Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja kupiłem sobie Byrskiego XL cośtam i jestem zadowolony. Zależy pewnie co kto lubi - my chcieliśmy coś jak najprostszego, bez żadnych ozdobników i esó-floresów i właśnie to dostaliśmy. U nas dodatkowym utrudnieniem był fakt, że musiał być narożny.

 

Koszt - 4,4 tys brutto.

 

Wygląda to (na razie) tak:

 

http://i145.photobucket.com/albums/r232/depilator/wnetrze_cz09.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena zalezy od wielu czynnikow, np. mocy.

Ja mam 14kW kominek bo mniejsze moce oznaczaly zazwyczaj mniejsze gabaryty a w portalu nie za bardzo to wyglada z za malym wkladem

 

http://img688.imageshack.us/img688/2931/portal.th.jpg

 

Nasz to wklad Godin'a -francuza i przerobili go nam zeby mial dolot powietrza z zewnatrz. Mam rure 110 poprowadzona pod podloga (pod chudziakiem) a czerpnia na scianie zachodniej, jest szyber i przepustnica zeby mozna bylo zamknac dolot powietrza zimnego gdy nie palimy w nim.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miał być kominek w 100% szczelny z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz

 

Dovre 2180 za dopłatą ma taka opcję, a pozostałe ??

 

Hmmm ... 2180 jest szczelny w 100%, o jakiej dopłacie mówisz, bo nic o nie nie słyszałem ?

Z tą szczelnością, to też pytanie czy szczelny bo nie pobiera powietrza z domu ? - to na pewno. 100% szczelności powietrza z zewnątrz nie ma, bo jak zamkniesz dopływ powietrza na kurtynę + od spodu wkładu to i tak "płomieniówki" zawsze są "otwarte". Jedynie możesz zamknąć przepustnicą powietrza dopływ na 100% i tak to zresztą działa.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze problemu - szczelna przepustnica przy wlocie powietrza z zewnątrz i po problemie.

 

Panowie - mam zgryz. Jak już chyba mówiłem robię u siebie takiego pseudo-illbrucka. Od wewnątrz nie było problemu - nawaliłem silikonu i taśmę aluminiową i paroszczelność (jakaś) jest. Gorzej od zewnątrz. Myślałem o takim Corobandzie czy czymś a la, ale jak przyszło co do czego (a przyszło) to nabrałem wątpliwości, czy to oby faktycznie jest paroprzepuszczalne?

 

np. taki dziad:

 

http://www.allegro.pl/item791124955_unotec_tasma_do_reperacji_i_sklejania_membran.html

 

albo wspomniany Coroband:

 

http://www.allegro.pl/item799030489_coroband_tasma_do_reperacji_i_sklejania_membran.html

 

Co sądzicie?

 

A jak nie, to co? Illbruck i nawet odpowiednik u Soudala (Folienband Outside) przyprawiają mnie o ból głowy ceną no i nie ma nawet jak tego kupić.

 

W razie czego lepiej nie robić nic, czy walnąć coś paroszczelnego, bo sam już nie wiem...

 

HELP! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HGW... Pewnie znacznie więcej, niż przez np. słupy nośne, które dopiero co ktoś chciał izolowac wgłąb ziemi.

 

Nieszczelności na styku okno-ściana są często stwierdzalne że tak powiem "organoleptycznie". Po prostu pizga, a to są już całkiem konkretne Watty.

 

No i trochę mi szkoda już włożonego wysiłku i kasy - od wewnątrz wszystko wyklejone, to co - odpadne w połowie drogi? :)

 

Będę się jeszcze głowił, jak poprawnie zamontowąć parapet zewn... Jak robiliście/robicie swoje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depi, co do Soudala to kiedyś też się nim interesowałem i fakt tani nie jest, chociaż wychodził taniej od Illbrucka. Jak chodzi o kupno to rozmawiałem z przedstawicielem Soudala z Krakowa-namiary są na ich stronie. Można u nich zamówić i wyślą pocztą czy kurierem, natomiast również ich przedstawiciel z Oświęcimia wogóle nie słyszał o takich taśmach :lol:

 

pozdrawiam

 

p.s. dzięki za zwrot kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HGW... Pewnie znacznie więcej, niż przez np. słupy nośne, które dopiero co ktoś chciał izolowac wgłąb ziemi.

 

Nieszczelności na styku okno-ściana są często stwierdzalne że tak powiem "organoleptycznie". Po prostu pizga, a to są już całkiem konkretne Watty.

 

No i trochę mi szkoda już włożonego wysiłku i kasy - od wewnątrz wszystko wyklejone, to co - odpadne w połowie drogi? :)

 

Tanie rozwiązanie: kup membranę paropszepuszczlaną, potnij na pasy, przyklej. Choć moim zdaniem ważniejsze jest aby po tynkach zasilikonować szczeliny,

 

 

 

Będę się jeszcze głowił, jak poprawnie zamontowąć parapet zewn... Jak robiliście/robicie swoje?

 

Zależy z jakiego materiału. Ja mam blaszane, kazałem zrobić z pionowym kilkumilimetrowym występem do góry który wszedł od spodu w rowek w profilu okiennym. To połączenie uszczelniłem silikonem. Następnie od wewnątrz budynku zapiankowałem dokładnie - lepiej to robić pianką do styropianu niż zwykłą, żeby nie powydymało parapetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem właśnie z przedstawicielem Soudala - jakoś nie mogą znależć tego, co za mój teren odpowiada. Mają poszukać.

 

Bardziej mi jednak zależałoby na jakimś zamienniku za pół ceny. Czy te taśmy do membran są paroszczelne czy paroprzepuszczalne? Te takie a-la szmatka wygladaja na takie, co mogłyby przepuszczać parę ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie rozwiązanie: kup membranę paropszepuszczlaną, potnij na pasy, przyklej. Choć moim zdaniem ważniejsze jest aby po tynkach zasilikonować szczeliny,

 

Myślałem już o tym, ale CZAS mnie goni - na zewnątrz coraz zimniej :(

 

 

Zależy z jakiego materiału. Ja mam blaszane, kazałem zrobić z pionowym kilkumilimetrowym występem do góry który wszedł od spodu w rowek w profilu okiennym. To połączenie uszczelniłem silikonem. Następnie od wewnątrz budynku zapiankowałem dokładnie - lepiej to robić pianką do styropianu niż zwykłą, żeby nie powydymało parapetów.

 

Czyli wyskrobałeś piankę spod okna i zapiankowałeś wszystko jeszcze raz? bo ja musiałbym tak właśnie zrobić.

 

Też chcę blaszane - rozumiem, że Ty zamawiałeś je gdzieś na wymiar? Możesz się podzielić info gdzie? Potrzebne mi będą też różne inne obróbki dekaskie - na balkon, na wyjście na taras itp.

 

Swoją drogą można by zrobić takie kompendium z rysunkami tych wszystkich detali? Nad balkonem też się teraz głowie, bo zgodnie ze sztuką powinienem zrobić warstwe spadkową betonu pod styropianem. Ale nie mam na to miejsca - tych warstw będzie za dużo. Czy jakiś mikroklinik 1cm z 1 strony da rade? Taras niby zadaszony...

 

Jak wykończyć styk izolacji tarasu i ocieplenia scian? Intuicja podpowiada, że płyty z tarasu powinny "nakrywać" te ścienne od góry, ale czy tak jest w istocie? No i co wtedy z wylewką - gdzie się ma właściwie kończyć? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zależy z jakiego materiału. Ja mam blaszane, kazałem zrobić z pionowym kilkumilimetrowym występem do góry który wszedł od spodu w rowek w profilu okiennym. To połączenie uszczelniłem silikonem. Następnie od wewnątrz budynku zapiankowałem dokładnie - lepiej to robić pianką do styropianu niż zwykłą, żeby nie powydymało parapetów.

 

Czyli wyskrobałeś piankę spod okna i zapiankowałeś wszystko jeszcze raz? bo ja musiałbym tak właśnie zrobić.

 

Przy montażu okien nie piankowali od dołu bo wiedziałem że będzie to później przeszkadzać.

 

 

 

Też chcę blaszane - rozumiem, że Ty zamawiałeś je gdzieś na wymiar? Możesz się podzielić info gdzie? Potrzebne mi będą też różne inne obróbki dekaskie - na balkon, na wyjście na taras itp.

 

Zamawiałem w pierwszej firmie sprzedającej blachy jaką znalazłem. Każdy dekarz też Ci powygina parapety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale globalnie to gdzieś Ci wg mnie więcej ucieka niz przez posadzkę bo zakładając straty ok 21/24=875W

dalej:

875W/150(nie wiem ile masz m2 powierzchni ale załóżmy że tyle)*10 (średnia delta T w środku i na zewnątrz a ta jest wokół domu jak i pod domem teraz w miarę podobna)=0,58 W/m2*K

 

To spory ogólny współ. u dla całości domu

 

Skoryguj go o Twoją rzeczywsitą powierzchnię wszystkich przegród i sprawdz.

 

Teraz dopiero do mnie dotarło :) Rzeczywista powierzchnia wszystkich przegród to u mnie jakieś 410m2 (dom 14x10). Wychodzi U=0,21 W/m2*K . Hmm, to z kolei jakoś podejrzanie mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale globalnie to gdzieś Ci wg mnie więcej ucieka niz przez posadzkę bo zakładając straty ok 21/24=875W

dalej:

875W/150(nie wiem ile masz m2 powierzchni ale załóżmy że tyle)*10 (średnia delta T w środku i na zewnątrz a ta jest wokół domu jak i pod domem teraz w miarę podobna)=0,58 W/m2*K

 

To spory ogólny współ. u dla całości domu

 

Skoryguj go o Twoją rzeczywsitą powierzchnię wszystkich przegród i sprawdz.

 

Teraz dopiero do mnie dotarło :) Rzeczywista powierzchnia wszystkich przegród to u mnie jakieś 410m2 (dom 14x10). Wychodzi U=0,21 W/m2*K . Hmm, to z kolei jakoś podejrzanie mało.

 

 

Ważna jest tu delta T.

Policz z delta T=ok.8 oC (srednia temp. wokół domu i pod domem równa ok. 12 oC) i wyjdzie wtedy u= ok. 0,27 więc zdecydowanie więcej ale myślę że więcej niż u=ok. 0,3 nie masz bo delta T nie była mniejsza niż ok. 7oC..

Dodatkowo do tegop "u" należałoby wziąć też zyski bytowe i słoneczne wtedy byłby bliski rzeczywistemu współ. "u".

 

pzdr

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś się wkurzyłem na mój reku bo działa cały czas przez GWC (logiczne) ale ten cholerny GWC tak mi nawilża powietrze że w domu cały czas mam 70-80% (w łazience) wilgotność. Sztucznie ustawiłem przed chwilą siłownik tak aby brał tylko ze ściennej i wrzuciłem 4 boieg (trochę się chłodno zrobiła bo powiało ;) ) ale wilgotność w ciągu 20 min. spadła z 70 do 60%.

Przestaje korzystać na razie z GWC chyba że mi oszroni reku.

 

A co do mojego reku to spraność powalająca , ...go mać- przy obecnie 3oC na zewnatrz nawiewa mi na 3 biegu gdizie sprawność powinna wynosić ok 85-90%

14oC toż to ku...r.w.a mać zaledwie 65% sprawności ... :evil: .

Tą sprawność to chyba mierzyli z działającym GWC i temp. na zewnątrz -20oC :roll:

Dobrze że chociaż na razie dom "działa" bo reku na razie uważam Ekoklimax`u- Ekozefir 400-EKE słabiutko się spisuje- dla niego na razie duże "0"!!.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...