Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I jak się mieszka w domu pasywnym ( pytanie podchwytliwe ), jak się odnosisz do maxymalnych przeszkleń od południa ?? ( nikt mi nie odpowiedział jaki jest tego sens ?? przy szubach U - 0,5 ) przecież te szyby to rewelka latem - 0 nagrzewania, ale chyba i zimą 0 - zysku energetycznego ?? , mam dom podobny do Twego ściany 20 cm poliuretanu , podłogi 25 czarny styropian, dach 40 cm dobrej wełny, reku, dobre okna, ale jeszcze w tym domu nie zimowałem, ale w te upały w środku temp super ( ale nie mierzyłem, i bez reku ( prace wykończeniowe ), z włączonym reku na nawiewie temp 25 stopni ( na zewnątrz 32 ), z uruchomioną chłodnicą w systemie ( działająca w czasie podlewania ogrodu ) temp na nawiewie 22 stopnie ( jaką temp Masz z GWC ?? ) Dzięki za odpowiedź. Pozdrowienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do specjalistów od energooszczędności. Czy komin systemowy lub murowany jakoś przekłada się na to czy strop od tych kominów się wyziębia. Mam wrażenie, że jak zrobie komin murowany do kominka,( w którym będę palic bardzo okazjonalnie i zakładam, że wykwity mi nie będa grozić - i to juz inna bajka) to bedzie połączony ze stropem a jak systemowy to jestem w stanie go oddylatowac od stropu jakimś paseczkiem styropianu. Czy w ogóle ma sens się nad tym dylematem zastanawiać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

salata123

 

Co do okien to niewiele pomogę bo mam ich niewiele, poza tym wysokość tylko 120 cm.

Pytaj Coulignon'a , On ma duże witryny,szczegółów nie znam ale skarżył się na odczucie chłodu w zimie w ich pobliżu.

Poprzednią/pierwszą zimę przeżyliśmy z temp. ok. 22 C wewnątrz całodobowo a koszty to jakieś 1 tyś zł przy 110 m2 powierzchni.

Teraz w upały jest od 23-26 C, nawiew w okolicy 22 C dzięki GWC !

 

Mieszka się bardzo dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak się mieszka w domu pasywnym ( pytanie podchwytliwe ), jak się odnosisz do maxymalnych przeszkleń od południa ?? ( nikt mi nie odpowiedział jaki jest tego sens ?? przy szubach U - 0,5 ) przecież te szyby to rewelka latem - 0 nagrzewania, ale chyba i zimą 0 - zysku energetycznego ?? , mam dom podobny do Twego ściany 20 cm poliuretanu , podłogi 25 czarny styropian, dach 40 cm dobrej wełny, reku, dobre okna, ale jeszcze w tym domu nie zimowałem, ale w te upały w środku temp super ( ale nie mierzyłem, i bez reku ( prace wykończeniowe ), z włączonym reku na nawiewie temp 25 stopni ( na zewnątrz 32 ), z uruchomioną chłodnicą w systemie ( działająca w czasie podlewania ogrodu ) temp na nawiewie 22 stopnie ( jaką temp Masz z GWC ?? ) Dzięki za odpowiedź. Pozdrowienia.

 

Pomieszczenia nagrzewaja sie od slonca i to nawet bardzo, nic nie zmienia wsp. przenikania a sciany i podlogi odbiaraja cieplo sloneczne co skutkuje nagrzewaniem sie.

Ja staram sie przyslaniac rolety zewnetrzne podczas naslonecznienia i to sprawdza sie bardzo dobrze.

Samo GWC nie zdaloby egzaminu bo niestety nie jest to klimatyzcja i nie jest w stanie "pokonac" slonca skutecznie.

W moim przypadku odnosze wrazenie ze dom mam jeszcze wilgotny -Solbet 400 jest chyba wciaz troche zawilgocony a mieszkam dopiero od dwoch tygodni. Zima grzalem na 16*-17*C zeby nieporzebnie nie zwiekszac sobie kosztow gdy nie miaszkam, ale widac to za malo zeby wysuszyc dom.

Z mojego zwirowca (GWC) leci srednio 18*-20*C, zaleznie od dlugosci trwania upalow i temperatur. Gdy na zewnatrz bylo 30*C to dawalo mi ok. 18*C, przy wyzszych temp. a bylo ok. 35*C temp. podniosla sie do 20*C (nie od razu)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyraźnie widać, że ciemne powierzchnie mocniej się nagrzewają przez wpadające słońce. Nie jest jednak tego na tyle dużo aby latem było za gorąco (mam duży okap). Na zimę może dostawię coś ciemnego z kamienia przy oknach aby więcej łapało ciepła. Po chłodnych nocach ciepło od okien jest bardzo przyjemne i daje raptem 22 stopnie w dzień. Się zastanawiam czy przy dobrym ociepleniu nie trzeba będzie wcześniej zacząć grzać :) pozdr adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję Waszej pomocy. Zastosowałam do ścian zewnetrznych i nośnych isomur. Przyszedł czas na ściany działowe, które będą z porotermu szer. 12 cm. Czy te ściany murować na chudziaku, czy tez jako pierwsza warstwe dać beton komórkowy szer. 12 cm. Czy ten beton komórkowy szer. 12 wytrzyma ciężar porotermu. Czy wewnątrz na warstwie papy jest jakieś zagrożenie wilgocią dla tego bloczka betonowego. Sprawa pilna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych którzy budowali domy energooszczędne z Porothermu P+W - jak duże mieliście spoiny poziome i co Wasza ekipa/Wy robiliście ze spoinami pionowymi (w sytuacji kiedy np. trzeba było docinać pustaki)?

My ciągle się zastanawiamy nad cienką spoiną (Profi lub Dryfix), ale żadna z ekip z którymi rozmawialiśmy, nie ma z nimi doświadczenia.

Cel - eliminacja mostków termicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komentarz.

To jeszcze jedno co mi chodzi po głowie - mamy ścianę naprzeciwko południowych okien (wewnętrzna, nośna, w salonie, 5m od sporego przeszklenia południowego) - czy jest sens stawiać tę ścianę z pełnej cegły (akumulowanie ciepła zimą)?

I co się będzie działo latem? Nie dość, że podłoga będzie akumulowała ciepło, to jeszcze cegła będzie to trzymała?

Okna mają 2.2m wysokości i nie ma nad nimi żadnego zadaszenia (dach dwuspadowy wschód-zachód).

Ciągle bijemy się z myślami czy instalować rolety, bo będzie problem z połączeniem okien w warstwie ocieplenia i zmieszczeniem kasety od rolety tak, aby nie wystawała poza obry domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...