Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

pga Ja nie mam RKSow, wiec nie mowie z doswiadczenia, ale planowalem je i po opiniach jareko (montuje rolety) i uzytkownikow zmienilem jednak zdanie.

 

Oczywiscie, ze najlepiej byloby walnac rolety na ociepleniu, ale po pierwsze niektorzy maja Żony (look: estetyka) a po drugie to juz chlopaki napisali - problemy techniczne. Z cala pewnoscia do przejscia (np jakies stalowe prowadnice kotwione do muru albo wzmocnione inaczej ocieplenie), ale to chyba dla eksperymentatorów.

 

Ogolnie to najlepiej zamontowac je w sciane 3W - w murze osłonowym. Poezja - żadnych mostkow, zadnych problemow :) Tylko mnie nie stac na razie na sciane 3W :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pga .

 

Oczywiscie, ze najlepiej byloby walnac rolety na ociepleniu, ale po pierwsze niektorzy maja Żony (look: estetyka) a po drugie to juz chlopaki napisali - problemy techniczne. Z cala pewnoscia do przejscia (np jakies stalowe prowadnice kotwione do muru albo wzmocnione inaczej ocieplenie), ale to chyba dla eksperymentatorów.

Ogolnie to najlepiej zamontowac je w sciane 3W - w murze osłonowym. Poezja - żadnych mostkow, zadnych problemow :) Tylko mnie nie stac na razie na sciane 3W :(

 

Depi ale właśnie w ten sposób na co drugim bloku jest zamontowane i nie ma problemu, więc to żaden eksperyment, w domu byłoby jeszcze lepiej mim zdaniem bo byłaby elektronika sterujaca a w blokach przeważnie jest to mechaniczne tzn. ręczne i idzie taki sznur do domu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne da się zamontować rolety na jakimś stelażu "nad" ociepleniem, ale stelaż musiałby być mocno sztywny, bo rolety potrafią poważnie pracować pod wpływem wiatru.

Depi, czemu właściwie nie możesz sobie założyć rolet integro? Skoro skrzynki _na_ elewacji Ci nie przeszkadzają, to chyba wystające _z_ elewacji skrzynki integro też przełkniesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewien, ze to tak robia? I na pewno na styropianie, a nie np. na nieocieplonej scianie albo scianie oslonowej? Jeśli tak, to nawet ja sie zastanowie - jutro do mnie przyjezdza kolejny Pan Od Rolet :)

 

Tak jestem zdecydowanie pewien. Tylko steropian na bloku ma nie więcej niż 10 cm ale to chyba żadna różnica. Widziałem ostatnio na jednym bloku w dwóch różnych mieszkaniach 2 różne sposoby montażu. Jeden wspomniany wcześniej moim zdaniem lepszy mimo że cała skrzynka wystaje a drugi bardziej schowany, tzn. skrzynka jest dociśnięta do okna zasłaniając trochę szybę od góry i wówczas roleta jest prawie przy samej szybie, tam też nie ma jako takiego mostka ale wizualnie wolę rozwiązanie pierwsze.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depi, czemu właściwie nie możesz sobie założyć rolet integro? Skoro skrzynki _na_ elewacji Ci nie przeszkadzają, to chyba wystające _z_ elewacji skrzynki integro też przełkniesz?

 

Jasne, że przełknę. Najpewniej będą właśnie integro, chyba, że inna opcja wyjdzie lepiej (czytaj - taniej :lol:).

 

Widziałem jeden świetny patent, z tym, że tan to już na pewno nie jest zbyt tani. Otóż w Muratorze był opisywany dom pod Warszawą (nawet byłem tam go obejrzeć) gdzie rolety są normalnie wywalone na elewacje, ale wyglądają bosko - są po prostu pięknym elementem dekoracyjnym. Otóż gosć obłożył je (jak?) takimi tubami ze stali nierdzewnej. Wygląda to niesamowicie a przy okazji nie ma mostka.

 

Problemy są 2 - jak to zrobić i ile to kosztuje :)

 

piwopijca To Twój taki pałac? Fiu fiu... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem, że robią, ale jakoś mnie to nie przekonuje do końca. Jestem zwolennikiem stosowania miksu materiałów - każdy tam, gdzie najbardziej akurat pasuje.

 

Najlepszy sposób, o jakim słyszałem, to wstawianie wysokich kształtowników (jakieś U albo L) i pokrywanie całej sciany styro tak, aby te ksztaltowniki tylko wystawały i wtedy do nich przykrecaja laty i deski na to. Moj kolega tak robi.

No właśnie ja obmyśliłem jakiś czas temu zrobić to tak jak robi twój kolega. Realizacja jednak w przyszłym roku - wtedy praktycznie zobaczę czy się da.

 

Rozważałem twoją metodę pół ściany styro - pół wełna: to jest dopiero mix materiałów....

Swoją drogą wełna i ruszty powodują (z definicji :)) nieszczelności i nieciągłość w ociepleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bramie garazowej widac mniej-wecej grubosc scian, 56cm to minimum jakie wychodzi mi dla BK 400 36cm i 20cm styropianu, no ale jak dla mnie nie razi zbytnio wiec jest OK

 

Depi, sedno to zabudowa rolet integro a nie ... :wink:

 

Pzdr.

 

hehe 56 cm jak w bunkrze, a ja myslałem że mam dużo- 54 cm ;) (24+30)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bramie garazowej widac mniej-wecej grubosc scian, 56cm to minimum jakie wychodzi mi dla BK 400 36cm i 20cm styropianu, no ale jak dla mnie nie razi zbytnio wiec jest OK

Depi, sedno to zabudowa rolet integro a nie ... :wink:

 

Pzdr.

 

hehe 56 cm jak w bunkrze, a ja myslałem że mam dużo- 54 cm ;) (24+30)

 

pzdr

 

hehe a ze mnie się śmiali że mam ściany jak w bunkrze, a mają tylko 45cm (15+30) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliknij poniżej na guzik WWW, a zobaczysz zużycie energii mojej PC

 

Zaintrygowany tą stopką postanowiłem zajrzeć i bardzo mnie zaskoczyły wyniki rume i klimaw mają domy nie wiele większe od mojego - u mnie ok 110m2 użytkowej - i dzięki temu że mój domek 3,5 litrowy to zużycie energii potrzebnej do ogrzania domu mam porównywalne z ludźmi grzejącymi PC, a ja mam tylko zwykły L :p :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie juz poszlo 312 kWh energii z ziemi na ogrzanie domu w pzeciagu tygodnia a zuzycie pradu 102,3kWh :o.

Razem daje 414,3kWh -cop wychodzi jak na razie 4,0

Pierwsze uruchomienie ogrzewania i suszenie domu , glazurnicy ciagle otwieraja drzwi i przy okazji wietrza "chalupe".

Zobaczymy jak podeschnie i wygrzeje sie ile bedzie potrzebne wowczas ciepelka/energii.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N

Depi, sedno to zabudowa rolet integro a nie ... :wink:

 

No wlasnie chodzi mi o te zabudowe - esy floresy zawijasy... Klasa, socjeta, homar, mineta jak mawiala moja znajoma :)

 

A serio - masz moze jakies zblizenia na sposob zamontowania prowadnic? Bo jak powiedzialem, ze chce choc 2 cm dac pod skrzynke, to powiedzieli, ze trzeba podstawic pod prowadnice druga prowadnice jako dystans. Jak to jest u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A serio - masz moze jakies zblizenia na sposob zamontowania prowadnic? Bo jak powiedzialem, ze chce choc 2 cm dac pod skrzynke, to powiedzieli, ze trzeba podstawic pod prowadnice druga prowadnice jako dystans. Jak to jest u Ciebie?

 

 

http://img687.imageshack.us/img687/2057/oknabramygarazowebalust.jpg

 

Rozjasnilem troszke zdjecie zeby lepiej bylo widac polaczenie kasety z prowadnica

http://img200.imageshack.us/img200/2057/oknabramygarazowebalust.jpg

 

Tylko takie mam, nie wiem czy Ci pomoglem, ale nie mozesz dac pod kasete prowadnic bo taka jest budowa rolet i nie przeskoczysz tego-tak mi sie wydaje.

wlasnie dlatego zaleta jest montaz w ociepleniu okien bo mozna dac styro pomiedzy kasete a mur. Mnie wyszlo 20cm w sumie, 10cm ocieplenie nadproza i 10cm na grubosci okien wysunietych poza mur. Mysle ze mostka zbytnio nie stworzylem

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depi,

Ja kombinowałam z Integro ( też nie mam cofniętego nadproża, zlicowane okna i 20 styro). Rzeżba jest z prowadnicami, jeśli się chce parę centymetrów podłożyć pod kasetę. Integro jest tylko lewoskrętna, normalnie idzie po ramie okna. Kolejnych mostków nie chcę. I zdecydowałam, że dlaczego niby nie dać rolet adaptacyjnych w ładnej kasecie na wierzchu i potraktować jako element elewacji. Masz może zdjęcia tego domku co jeździłeś oglądać ( może na priv)?

Tutaj np. fotka z Czech, to akurat żaluzje.

http://www.archiweb.cz/Image/stavby/ceske/DomesiTroja.jpg

 

Cały domek:

http://www.archiweb.cz/buildings.php?&action=show&id=1827

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Depi, ale pozostaje Ci trochę ciachnąć nadproże, jeśli tego wcześniej nie zrobiłeś, a okna masz zlicowane...

 

No super. Już się naciachałem żelbetu podczas budowy... To zresztą wina dupków inżynierów bo nie zgodzili się na zwężenie nadproży a ja nie miałem wtedy determinacji, żeby z nimi walczyć. Błąd.

 

basiu_z_lasu Fajne są bardzo takie krzynki - choć to chyba tylko wizualicja projektu (narysować wszystko można). Jak to w praktyce wykombinować, gdzie kupić, ile zapłacić? Mnie się to podoba prawie tak bardzo, jak te nierdzewne tuby z Bobrowca. Zdjęć nie mam - było to w Muratorze w zeszłym roku. Aż chyba przerzucę ten stos co leży u mnie w kącie i to znajdę. Aż dziw, że nikt inny nie zarejestrował tego. A może nikt już nie czytuje Muratora?

:)

 

piwopijca No tak - jakbym wysunął to by był spokój. I pomyśleć, że zdecydowałem się zlicować po to, aby uniknąć problemół :lol:

 

Dzięki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...