Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja załączam 1 wymianę ( no prawie) jak mam gości i sprawdza się idealnie, nie ma żadnego zaduchu i jest cały czas świeżo.

Wzrasta tylko drastycznie temperatura :) (

 

przy wentylowaniu 0,5 wymiany i wyłączonym ogrzewaniu temp. w domu spada z 20 do 18,5 C w ciągu 12 godzin(

 

Od początku wiedziałem, że czegoś nie wiem o relacji wentylacji do ogrzewania.

0,5 wym/h bez ogrzewania - temp zaczyna spadać.

1 wym/h - temp w domu rośnie.

 

Myślę, że goście grzeją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teraz za styczeń juz zaplanowałem ok. 20 zl więcej

 

 

Nie denerwuj..... :evil: :lol:

 

nabawiłem sie kompleksów przez Ciebie :wink:

 

Ale jaki metraż ;), należałoby napisać ile na m2 :) byłoby to bardziej wiarygodne i to na powierzchnię po zewnętrznych krawędziach ścian zewnętrznych (bez ocieplenia) bo grzejemy tez ściany.

 

A ja co mam powiedzieć? Idzie mi 20m3 GZ50 na dobę! :o[/i]

 

Ale masz 2 razy większą chatę niż ja i skończoną do połowy więc .... nie będzie tak źle. Teraz to raczej mało wiarygodne.

 

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja co mam powiedzieć? Idzie mi 20m3 GZ50 na dobę! :o[/i]

Jak śpiewali Monty Pythonowcy - "zawsze patrz w słoneczną stronę życia"

Lepszy GZ 50 niż propan-butan :wink:

 

Weź nic nie mów. Mrozy akurat się zaczęły, a ja wciąż nie podłączony byłem. Jedna butla z propanem za 160 zł nie starczała nawet na 24h :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coulignon,

 

pisałeś, że będziesz budował bufor prostopadłościan. Koniecznie opisz, obfotografuj, też taki będę robił.

 

Bufor zrobiony. zmieniła się koncepcja i mam 1000 zł do tyłu w pospawanej blasze. :evil: Spróbuję go sprzedać. Ale najpierw muszę próbę przeprowadzić na szczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

~120mkw

Od września do dzisiaj zużyłem już 5MWh.

na samo ogrzewanie ? :o

Biorąc pod uwagę, że 2/3 sezonu grzewczego za nami to normalne zużycie dla domu 7-litrowego.

Prądu zużyłem na wszystko, ale wcale nie chciałem mieć domu 7 litrowego tylko 5 l :)

 

ja n arazie 1,6MWh na samo ogrzewanie pu:100m2 nie mam pompy ciepła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja n arazie 1,6MWh na samo ogrzewanie pu:100m2 nie mam pompy ciepła ;)

 

A jakie masz warstwy izolacyjne, bo nie widze Dziennika budowy a po przeczytaniu calego tematu (zajeło mi to 4 miesiące, ale dotarłem do końca) nie pamietam danych wszystkich domów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ja n arazie 1,6MWh na samo ogrzewanie pu:100m2 nie mam pompy ciepła ;)

 

No no - piękny wynik. Wychodzi, że masz domek około 2,5 litrowy.

A jaki planowałeś?

 

Raczej celowałem w 3L, bo spaliłem ok 1m3 drewna jeszcze 50/50 brzoza dąb

 

A jakie masz warstwy izolacyjne, bo nie widze Dziennika budowy a po przeczytaniu calego tematu (zajeło mi to 4 miesiące, ale dotarłem do końca) nie pamietam danych wszystkich domów.

 

pod 30cm, ściany 25cm od zew. i 5 od wew, dach 30cm supermata, okna ciepłe (również dachowe), zwykłe reku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod 30cm, ściany 25cm od zew. i 5 od wew, dach 30cm supermata, okna ciepłe (również dachowe), zwykłe reku.

Mam jeszcze kilka pytań?

jaka firma model i jaka lambda?

Na ścianie układałeś warstwowo? Kleiłeś czy również kołkowałeś?

Co to znaczy zwykłe reku dla Ciebie? Ja Na początku planowałem Ekozefira ale po doświadczeniach J-J i lekturze FM skłaniam sie jednak na Bartosza i chyba nie będę robił GWC, choć Adam_M pisał w pewnym temacie że GWC to podstawa. Sam nie wiem na razie mam tylko piasek w miejscu gdzie ma być garaż 36m^2 więc może bym go wybrał i zrobił tam żwirowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwopijco, klikam czasami Twoje www. Bardzo ciekawe. Piękne wyniki, z tego co się orientuję.

 

Nie rob sobie jaj, nie mialem zbytnio czasu ale ju zaktualizowalem wpisy :lol:

 

Dopiero kombinuje najlepsze ustawienie dla mojej PCi, wczesniej dalem d**y z ustawieniami. Nie pomyslalem o tym zeby w nocnej taryfie dac tmp. niewiele nizsza niz zadana dzienna i za duzo pradu mi zzerala zeby wyrownywac temp.

Teraz na noc mam ustawione 17*C a na dzien 18*C, 1*C nadgoni pomiedzy 13 -15 i nie bedzie mi sie wlaczac w miedzyczasach zbyt czesto.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z tej wiekszej i nie zamieszkalej jeszcze.

Niestety, nie spisywalem przedlicznika a wartosci sa usrednione, zuzycie energii z gruntu i calkowity czas pracy PCi, usrednione zuzycie pradu przez moja PCi i wychodzi jak tak jak podalem w tabeli.

W miare wiarygodne dane poniewaz kilkakrotnie porownywalem ze wskazaniami przedlicznika i wychodzilo mocno podobnie. Roznica moze byc rzedu kilku kWh ma miesiac.

Mam wlaczony reku na 110m3 i przez zwirowca do osuszania "wypocin" technologicznych wiec moze juz troszke podeschlo.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...