Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Wątek nie w temacie ale może komuś się przyda : )

Sprawdzałem ile prądu zużywa pralka zasilana ciepłą wodą a ile zasilana wodą zimną.

Program bawełna, 40 stopni, 500 obrotów, 1h 30min- zimna woda 0,46 kWh.

To samo zasilane wodą o temp. 40 stopniu z przepływowego - 0,23 kWh.

 

Witam ponownie :) Sprawdziłem w zapiskach i zgadza się z tym co napisałem wcześniej czyli dziwnie mało. Tak małe zużycie prądu może wynikać z tego, że dla większej dokładności w różnicach puszczałem pustą pralkę :) Teraz zrobiłem pomiar pod obciążeniem, ale już bez prania dwa razy tego samego :) i wyszło, że na zimnej wodzie przy takim samym programie pralka pobrała 0.72 kWh. Załadowana na maxa :)

Jak dla mnie przy takim zużyciu szkoda się bawić w zasilanie ciepłą wodą. Może latem gdzie solary dają za dużo byłoby to jeszcze do przyjęcia ale w dni pochmurne gdzie brakuje cwu to już wolę żeby pralka sobie sama grzała i zmywarka chyba też. Ze zmywarką to się jeszcze zastanowię bo trochę więcej pracuje ale myślę, że to też nie jest gra warta świeczki. Tym bardziej, że producenci twierdzą, że nie można :) W moim przypadku i pralka i zmywarka działały prawidłowo, naczynia i pranie były dobrze wypłukane. Wieszanie ciepłego prania - bezcenne :) pozdrawiam adam

 

P.S. Podłączyłem nawilżanie GWC ale jeszcze dzień się wstrzymam z wynikami :) ale to już chyba w innym wątku było poruszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja sprawdzilem zmywarke tylko i zuzywa mi srednio 1 kWh, zmywarka o szerokosci 60cm, czas pracy ok. 1 godzina 40 minut z pelnym zaladunkiem.

W trybie "eko" ale na 50-60*C wychodzilo ok. 0,9 kWh a w trybie "normalnym" ok. 1,1 kWh. Uzywana byla srednio po 50% "eco" i "normalny".

Nie sprawdzalem ile wody zuzywa w poszczegolnych programach, moze kiedys to zrobie ale trzeba bawic sie wiaderkami itp. a tego nie chce mi sie robic.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Prześledziłem wątek " dom ciepły, pasywny, albo 3 lub 5 litrowy" i powiem szczerze, że chyba nie znalazłem w nim domu większego niż 200m2

W związku z tym poje pytanie czy jest ktoś, kto zbudował dom 270 -300 m2 i chociaż zbliżył się do zużycia energii jak w temacie?

W dzisiejszych czasach , przy tak rozwiniętej technologi "ciepłego" budownictwa nie jest chyba wielkim wyczynem zbudowanie "domku" 100 - 150 m2, prostego , z 2 spadzistym dachem, który zużywa 3, 5 l oleju lub gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Prześledziłem wątek " dom ciepły, pasywny, albo 3 lub 5 litrowy" i powiem szczerze, że chyba nie znalazłem w nim domu większego niż 200m2

W związku z tym poje pytanie czy jest ktoś, kto zbudował dom 270 -300 m2 i chociaż zbliżył się do zużycia energii jak w temacie?

W dzisiejszych czasach , przy tak rozwiniętej technologi "ciepłego" budownictwa nie jest chyba wielkim wyczynem zbudowanie "domku" 100 - 150 m2, prostego , z 2 spadzistym dachem, który zużywa 3, 5 l oleju lub gazu.

Jest akurat odwrotnie. Im większy dom, tym łatwiej wprowadzić w nim rozwiązania energooszczędne.

Oczywiście konieczne jest przy tym przestrzeganie takich samych zasad jak przy małych domach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz przykłady takiego domu?

Zobacz chociażby ten : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?174632-Teoria-domu-energo-oszczednego-a-realia&p=4616863&viewfull=1#post4616863

Jest to połówka bliźniaka. Cały budynek pasuje do Twoich kryteriów :).

Możesz też zobaczyć dom geda : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?41672-Projekt-Ged-a-prosz%C4%99-o-opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...