Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kurcze to poniżej ma wszystko co chcialbym aby mial grejniczek w łazience:

http://www.allegro.pl/item885370265_grzejnik_elektryczny_atlantic_nicobar_1000_1800w.html

 

ale kurde takie te pręty na ręczniki ochydne, zresztą reszta jest też tylko "zjadliwa", cena jedynie przy tym co to "robi" jest wg mnie dobra.

 

pzdr

 

O matko - a Zona co na takie paskudztwo? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tutaj jest kilka grzejników do łazienki:

http://www.bursa.pl/grzejniki.php?page=linia_lazienkowa

Corelia bardzo pasowałby ale cena jest dla mnie zdecydowanie za duża bo niecale 2000 zl coś ok 1800 :(.

 

A taki grzejnik

http://www.ewt-glendimplex.de/uploads/pics/Clima-Futur-201_TLS-316x224.jpg

sie nie nada? Firma solidna ewt glen dimplex.

Czyms sie zasadniczo rozni? Kosztuje troche mniej ;)- 67 euro- okolo 280 zl na dzis (w tym juz wysylka)-mozna kupic na niemieckim amazonie- wysylaja do Polski(u nas mozna dostac starsze modele tej firmy wpinane w gniazdko w liroju za 190/280 zl ). Jest jeszcze model z programatorem 2 godzinnym(przydatne przy suszeniu prania) i model bez rurek.

Tak w ogole to po ci te rurki na reczniki? Przeciez i tak grzejnik bedzie dzialal tylko podczas przebywania w lazience - najlepiej podpiac go pod wlacznik swiatla(co raczej bedzie za krotko, aby wysuszyc reczniki, poza oczywiscie suszeniem prania, no ale pral codziennie raczej nie bedziesz)- zamiast tych rurek mozna zamontowac suszarke recznikowa o mocy 50W np. taka,

http://www.leroymerlin.pl/multimedia-storage/52/a0/bce0ab3145b00c696900810076e9-42326564_s.jpg

ktora bedzie wlaczona non stop- 1,2 kWh dziennie zeby miec suche reczniki to chyba nie za duzo- pytanie tylko czy te 50 W wysusza 1 ,2 czy wiecej recznikow i w jakim czasie).

 

pzdr

szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw czy dajac 5 cm czyli 10 takich plyt jedna obok drugiej uzyskamy izolacyjnosc 30 cm welny

Na pewno zbankrutujesz, m2 takiego ocieplenia kosztował by 140zł :)

 

Taki materiał można skonstruować samodzielnie - 2xfolia ALU 3zł/m2, folia bąbelkowa 50gr/m2 = w sumie 3,50zł za m2. Przy ociepleniu od wewnątrz da się to łatwo przymocować do ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to poniżej ma wszystko co chcialbym aby mial grejniczek w łazience:

http://www.allegro.pl/item885370265_grzejnik_elektryczny_atlantic_nicobar_1000_1800w.html

 

ale kurde takie te pręty na ręczniki ochydne, zresztą reszta jest też tylko "zjadliwa", cena jedynie przy tym co to "robi" jest wg mnie dobra.

 

pzdr

 

O matko - a Zona co na takie paskudztwo? :o

 

To co ja że nie "bałdzo" tyle że ona to dosadniej określa :lol:

 

 

Simlus, ten już wygląda lepiej, dzięki :)

Nie chcę takiej grzały 50W na reczniki bo jakoś nie widzi mi sie takie "naćpanie" dwoma grzejnikami łazienki stąd pomysł- dwa w jednym.

A jesli to co pokazałeś ma 2,2 kW to ręczniki nieźle podsuszy nawet w ciągu 5-15 min. Zresztą zakłądam że w drugim sezonie już wentylacja wystarczy na podsuszanie reczników bo teraz czasem się dają wysuszyć a więc zimą na suszenie ubrań też jak znalazł taki grzejniczek.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Termoizolacyjne materiały próżniowe to płyty z porowatego materiału z krzemionki lub włókien szklanych z mikroporami o rozmiarach 0,0001 mm umieszczone w szczelnym „opakowaniu” z nieprzepuszczalnej dla powietrza i pary wodnej wielowarstwowej folii. Pozwalają zredukować grubość izolacji do warstwy kilku centymetrów, mają kilkakrotnie lepsze niż styropian czy wełna mineralna właściwości izolacyjne uzyskiwane dzięki wykorzystaniu próżni, która jest złym przewodnikiem energii cieplnej."

 

Kużwa a może coś w tym jest .... :roll:

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kuźwa 3 cm i u=0,16??? :o lambda 0,006 :o :o

Aerogel się chowa!!! :lol:

 

Oni „podpierają” się min. faktem, że zbudowali 3 identyczne budynki, jeden nieocieplony, drugi z 20cm wełny i trzeci z tym „czymś”. (u dołu strony, „techniczny list (PL)”. Czyli nie założenia tylko pomiary in Sittu.

 

Istotnym jest jednak fakt, że zawsze uzyskuje się niewentylowaną warstwę powietrza.

Ciekawostka jest również krycie dachu. „Toto” zastepuje folię.

 

Ps. Tak na marginesie. Wszystkie ocieplenia ciepłociagów mają też „budowę refleksyjną”

 

A dla refleksji :lol: : http://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=de&u=http://www.normapme.com/german/defending-de.htm&ei=ZO1zS9WdKqHgnAPD4rSvCQ&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CAwQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dhttp://www.normapme.com/german/defending-de.htm%26hl%3Dpl%26rls%3Dcom.microsoft:pl:IE-SearchBox%26rlz%3D1I7GGLJ_pl

 

I takie pytanie?

Skoro te wszystkie lambdy, czy inne współczynniki przewodzenia, oporu itp. dowodzą, że folia aluminiowa (a w zasadzie folia „plastykowa” z napyloną warstwą „odbiciową”) nie „powstrzymuje” ciepła, to jaki sens mają powszechnie stosowane w ratownictwie medycznym (na całym świecie) tzw. koce termiczne zapobiegające wychłodzeniu lub przegrzaniu rannego człowieka.

Koce termiczne, które są właśnie taką cieniutką folią „aluminiową”, lub „złotą”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I takie pytanie?

Skoro te wszystkie lambdy, czy inne współczynniki przewodzenia, oporu itp. dowodzą, że folia aluminiowa (a w zasadzie folia „plastykowa” z napyloną warstwą „odbiciową”) nie „powstrzymuje” ciepła, to jaki sens mają powszechnie stosowane w ratownictwie medycznym (na całym świecie) tzw. koce termiczne zapobiegające wychłodzeniu lub przegrzaniu rannego człowieka.

Koce termiczne, które są właśnie taką cieniutką folią „aluminiową”, lub „złotą”.

 

bo folia mimo wszystko działa jak izolator i ekran odbijający promieniowanie cieplne ludzkiego ciała ale nie znaczy to że jest lepsza od np wełny, koc z wełny lepiej chroni przed wyciebieniem niż folia nrc ale nie jest na tyle mały żeby zmieścić go w kieszeń. brak jakiejkolwiek izolacji = utrata ciepła poprzez powietrze, folia minimalnie zatrzymuje ten proces - na tyle wydajnie że na te kilkadziesiąt minut starczy aby wytworzyć komfort cieplny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i może jakieś lurkujące Panie, swoją drogą desinteressment jaki płeć piękna wykazuje względem energooszczędności jest zastanawiający ;) )!

 

Ciekawe chyba opracowanie się pojawiło: Stan energetyczny budownictwa w Polsce. Builddesk wykorzystał swoją online'ową formułę do zagregowania danych ze sporządzanych Świadectw ChE. Przede wszystkim szokujące dane na wstępie: średnie EK to 146,95 kWh*a/m2, a EP 229,83! :o

 

Całość do pobranie tu: http://builddesk.pl/doradztwo+energetyczne/raporty+i+analizy

 

Różne ciekawe można snuć teraz rozważania, np. "czym oni do cholery się ogrzewają we Wrocławskiem, że takie niskie EK mają?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne ciekawe można snuć teraz rozważania, np. "czym oni do cholery się ogrzewają we Wrocławskiem, że takie niskie EK mają?"

Już kiedyś o tym pisałem. Na tym terenie jakąś dziwną popularność zyskał ytong, oraz docieplanie wełną.

Sporo tu też instalacji grzewczych niskotemperaturowych – z czegoś też musi wynikać najwieksze „zużycie” energii dla celów pomocniczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś o tym pisałem. Na tym terenie jakąś dziwną popularność zyskał ytong, oraz docieplanie wełną.

 

Te dziwne wyniki są głównie wynikiem dziwnego uśredniania. Uśrednili domy jednorodzinne z wielorodzinnymi, biurami, przedszkolami, itp. i wyniki w danym regionie zależą od składu poszególnych grup. Na stronie 12 są wyniki dla domów jednorodzinnych i różnice są dużo mniejsze.

 

Poza tym Wrocław ma łatwiej, bo tam jest cieplejszy klimat. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne ciekawe można snuć teraz rozważania, np. "czym oni do cholery się ogrzewają we Wrocławskiem, że takie niskie EK mają?"

 

Po pierwsze Wrocław jest jednym z najcieplejszych regionów polski, a po drugie wielu słyszało że bardzo ekologicznie jest palić paletami, no i zwożą tego całe podwórka godzinami tną to na kawałki i palą tym w piecu.

Tylko problem polega na tym że to ekologiczne paliwo to pelety - ale w czym problem ;) Pelets kosztuje, a palety można "załatwić" za darmo.

 

Poza tym zobacz co się dzieje w katowickim jakie mają EK i EP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia - Wrocław to Wrocław :)

 

Mnie ciekawi na ile różnice sa faktyczne, a na ile wynikają z miejscowej szkoły sporządzania świadectw :)

 

No i jak ogólnie oceniacie - troche padaka, co? Z drugiej strony można się dowartościować. ;)

 

Nie pomnę w którym miejscu, ale gdzieś (chyba średnia wartość U przegrody w jednym z regionów) wyszła wartość niezgodna z WT! :o

 

 

PS. sSiwy12 - a kto dał Tobie taki zaszczytny tytuł? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiało tylko wspomnę, że pod pojęciem Wrocław, zawierają się miejscowości od kodu pocztowego 50-xxx do 59-xxx, a nie samo miasto Wrocław.

 

czyli ja takze się zaliczam, choć mieszkam na przedgórzu. Ostatnio nocami ok.-20, -15 to norma, zimowe klimaty utrzymują się średnio do maja, więc ni wiem sąkd pomysł, że wrocław(i kody 50-59_ to najcieplejsze regiony.

dałabym sie posiekać za mieszkanie w cieplejszym miejscu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj można poczytać trochę o oporze cieplnym folii aluminiowej:

http://www.itb.pl/nf/pdf/P01.pdf

Tak jak podejrzewałem. Opór cieplny maty z uwzględnieniem szczelin powietrznych wynosi od 0,64 do 0,95 (m2*K)/W. W porównaniu do wartości podawanych na stronie

http://global-online.pl/pages/polynum/index.php?do=home/9fc436b87ab0894ae3e89e37274f44e5

(R = 2,98 (m2 x K/W) ), jest to ponad 3 krotnie mniej.

Tak więc prawda jest taka : 0,5 cm POLYNUN < 3-4 cm wełny mineralnej, i to też nie w każdych warunkach.

 

A ja jestem ciekaw czy dajac 5 cm czyli 10 takich plyt jedna obok drugiej uzyskamy izolacyjnosc 30 cm welny albo dorzucajac do istn. ocieplenia o gr. 30 cm jedna plyte czy polepszmy wartosc u o ok. 10%.

 

pzdr

 

 

Jako uzupełnienie do wcześniejszej dyskusji o danych dla „mat” odbijajacych promieniowanie cieplne : http://lupotherm.cz/menu1.php?lang=4 :lol:

 

A ja chciałem wrócić do tych izolacji bo one są ciekawe i tak myślę że miałyby może sens gdyby w okolicach powierzchni izolacji nie absorbującej energii cieplnej promieniowania nie było ruchu powietrza wtedy większą rolę miałoby promieniowanie a dając folię zmniejszylibyśmy wplyw promieniowania i tym samym otrzymali lepszą izolacyjność.

Tylko ważne jest to aby nie bylo ruchu powietrza albo gdyby w domu znajdowaly się duże powierzchnie emitujące wysokie temperatury i mogące nagrzewać poprzez promieniowanie przegrody zewnęrzne przez dłuższy czas wtedy faktyczne efekt byłby bardzo istotny i zauważalny.

 

Przecież podobnie jest w przypadku grzejników i folii za nimi.

Im więcej powierzchni grzejników i duża temp. czynnika i im cieńsza izolacja na zewnątrz tym bardziej może się oplacać dawać za grzejniki folii. Tu jeszcze dośc istotny jest ruch powietrza który jest duży przy grzejniku a więc nie jest łatwym wyliczenie skuteczności tych folii jednak biorąc to wszystko pod uwagę raczej mizerne.

 

 

Oczywiście im większa grubość izolacji tym mniejsza rzeczywista skuteczność takiej izolacji by byla aczkolwiek nawet przy grubości dającej opór rzędu 10 to dodatkowy opór folii w wysokości 1 dałby w sumie 11 a więc 10% zysk ale taki sam zysk moglibyśmy mieć dając grubszą izolację bez martwienia się ruchem powietrza itp..

 

Ale jak ktoś chce mieć opór co najmniej ok. 3 a nie ma miejsca na ok.4 cm izolacji może dać taką jak powyżej i mieć efekt jak przy 4 cm welny lub styro.

Ale nadal wg mnie tylko wtedy będzie to miało sens gdy jak pisalem wyżej odnoście powierzchni grzejników lub innych sporych uzrądzeń, ruchu powietrza itp. inaczej temp. na powierzchni powstała z promieniowania i konwekcji będzie taka jak powietrza a więc niewiele to raczej wg mnie da bo zmieni się wtedy współ. przejmowania który jakby nie patrzeć jest "sumą" wspól. przejmowania na drodze konwekcji i wlaśnie promieniowania i zmienia się wlaśnie w zależności od czynników które wymieniłem wyżej..

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...