Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tomsurm, Piwopijca CI dużo odpowiedzial a ja powtórzę:

 

Ty masz ściany 0,5 m nosne a ja reku,chcesz policzyć kto ile zaplacil i jakie to niesie korzyści?

 

Co sie mam w reku zepsuć? Wentylatory?

W kablach grzejnych, kable ??

 

A co w solarach a co w kotle itp?? Zdecydowanie więcej i konserwacji i remontów!

 

Dezynfekcja kanałów co roku?? Gdzie Ty to przeczytaleś? Może popatrzymy po roku w moje kanały wentyl. mechanicznej i w Twój grawitacyjny??

 

taaak, cisza w odpowiednim miejscu, cisza ... szczególnie jak ptaki się "wydzierają" ;) jesli juz ktoś takie miejsce ma.

 

Moskietiery itp. ... "pieknie" to wygląda i rozszczelnienie okien- faktycznie skuteczna wentylacja wiesz jaka jest wymiana przy rozszczelnionych oknach?? Bo ja tak. Ale przecież czujesz sie dobrze tzn że jest OK. Ludzie też mieszkaja w wielkiej płycie i jest im cieplo więc wszystko OK.

 

A opinii ludzi budujących "normalnie" juz podczas dwóch lat budowy się nasłuchalem" oprócz poczytania tutaj na forum i dziekuje" za to.

 

Dlatego siedze w tym temacie bo w moim przypadku kalkuluje się budowac pasywnie! I w wielu innych też by się kalkulowalo ale nie kazdy sie musi znać.

 

Poza tym nie znosze monopolistów i gdybym mógl to z chęcią olałbym i energetykę a ich niestety musze mieć jako jedynych, resztę mam swoją i wodę i odprowadzenie ścieków.

 

A że zużyłeś 3,5 t i jesteś zadowolony, hmm, masz dom normowy to i normowo płacisz.

a to nie znaczy że nie mozna mniej i że się nie opłaca.

My wiemy że warto i mamy duuużo lepszy komfort mieszkania i na pewno nie cieńszą kieszeń od Twojej z 0,5 m murami nośnymi dla domu jednorodzinnego.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

MOje roletki wewnetrzne daja dosc sporo...owszem nie zamykaja drogi energii cieplenj ,ale w duzym stopniu ograniczaja jej wjescie...Testowalem dzien upalny bez rolet-temp. w pok. z 3 veluxami doszla do 36-37,na drugi dzien,przy identycznej temp. zew. po zamontowaniu roletek temp. trzymala sie ,przy przegrzanym dachu i chalupie ok. 30 st...To juz bardzo duzo....Jak dla mie...Efekt jest niesamowity,gdy lape przylozy sie do elementow aluminiowych rolety i przy samej plachetce,czuc zar...doslownie...Ale tego zaru,w sensie powierzchni dzialania jest mniej....

 

Efekt bariery cieplnej,

lepiej w tym przypadku, gdyby przegroda wewnętrzna miała większy opór niż zewnętrzna, czyli powinny być rolety zewnętrzne, ale tak tez działa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem.....ale coz...skoro cena 5 rolet wew. podwojnych veluxa,wyszla jak cena jednej rolety zew?Teraz zakladam rolety Heroal,gdzie jedna,jest w cenie mniejszej niz owa roleta zew. do przecietnego vela....Ale dol oslonie i mam nadzieje,ze za jakis czas,te 2 roletki zew. na vele zaloze....Poki co,efekt jak dla mnie jest wiecej niz zadowalajacy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOje roletki wewnetrzne daja dosc sporo...owszem nie zamykaja drogi energii cieplenj ,ale w duzym stopniu ograniczaja jej wjescie...Testowalem dzien upalny bez rolet-temp. w pok. z 3 veluxami doszla do 36-37,na drugi dzien,przy identycznej temp. zew. po zamontowaniu roletek temp. trzymala sie ,przy przegrzanym dachu i chalupie ok. 30 st...To juz bardzo duzo....Jak dla mie...Efekt jest niesamowity,gdy lape przylozy sie do elementow aluminiowych rolety i przy samej plachetce,czuc zar...doslownie...Ale tego zaru,w sensie powierzchni dzialania jest mniej....

 

Efekt bariery cieplnej,

lepiej w tym przypadku, gdyby przegroda wewnętrzna miała większy opór niż zewnętrzna, czyli powinny być rolety zewnętrzne, ale tak tez działa :-)

 

tak tylko co wewnątrz będzie lepsze od 3 szyb z współ. 0,6 ;)?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnicę widać i to bardzo:

- stabilna temperatura przez całe lato (21-22 stopmnie) bez kosztów za prąd, bez okresowych przeglądów, bez napraw, bez szumu z reku...

ty chyba nie wiesz o czym piszesz, gdzie ty wyczytałeś że w moim domku jest szum wentylatorów i +28 stopni ??

dla przykładu wczoraj miałem +20, a reku chodziło u mnie tytułem próby 0,5 roku temu, i jest wyłączone, bo jak bym je włączył to temperatura zjechała by pewnie na +18

 

Ps jak dobrze się wczytasz to może nie umknie ci fragment gdzie pisałem o napojach chłodzących bez lodówki, prosto z mojej piwnicy, albo może doczytasz że moje reku kosztowało 1500zł, przy astronomicznych kosztach twoich ścian to pikuś zaledwie

 

PS2 mój dom stoi w mieście, najbliższe zacisze mam 30 km dalej

 

To współczuję z tym miastem - ja za oknem mam las i śpiew ptaków które uwielbiam szczególnie wiosną gdy otworzę okno.

A reku za 1500 zł też współczuję.

 

Pozdrawiam i obiecuję, że nie będę w tym wątku więcej burzył iluzorycznego spokoju

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i HenoK i coulignon też, to już jakaś epidemia, nawet Barbossa się doczekał po 9 tyś postów

 

Ps skoro temat się wywołał to ja głosuję na NJerzy jako najlepszy doradca od zrób to sam

http://forum.muratordom.pl/najlepsi-doradcy-na-tym-forum-kandydatury,t39529-1800.htm

Jak już tak proponujemy, to taki sam tytuł - najlepszy doradca od zrób to sam - nadałbym gedowi. Nie tylko sam zaprojektował swój dom, ale także co chwila pokazuje swoje wynalazki. Jego dziennik, zresztą podobnie jak dziennik NJerzego to kopalnia wiedzy dla potencjalnych inwestorów :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wracając do czyszczenia wentylacji.

Ja mam część instalacji wentylacyjnej zrobione z rur kanalizacyjnych pomarańczowych.

Nie wiecie czy te rury są bez dodatków, które mogłyby podziałać jakoś na płuca?

Może ktoś z Was próbował malować tego typu rury np. na biało.

Końcowe odcinki przed anemostatami mam właśnie z rur kanalizacyjnych fi 160 (robią za puszki rozprężne).

Mam teraz dylemat:

1) pomalować lub polakierować to co wystaje.

2) obkleić i pomalować

3) obudować rigipsami.

 

Doradzicie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O. Przegapiłem chyba fajnego trolla. :)

 

Ciekawe gdzie się te wszędobylskie i niezrozumiałe zwierzaki lęgną?

 

;)

 

Ja tez chciałbym zagłosować na NJerzego. Gdzie mam wrzucić karteczkę?

 

mpoplaw Gratuluję! :)

 

EDIT: Cholera - mi też coś się przylepiło!!! :o Nie zauważyłem - gdzie to można oprotestować? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowne Kolezanki i Koledzy - pozwolcie, że przerwę na chwilkę dyskusję i poproszę Was - specjalistów od energooszczędności - o radę.

 

Jestem na etapie wyboru projektu gotowego (piszę właśnie drugi post :oops:) i rozważam 'Kształtnego C107'. Prośbę o opinię co do projektu jako bazy DOMU ENERGOOSZCZĘDNEGO zamieściłem w dziale 'Projekty', lecz nie cieszy się tam ona zbytnią popularnością :evil:

 

Proszę zatem - spójrzcie tam i może pomożecie?

 

Tu link: http://forum.muratordom.pl/ksztaltny-c107-wasze-opinie-co-do-jego-energooszczednosci,t165741.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz to proszę:

 

Wady:

1) garaż w domu.

2) dom jest parterowy czyli bardzo duży dach

3) dach wielospadowy - dużo załamań

4) dwa kominy - po co skoro ma być reku?

5) okna w garażu - samochód będzie miał luksus

Zalety:

1) brak okien dachowych

2) okiennice

3) słupy drewniane

 

Podsumowując:

Moim zdaniem koszmar (niemal nie do upilnowania przy realizacji)

Ale co ja tam się znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi :p

 

4) dwa kominy - po co skoro ma być reku?

5) okna w garażu - samochód będzie miał luksus

Kominow nie bedzie oczywiscie.

Czy faktycznie np. jedno okno w garażu będzie wpływać na temperaturę w nim? No i od razu następna kwestia - garaż planuję nieogrzewany. Czy dobrze?

 

Moim zdaniem koszmar

To może jakieś sugestie co do innego projektu jako dobrej bazy energooszczędnego domu? Parterówka ok. 100 mkw. pow. użytkowej, 3 pok.+salon, lazienka min. 6 mkw., pralnia, garaż najlepiej z przejściem do domu. Dach 25-30 st. wg warunków MPZP.

 

mpoplaw, okno w lazience planowalismy zrobic wlasnie od zachodu (albo od wschodu jesli bedzie odbicie lustrzane), zgodnie z Twoją sugestią. Okienko w wiatrolapie też zniknie.

Ale co masz na myśli pisząc ściana 3W? Ja znam tylko definicję 3W = pustak + styro + klinkier. Myslisz po prostu o styro od strony garażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy faktycznie np. jedno okno w garażu będzie wpływać na temperaturę w nim? No i od razu następna kwestia - garaż planuję nieogrzewany. Czy dobrze?

Moim zdaniem jedno nieduże okno w garażu, da ci nawet dodatni bilans energetyczny, bo nie będziesz musiał świecić światła za każdym razem jak tam wchodzisz.

 

Garaż można oddzielić od konstrukcji domu - zrobić dylatację, ścianę między domem a garażem normalnie ocieplić.

 

To może jakieś sugestie co do innego projektu jako dobrej bazy energooszczędnego domu? Parterówka ok. 100 mkw. pow. użytkowej, 3 pok.+salon, lazienka min. 6 mkw., pralnia, garaż najlepiej z przejściem do domu. Dach 25-30 st. wg warunków MPZP.

No, idealnie jakbyś opisał mój projekt (indywidualny) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...