnych zasad jeśli chodzi o energooszczędność a my tutaj tylko o tym staramy się dyskutować a nie o tym czy to się oplaca bo to już stwierdziliśmy dawno.

 

Dlaczego nie chcesz posłuchać opinii innych ludzi i każesz im odchodzić. Przecież Twoje rozwiązanie nie jest jedynie słuszne. Nawet jak odejdę z tego forum to i tak prędzej czy później ktoś powie Ci o innym rozwiązaniu. Nie musisz się tego bać bo decyzję którą podjąłeś jest najlepsza dla Ciebie. Dla mnie osobiście codzienne wykorzystywanie prądu do zasilania reku nie do końca jest rozwiązaniem energooszczędnym. Ale to moje zdanie.

 

j-j

Nie chcemy negować Twojego wyboru ale Ty też nie wciskaj nam kitu że to co my preferujemy jest nie potrzebne bo wystarczy mieć tak jak ty masz.

 

To co Wy preferujecie nie jest niepotrzebne ale też nie jest jedynie słusznym rozwiązaniem – świat posiada wiele kolorów nie tylko czarny i biały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOje roletki wewnetrzne daja dosc sporo...owszem nie zamykaja drogi energii cieplenj ,ale w duzym stopniu ograniczaja jej wjescie...Testowalem dzien upalny bez rolet-temp. w pok. z 3 veluxami doszla do 36-37,na drugi dzien,przy identycznej temp. zew. po zamontowaniu roletek temp. trzymala sie ,przy przegrzanym dachu i chalupie ok. 30 st...To juz bardzo duzo....Jak dla mie...Efekt jest niesamowity,gdy lape przylozy sie do elementow aluminiowych rolety i przy samej plachetce,czuc zar...doslownie...Ale tego zaru,w sensie powierzchni dzialania jest mniej....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j-j:

Nom my mamy przewglądy okresowe , czego???: reku, kabli grzejnych???!! A Ty nie masz oczywiście i nie będziesdz musial mieć przeglądu i remontu kotła i solarów i wymiany co roku czynnika w obiegu solarnycm itp.

 

 

Z tego co mi instalator reku mówił dobrze jest raz w roku wykonać dezynfekcję instalacji. Dodatkowo jak każda urządzenie mechaniczne też i reku może się zepsuć dlatego prędzej czy później i Ty nie unikniesz remontu.

Co roku nie będę musiał wymieniać czynnika grzewczego w solarach robi się to raz na kilka lat (regularnie trzeba sprawdzać poziom i ewentualnie uzupełnić braki). Ale w końcu muszę mieć jakiś system CWU – wybieram według mnie najbardziej optymalny.

Masz racje, ale...

Tutaj chodzi o rozwiazania dla wiekszej grupy inwestorow, Ty jak wspomniales masz dom "odpowiednio" usytuowany wzgledem stron swiata, ale wiele o ile nie wiekszosc nie ma tak rozowo i musza sobie radzic inaczej. Nie kazdy chce miec mury polmetrowe i wspomniane moskitiery w oknach (nie sa zbytnim przystrojem domu) a rozszczelnienie okien powoduje dostawanie sie cieplego powietrza do srodka nie wspominajac o zimowym mroziku.

Instalacje, mowisz nalezy okresowo czyscic, a wiesz ze grawitacyjna tez? Tylko kto to robi i czy zdajemy sobie sprawe ile "syfu" jest w kanalach wentylacyjnych? Tam nie ma filtrow jak w mechanicznej a jednak chcesz udowodnic ze nalezy je czyscic mimo ze sa o wiele mniej narazone na zabrudzenia niz szyb wentylacji grawitacyjnej

w solarach tez sa pompki obiegowe -koszt en. elektr., wymiany plynu mozna dokonac podobno po 5 latach, ale jednak

 

Kazdy dopasowuje system w domu do wlasnych potrzeb i mozliwosci zarowno technicznych jak i finansowych -jaki sens jest udowadniac wyzszosc ...

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wątek:

"dom ciepły, pasywny albo 3 lub 5 litrowy"

Są tacy, którzy z własnego wyboru postanowili takowy postawić.

A jak się uda - to i lepszy!

No i męczymy tu wszystko i na każdą stronę - żeby się udało.

tomsurm

Nie jesteś w stanie nas przekonać, że budowałeś sobie dom 3 litrowy i że właśnie go opisujesz!

Nie jest też 5 litrowy!

Jest energożerny!

Wcale to nie znaczy - że zły.

Jest inny, niż tu opisywane...

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...