Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

MIałem jeden przewód zasilający który miał byc do gniazdka na zewnatrz, ponieważ był b. krótki ekipa go zapianowała i był w środku, styropianu i zakryty pianą , potem siatka klejem tynkiem. Nie mogłem go znaleźć czujnikami metalu, prądu detektorami. co znaczy że był bardzo głęboko, i o dziwo zobaczyłem go na termowizji. Dlatego też wnioskuję że każde niewłaściwe połączenia płyt również byłyby widoczne.

Ja nie wnioskowałbym w ten sposób ponieważ istnieje moim zdaniem zbyt duża różnica między przewodem zasilającym , wykonanym z bardzo dobrze przewodzącego metalu i słabo izolującej termicznie izolacji, a pustką powietrzną. Przewód dodatkowo ma kontakt z cieplejszą wewnętrzną częścią ściany. Być może też otwór na przewód nie jest uszczelniony i jest w tym miejscu "dziurka" w ścianie nośnej (mój domysł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

juz to dzisiaj gdzies pisałam, ale i tutaj mogę powiedzieć, ze u mnie na termowizji nie było widać łączeń na frezach. Mam 20 cm styropianu.Była tylko jedna "dziurka" po wyjetym i zapiankowanym wkręcie do mocowania rynny.Wydaje mi się tez, że styropian frezowany lepiej się "klinuje"

 

Nie chce podwazac tych wypowiedzi, byc moze ja mialem pecha, ale nie bylem w stanie kupic frezowanego styropianu o gr. wiekszej/rownej 20 cm (nawet na zamowienie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomi78_

 

Gdzie i jaki kupiłeś styro o grubości powyżej 20 cm.

 

Ja również takiego nie znalazłem, planuję 25 cm chyba że starczy na 30cm i faktycznie będzie to konieczne żeby zrobić domek 4 litrowy

 

 

Pozdrawiam

Ja kupiłem 25cm z frezem na zamówienie w Pelplinie (okolice gdańska) firmy swisspor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nawilżając dodatkowo powietrze w pomieszczeniach nie bedzie się bardziej skraplało na szybach ? pozdr adam

 

To chyba zalezy jak bardzo i w jaki sposób masz zamiar nawilżać, u bez wieczornego suszenia prania jest 36-37% z praniem w salonie 40% o wodzie na szybach nie ma mowy. Żeby mieć wode na oknach musiałbym wyłączyć wentylację i nawilżąc wtedy może by była wilgoć na oknach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy:

1. ile procentowo mniejszevwyszło wam zuzycie energii w kolejnych sezonach grzewczych. pomijając szczegóły. poprostu chciałbym mniej więcej wiedzieć jakie to wartości.

2. Ile 120litrowy bojler z nastawą 45 stopni może zużywać dziennie kWh przy założeniu 2x prysznic + kapiel dziecka. Pi razy drzwi;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy:

1. ile procentowo mniejszevwyszło wam zuzycie energii w kolejnych sezonach grzewczych. pomijając szczegóły. poprostu chciałbym mniej więcej wiedzieć jakie to wartości.

2. Ile 120litrowy bojler z nastawą 45 stopni może zużywać dziennie kWh przy założeniu 2x prysznic + kapiel dziecka. Pi razy drzwi;-)

 

Ad 1.

Dom oddany do użytku w 2005 r. ogrzewanie GZ50

kolejne lata to:

1120 m3

1150m3

775m3

983m3

978m3

1024m3

( trzeci sezon ta ta bardzo nietypowa ciepła zima )

 

Ad 2.

indywidualna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc jak widać około 10%, więc nie ma co tam liczyc na Bóg wie co.

 

zależy, czy dom ogrzewany w pierwszym roku po wybudowaniu całości, czy jak u mnie od drugiego.

Pierwszy rok dom w stanie zamkniętym sobie postał bez ogrzewania ( oprócz palenia kilkukrotnego w kominku ) , czyli sporo wilgoci technologicznej zostało odprowadzone w sposób naturalny.

W drugim dopiero zakładałem podłogi i kolejny sezon grzałem.

Gdybym grzał od pierwszego roku do temp. użytkowej, to pewnie byłoby ( szacunkowo ) 1300 m3, a może i więcej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1.

Dom oddany do użytku w 2005 r. ogrzewanie GZ50

kolejne lata to:

1120 m3

1150m3

775m3

983m3

978m3

1024m3

( trzeci sezon ta ta bardzo nietypowa ciepła zima )

 

Ad 2.

indywidualna sprawa.

 

 

Ta ostanie liczba 1024 to prognoza. jest szansa, że nie przekroczę 1000m3 jak w poprzednich latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...