Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie bedzie dobrze, jesli sie zmieszcza w 20cm skrzynkach :(

 

Okno tarasowe ma 2,75 wysokości, reszta dużych 2,35. Wlasnie w tej chwili slonce pada prawie prostopadle do plaszczyzny poludniowych okien i w salonie temperatura wynosi 24 stopnie :)

 

Pianki dac niskorozpreznej byle dokladnie, bedzie szczelnie i o podobnych parametrach...

 

Ze strony finansowej kuszące rozwiązanie, ale widzę dużo problemów z zapewnieniem po pierwsze dokładnego rozłożenia pianki, po drugie odpowiedniego jej rozprężenia (tylko dobrze rozprężona ma sensowne właściwości, a po trzecie trzeba by najpierw założyć skrzynkę zostawiając miejsce - jak tu zapewnić stabilność? Potem dokręcić? Chyba jednak płyty ekotherm będą, bo te alufoxy itp to do końca mnie nie przekonują. Choć to opracowanie cytowane 2 chyba strony wcześniej faktycznie wskazuje, że mają opór 2,5-2,9 większy, niż bez powłoki niskoemisyjnej. Może dać jeszcze po obu stronach zwykłą folię aluminiową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witajcie

Doszedłem do momentu decyzji - jaki styropian na elewację?

 

Założenia:

ściana 2W: bk + styr.

pow. ocieplenia: 175m2

styr grub 20cm

bez frezu

klejony na piankę

bez listwy startowej

 

I zasadniczy problem: jakie lambda?

do dyspozycji są 0,042, 0,040, 0,038 i 0,031

 

Z szacunków wychodzi mi, że

 

a) lambda 0,040 w stosunku do 0,042 daje roczną oszczędność na ogrzewaniu 27,6 pln, --------- ---------- dodatkowy koszt 210pln zwróci się po 7,5 roku

b) 0,038 w stosunku do 0,040 daje 28,0 pln --------- ---------- dodatkowy koszt 294 pln zwróci się po 10,5 roku

c) 0,031 w stosunku do 0,038 daje 103,6 pln --------- ---------- dodatkowy koszt 1806 pln zwróci się po 17,4 roku (wariant optymistyczny)

 

 

założenia cenowe

0,042 -- 93 pln

0,040 -- 99 pln

0,038 -- 104,7 pln

0,031 -- 159 (allegro; a cena może sięgnąć nawet 190, wtedy zwrot następuje po 27 latach)

 

Czy ktoś może się do tego ustosunkować?

Co wybrać? Może czegoś nie wiem?

Jaką wybraliście lambdę? I dlaczego taką, a nie inną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Doszedłem do momentu decyzji - jaki styropian na elewację?

 

Założenia:

ściana 2W: bk + styr.

pow. ocieplenia: 175m2

styr grub 20cm

bez frezu

klejony na piankę

bez listwy startowej

 

I zasadniczy problem: jakie lambda?

do dyspozycji są 0,042, 0,040, 0,038 i 0,031

 

Z szacunków wychodzi mi, że

 

a) lambda 0,040 w stosunku do 0,042 daje roczną oszczędność na ogrzewaniu 27,6 pln, --------- ---------- dodatkowy koszt 210pln zwróci się po 7,5 roku

b) 0,038 w stosunku do 0,040 daje 28,0 pln --------- ---------- dodatkowy koszt 294 pln zwróci się po 10,5 roku

c) 0,031 w stosunku do 0,038 daje 103,6 pln --------- ---------- dodatkowy koszt 1806 pln zwróci się po 17,4 roku (wariant optymistyczny)

 

 

założenia cenowe

0,042 -- 93 pln

0,040 -- 99 pln

0,038 -- 104,7 pln

0,031 -- 159 (allegro; a cena może sięgnąć nawet 190, wtedy zwrot następuje po 27 latach)

 

Czy ktoś może się do tego ustosunkować?

Co wybrać? Może czegoś nie wiem?

Jaką wybraliście lambdę? I dlaczego taką, a nie inną.

 

Ja tez stalem przed takim dylematem i doszedlem do wniosku, ze:

- ocieplac bede tylko raz, dokladanie pozniej czegokolwiek rozwala wszelkie kalkulacje na lopatki,

- okna mamy srednio 4-krotnie "zimniejsze" niz sciany, wiec przy okazji warto postarac sie o dobry ich montaz, inaczej nasza extra lambde styropianu mozemy sobie oprawic w ramke razem z rachunkiem za gaz/prad/wegiel :)

- ja bede mial rek ui GWC, wiec uwazam, ze u mnie warto starac sie o te 0.25 U sciany mniej, jesli masz grawitacyjna to juz nie bylbym taki pewien czy to warte zachodu.

 

Decyzja nalezy do Ciebie, moze choc troche pomoglem:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie wygłupiał, pasywnego nie budujesz.

Ten 0,031 jest o tyle droższy że podwoi koszt docieplenia.

Poza tym im lepsza lambda tym więcej do stracenia przy spieprzeniu czegoś.

Celowałbym w ten 0,038 i przeznaczył więcej kasy na dokładne wykonanie.

Jeśli w ogóle da się go przykleić perfekcyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w fazie końcowej budowy domu pasywnego.

Chce go ocieplić ale zastanawiam się jaki materiał będzie najlepszy.

Kolega polecił mi płyty thermoblok.

Czy ktoś słyszał coś na ich temat??

 

Tu poprzeglądaj

 

http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&q=site%3Aforum.muratordom.pl+thermoblok&lr=&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=&fp=ae0765fd3527c774

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 cm. styro lambda 0,032 na ścianie, 35-40 cm. granulatu wełny na stropie, 15 cm. styro lambda 0,031 w podłodze, okna z 3 szybami (duże przeszklenia, mało ościeży), WM z reku przeciwprądowym Jan-Gaz.

Ogrzewam kablami w wylewce i Duo Heatami Dimplexa (cały czas uczę się co jest najefektywniejsze, toteż wymierne wyniki będą za rok)

 

pzdr

 

Więc kolejna osoba po J-J co postawiła tylko na prąd! Po lawinie negatywnych opinii ze strony rodziny wykonawców ... usłyszeć że toś ma wszystko na prąd i "żyje". Ja robie podobnie: na ścianę zamówiłem Swisspor 0,031 25cm z frezem, na podłogę daję 25cm zwykłego 0,036-0,038, strop drewniany nad poddaszem nieużytkowym min 40cm ale jeszcze nie wiem jak to rozwiązać czy dać wełnę czy celulozę czy tak jak ty granulat? Może poradzisz co bys zrobił jak miałbys jeszcze raz do tego podchodzić? Możesz napisać coś więcej o podłogówce: jakiej firmy kable, jak rozłożone, jaka gruba wylewka, jakie sterowanie, ile stref, czy może wszystko razem,

Co do WM ja jestem prawie zdecydowany na Bartosza o Jan-Gaz'ie nie słyszałem, sam układałeś i montowałeś WM? Szkoda że nie masz DB:-( Pomógł by niejednemu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ocieplenie ściany szczytowej - jak wysoko powinna być ocieplona wewnątrz ściana szczytowa ponad ocieplenie sufitu na piętrze aby straty ciepła były jak najmniejsze ? Czy może lepiej dać warstwę styroduru aby oddzielić część mieszkalną od części wyższej ?(ktoś tak robił na forum) tylko jaki nacisk może wytrzymać taka warstw styroduru? Czy wytrzyma nacisk 10 warstw siporexu? pozdrawiam adam Edytowane przez aadamuss24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dane z mieszkania w moim domu pasywnym

cały sezon od 15 października do 15 marca

po tym czasie ogrzewanie wyłączone

podpalanie kominkiem czasami

pompa ciepła zabrała: 2730 kWh

z czego na prysznic i CW poszło 157dni x około 4,5 kWh = 706 kWh

czyli na CO poszło około 2000 kWh x 40gr = 800zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dane z mieszkania w moim domu pasywnym

cały sezon od 15 października do 15 marca

po tym czasie ogrzewanie wyłączone

podpalanie kominkiem czasami

pompa ciepła zabrała: 2730 kWh

z czego na prysznic i CW poszło 157dni x około 4,5 kWh = 706 kWh

czyli na CO poszło około 2000 kWh x 40gr = 800zł

 

Gdzie znajdę opis twojego domku? Czy twój dom to może nr 1 z tabelki na forum Pompa ciepła Thermogolv na twojej stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...