Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

„Dogrzewanie” łazienek zaczyna być problemem w każdym w miarę dobrze ocieplonym domu. Biorąc pod uwagę wymogi wentylacyjne, nie bardzo opłaca się utrzymywać w sposób ciągły podwyższonej temperatury w tym pomieszczeniu.

 

Ideałem byłby grzejnik „dogrzewający” skutecznie, tylko w czasie naszego pobytu w tym pomieszczeniu, niezależny od „centralnej” dystrybucji. Takie rozwiązanie nasuwa też okres przejściowy, kiedy jeszcze nie ogrzewamy.

 

Zastanawiam się nad rozwiązaniem stosunkowo „młodym” tzn: infrapanele (panele podczerwieni) np. http://www.infrapanel.pl/cena.htm . Jak dodamy do tego, że mogą być jednocześnie elementem dekoracyjnym (dowolny nadruk na powierzchni), to nasze Panie pewnie będą zachwycone.

Ręczniki też „osuszą”. Cena nie jest mała, ale może jest to warte zastanowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bardziej mi chodziło o samą ideę, niż o to konkretne rozwiązanie.

 

Mniej wypasione panele można już kupić za około 400zł (do 0,5kW), ale można też zaszaleć i kupić grzejące lustro, czy inną formę „grzewczą” http://global-online.pl/pages/heating_images/index.php?do=heating_images_products/be532548e7ed4a479f14a22b25ac462f (zdjęcia + filmik, także obecne :lol: )

 

Są też lampy na podczerwień – też na wcześniejszej stronie, za około 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jane Sys

18cm silikaty moga sprawiac problemy konstrukcyjne. A to wieniec jest tak zazabrojony ze malo miejsca na otuline a to chce sie z czyms wkuc w sciane. Oczywiscie do przeskoczenia ale po co sie meczyc.

Ja mam 24 silikat +20 cm styropianu i nie mieli problemow. Zamiast 25 cm styropianu wydalbym wiecej na izolacje wszystkich mostkow bo z tego co obserwuje u siebie to straty mam glownie przez rozne mostki .

 

Dzięki. W których miejscach masz największe straty? Na które miejsca radziłbyś - ze swojego doświadczenia - zwrócić największą uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwy, dzieki za linka te panele, już dzwoniłem- do szybkiego ogrzania łazienki gość powiedział ze są niedobre ale proponuje promienniki tylko czy faktycznie promienniki lepiej wysuszą reczniki niż nadmuchowe :roll: , wg mnie nie.

 

 

serwis24, jakoś o tym zapachu nie myslałem bo nie wiem że wydziela, piszą że raczej nie ale można zapachowo do tego podejść i dodać samemu jakiś zapach :).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno- jak myślicie, do suszenia ręczników w łazience i do szybkiego dogrzania w "5 min." przed kąpielą lepszy byłby np. 2kW grzejniczek nadmuchowy

polecam, sprawdzone w czasie kilku lat uzytkowania w UK, jeden z lepszych wynalazkow. specjalnie do takiego nadmuchu wyprowadzilem kable w lazienkach, pomimo podlogowki i grzejnikow drabinkowych. w okresie przejsciowym lazienka ociepla sie w okamgnieniu i rownie szybko (po kapieli) stygnie - dynamizm godny boguslawa... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może jakiś promiennik tylko czy promiennik mi tak szybko wysuszy ręczniki jak nadmuchowy (?), bo mi wydaje sie że nie.

Ja u siebie w łazience zastosuję chyb promiennik podczerwieni, o którym pisałem tu ze dwa lata temu. Promienniki te działają super szybko, tak, że można je na zimę spokojnie załączyć równolegle ze światłem w łazience. Obwód promiennika może być dołączany do oświetleniowego z użyciem czujnika temperatury w łazience, aby nie załączać promiennika, gdy w środku mamy ukrop, bo ktoś wcześniej brał gorący prysznic. Do łazienki raczej nie nadają się promienniki halogenowe, gdyż wystarczy kropla wody aby uszkodzić lampę (nie widziałem jeszcze takich szczelnie zakrytych).

 

Do suszenia to raczej dedykowany grzejnik łazienkowy typu drabinka, chyba że zależy nam na ultraszybkim suszeniu. U mnie w łazience planuję podłogówkę wodną, więc drabinkę chyba podłączę w szereg z podłogówką łazienki, na wejściu do niej. Te 30 C na drabince powinno wystarczająco przyspieszyć suszenie zimą.

 

Moja koncepcja jest taka aby w łazience utrzymywać ciągle taką temperaturę, aby wszystko w niej mogło wyschnąć między naszymi wizytami i żeby nie wchodziło się do niej jak do lodówki, czyli temperaturę podobną do tej co w pozostałych pomieszczeniach. Aby to uzyskać powinna wystarczy ciepła podłoga tam gdzie się chodzi, plus ciepła drabinka dla suszenia rzeczy, plus ciepły strop w moim przypadku (mam wylany monolityczny strop grzewczy). W trakcie korzystania z łazienki, jeśli to naprawdę konieczne (czujnik temperatury), powinno wystarczyć dodatkowe dogrzewanie promiennikiem o mocy 1 kW, skierowanym z górnej części przeciwległej ściany, w kierunku umywalki i lustra nad nią (wtedy mamy dogrzewanie od tyłu, plus ciepłem odbitym od lustra z przodu). Dogrzewanie promiennikiem lub dmuchawą kabiny prysznicowej, jeśli w ogóle wykonalne i bezpieczne, raczej nie powinno być potrzebne - wystarczy aby od spodu było ciepło gdy wchodzimy do kabiny, co powinna zapewnić podłogówka pod kabiną. Później temperaturę regulujemy sobie temperaturą wody lejącej się na nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwy, dzieki za linka te panele, już dzwoniłem- do szybkiego ogrzania łazienki gość powiedział ze są niedobre ale proponuje promienniki tylko czy faktycznie promienniki lepiej wysuszą reczniki niż nadmuchowe :roll: , wg mnie nie.

pzdr

 

Trochę inaczej rozpatrywałem te panele, które też są promiennikami. One mają nie ogrzewać łazienkę, tylko człowieka tam się znajdującego - takie własne "mini słoneczko", które w pierwszej kolejności ma "ogrzać" ma mnie, a nie powietrze.

 

Co do ręczników, to faktycznie ciepły nadmuch jest bezkonkurencyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosć te panele potraktowal jako grzejnik o pewnej bezwładności utrzymujący stale jedną temp. i do tego one są natomiast do szybkiego dogrzania to tylko promiennik.

Ale teraz kwestia: czy waqżniejsze suszenie czy dogrzanie?

Jak będzie promiennik to do dupy suszenie ale blyskawiczne nagrzanie a jak bedzie dmuchawa to nie najgorsze szybkie nagrzanie ale super suszenie.

Kurde- jak ma być ciepło to przed kapielą a jak suszenie to po kapieli i jak tu dobrze wybrać :-?

Ale jeśli zalożę że na razie jakoś to się suszą reczniki po nocy gdy reku chodzi na 1 biegu w 1 sezonie zimowym mocno mokrym to w nstp. będzie bardziej sucho i jeszcze szybciej ręczniki wyschną przy samym reku niż teraz :roll: to może lepiej pójść w dogrzanie przed kąpielą :roll: .

Ale zima czasem trzeba suszyć też ubranie itp a wtedy dmuchawa najlepsza ale jakoś teraz przeżyło się to może i nstp. sezon bardziej suchy też lepiej podsuszy w wiatrołapie :roll:

Ale jesli nie mam racji to promiennik za rok stanie sie mniej korzystny niż dmuchawa ...

 

ech nie wiem .....

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę o czymś takim : http://alufox.pl/index.php?page=firma&lang=pl

Cena też jest przystępna (8,28zł/m2).

 

Z pierwszych obserwacji.

Zastosowaliśmy jako ocieplenie od wewnatrz, dachu myjni samochodowej, o konstrukcji hali przemysłowej. Została „podwieszona” na linkach pod dachem.

Prawie o 40% spadło zapotrzebowanie na energię elektryczną potrzebną do ogrzania (pewnie i „uszczelniła”) i to mimo spadku temperatury zewnetrznej.

Jest też dziwne, bo na powierzchni nie wykrapla się woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę o czymś takim : http://alufox.pl/index.php?page=firma&lang=pl

Cena też jest przystępna (8,28zł/m2).

 

Z pierwszych obserwacji.

Zastosowaliśmy jako ocieplenie od wewnatrz, dachu myjni samochodowej, o konstrukcji hali przemysłowej. Została „podwieszona” na linkach pod dachem.

Prawie o 40% spadło zapotrzebowanie na energię elektryczną potrzebną do ogrzania (pewnie i „uszczelniła”) i to mimo spadku temperatury zewnetrznej.

Jest też dziwne, bo na powierzchni nie wykrapla się woda.

 

Przepraszam ale czy to może tak jak na którejś stronie piszą zastąpić 13 cm warstwę wełny mineralnej??? Zamiast 20 cm stryropianu daję 2 warstwy alufolii babelkowej na ściany z 24cm BK i mam współczynnik U ok 0.16???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to ma lambdę 0,034 więc jak dobra izolacja.

A to do czego dałem linka niby piszą ze 5 mm odpowiada 13 cm welny :o :o :o

 

pzdr

 

Chwyt marketingowy polega na tym,że pewnie nie odpowiada tym 13,5 cm ,tylko zastępuje.Lambdę ma pewnie podobną do alufoxa. Wg Alufoxa 0,5 cm tegoż wynalazku odpowiada 10 cm wełny,przy zachowaniu prawidłowości montażu(szczeliny,pustki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to ma lambdę 0,034 więc jak dobra izolacja.

A to do czego dałem linka niby piszą ze 5 mm odpowiada 13 cm welny :o :o :o

 

pzdr

 

Chwyt marketingowy polega na tym,że pewnie nie odpowiada tym 13,5 cm ,tylko zastępuje.Lambdę ma pewnie podobną do alufoxa. Wg Alufoxa 0,5 cm tegoż wynalazku odpowiada 10 cm wełny,przy zachowaniu prawidłowości montażu(szczeliny,pustki)

 

Nie wierzę ze to jest 10 x cieplejsze.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...