Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

jak tak policzyć 3 godzinny dziennie na trenażerze to sporo ciepła a zamiast turbiny albo magnesu jako opór zbudować prądnicę i ładować aku :lol:

 

tylko trzeba pomyśleć o nadmiarze wilgoci(pot) i smrodku - trzeba dobrą klimę zrobić :p

 

Ale za to na wiosnę człowiek na maratony przygotowany perfekcyjnie i już w marcu 10000 w nogach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

tylko trzeba pomyśleć o nadmiarze wilgoci(pot) i smrodku - trzeba dobrą klimę zrobić :p

 

E tam. Klima zeżra cały wytwarzany prąd. Trzeba skonstruować po prostu FILTRFRAK (miłośnicy Diuny wiedzą). Wtedy jeszcze dodajemy oszczędność wody krążącej w obiegu zamkniętym. Same skoncentrowane metabolity po ostudzeniu w filtrfraku (odzysk ciepła!) odprowadzane byłyby do ścieku.

 

Myślę, że to jest przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko trzeba pomyśleć o nadmiarze wilgoci(pot) i smrodku - trzeba dobrą klimę zrobić :p

 

E tam. Klima zeżra cały wytwarzany prąd. Trzeba skonstruować po prostu FILTRFRAK (miłośnicy Diuny wiedzą). Wtedy jeszcze dodajemy oszczędność wody krążącej w obiegu zamkniętym. Same skoncentrowane metabolity po ostudzeniu w filtrfraku (odzysk ciepła!) odprowadzane byłyby do ścieku.

 

Myślę, że to jest przyszłość.

 

 

 

Taaa, tylko na początku by nas rurki filtrfraka uwierały, jak Paula.... :wink:

 

 

Indywidualne ubiory np dla żołnierzy to już nie SF, testują zatrzymujące krwawienie uniformy zintegrowane ze środkami łączności osobistej itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osoba pedalujaca wytwarza ok 200W mocy

przez pierwsze 5 min, potem puchnie i jej moc drastycznie spada

 

kiedyś był taki program w TV jak 2 facetów jednocześnie pedałując próbowało zasilić kino domowe 260W rowerkami treningowymi, obejrzeli tylko czołówkę i spuchli

 

PS dawno temu gdy wytrenowany kolaż przeleciał z Francji do Anglii w mięśniolocie uzyskał zawrotne 100W nieustannie przez 4 godzinny po czym odwieźli go do szpitala z wyczerpania

 

Obydwaj macie rację, tylko zależy o czym mówimy.

To tak jak z silnikiem spalinowym w samochodzie, daje np. 100kW, ale ciepła to 2,5x tyle.

Ten kolarz to uzyskał 100W mocy, ale dużo więcej przyczynił się do globalnego ocieplenia :lol:

 

Jeszcze inaczej.

Przyjmuje się, że człowiek spala 7000 kJ na dobę co daje ok. 1672 kcal co może dać ok. 1,94 na kWh tyle że rozciągnięte na całą dobę.

Ciężko pracujący czlowiek może spalić 2x tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rower + trenażer + alternator + szpej + grzałka turystyczna do wody na 12V = ciepła woda do umycia po treningu i dużo darmowego ciepła :wink:

 

a ten, no ... ... czynność na "s" i kończaca się na "x" ? :oops:

toż to dopiero ilosć ciepła.

a gdyby tak party urządzić w domu pasywnym, to by tę energię można jeszcze sprzedawać :lol:

Nawet darmowe drinki warto by dla zachęty postawić :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a może zapraszam na to .... jako to szlo na s ... party ;).

Mpoplav ze swojej piwnicy trochę butelek przyszykuje ;).

 

pzdr

 

j-j,

Ty, to ze złości na wymiennik, masz już spore nadwyżki energii w domu, mniemam, że nadal nie masz włączonego ogrzewania ? :lol:

A jak już Ci przejdzie i zrobisz imprę, tę na "s" to mogę nieco wnieść tej pozytywnej energii do Twojego domu i nic Ci za nią nie policzę :wink: :lol: , tylko drinków musi być pod dostatkiem!

No i jako pożądny obywatel z własną partnerką przyjdę 8)

 

:wink:

 

Sorry za nieco humoru w tak poważnym wątku, ale czasem też i tak trzeba ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rower + trenażer + alternator + szpej + grzałka turystyczna do wody na 12V = ciepła woda do umycia po treningu i dużo darmowego ciepła :wink:

 

a ten, no ... ... czynność na "s" i kończaca się na "x" ? :oops:

toż to dopiero ilosć ciepła.

a gdyby tak party urządzić w domu pasywnym, to by tę energię można jeszcze sprzedawać :lol:

Nawet darmowe drinki warto by dla zachęty postawić :lol:

A doliczajac tarcie to i prad elektryczny da sie wytworzyc :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić ebonitowe płytki i chodzić w wełnianych papuciach i zbierać ładunki elektrostatyczne ;)

 

A serio, to mam do Was takie pytanie (w właściwie kilka):

 

- czy ktoś z Was był na tyle nierozsądny, aby zafundowac sobie taras/balkon?

- jeśli tak, to jak prawidłowo powinien być wykonany?

 

Wszystkie rysunki i instrukcje w necie elegancko pomijają fakt, że ściany się też ociepla i to ocieplenie powinno się łączyć z ociepleniem tarasu. Rodzie to problemy:

 

- po co mam robić warstwę spadkowa POD ociepleniem? Żeby ew. wodę wlać sobie pod styropian na ścianach? Może jest to mniejsze zło...?

- jak mam zrobić wylewkę na ociepleniu? Aż do końca, czyli do krawędzi styro (czyli 20cm poza płytę tarasu)? Jesli tak, to jak to do cholery zrobić? Jak mam szalunki na styropianie ustawić? Zupełnie tego nie widzę...

 

Z góry dzięki za myśli i sugestię (oczywiście poza tymi oczywistymi - po ch.. ci taras w domu energooszczędnym? ;) :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić ebonitowe płytki i chodzić w wełnianych papuciach i zbierać ładunki elektrostatyczne ;)

 

A serio, to mam do Was takie pytanie (w właściwie kilka):

 

- czy ktoś z Was był na tyle nierozsądny, aby zafundowac sobie taras/balkon?

- jeśli tak, to jak prawidłowo powinien być wykonany?

 

Wszystkie rysunki i instrukcje w necie elegancko pomijają fakt, że ściany się też ociepla i to ocieplenie powinno się łączyć z ociepleniem tarasu. Rodzie to problemy:

 

- po co mam robić warstwę spadkowa POD ociepleniem? Żeby ew. wodę wlać sobie pod styropian na ścianach? Może jest to mniejsze zło...?

- jak mam zrobić wylewkę na ociepleniu? Aż do końca, czyli do krawędzi styro (czyli 20cm poza płytę tarasu)? Jesli tak, to jak to do cholery zrobić? Jak mam szalunki na styropianie ustawić? Zupełnie tego nie widzę...

 

Z góry dzięki za myśli i sugestię (oczywiście poza tymi oczywistymi - po ch.. ci taras w domu energooszczędnym? ;) :lol: )

co do balkonu jesli masz go od szczytu to najlepsza jest drewniana konstrukcja wolnostojaca nie polaczona wza wielu punktach z budynkiem, tez cos takiego chodzi mi po glowie, a taras mam zamiar zrobic tak ze wymuruje kilka filarkow i na nich legarki i deske tarasowa, mysle ze dla domu energo. to bedzie jedyne sluszne wyjscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na ścianie fundamentowej 20 cm styro, taras jest wylany tak, że dociska styro do ściany. Zbrojenia mam tylko w rogach. Taras jest na całej długości ściany południowej. Ma nieco mniejszy fundament niż dom tak około 50 cm.

 

Fundamenty domu miałem lane w ziemi, więc do ocieplenia fundamentu użyłem proszku poliuretanowego tak na szerokości 50 cm i głębokości 90 cm. Zdaje się, że Henok też ma podobnie.

 

Tarasu nie ocieplałem za to oddzieliłem go od domu! W ziemi przy pomocy proszku poliuretanowego (ubijanego rzecz jasna lecz tylko ręcznie)na szerokości 50 cm, nad ziemią na ścianie fundamentowej 20 cm styro.

I tylko 10 cm styro w miejscu styku tarasu z oknem balkonowym (zwykły styro taki na podłogi - FS20).

Na te 10 cm styro pójdzie pasek osb aby rozłożyć nacisk i dopiero na tym dokleję płytki np. gresu tak aby fuga wypadała na lini osb - beton. To było najlepsze rozwiązanie na jakie wpadłem.

Podobnie chciałem zrobić z drzwiami wejściowymi, ale moi majstrowie pospieszyli się i wycieli kawałek styro jaki tam miałem przygotowany. Na szczęście drzwi zewnętrzne tak jak i balkonowe stoją na ytongu oraz w środku mam jeszcze 20 cm na ewentualne docieplenie ala płyta osb na styropianie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jak mam zrobić wylewkę na ociepleniu? Aż do końca, czyli do krawędzi styro (czyli 20cm poza płytę tarasu)? Jesli tak, to jak to do cholery zrobić? Jak mam szalunki na styropianie ustawić? Zupełnie tego nie widzę...

tak naprawdę to wylewkę powinieneś zrobić jeszcze dalej tak aby uzyskać kapinos. Woda bez kapinosu będzie spływała po całej ścianie tarasu.

U mnie jest około 8cm kapinosu - no ale u mnie ocieplenie tarasu było zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...