Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

Czy w miejscu z załączonego pliku występuje mostek termiczny i czy powinienem to miejsce jakoś szczególnie docieplić?

Rysunek przedstawia załamanie wysokości posadzek.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

jesli zrobiśz to jak na rys. to nie, jak widać jest ciągłość izolacji. Chyba że cos jest "małym drukiem" czego nie widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perfekcyjny dom bedzie mial Twoj syn... :)

Ja bym jeszcze z chęcią coś przed nim wybudował, chociaż żona powiedziała że nastepnym dom na Lazurowym Wybrzeżu, więc troche poczeka:-) Może to i dobrze, tam bardziej trzeba się martwić o klimatyzacje niz ogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kleiłem na Tytana i było OK.

 

Ja tez uzywalem tytana, przyznam, ze pierwsza puszka mi nie wyszla :p ale przy drugiej dokrecilem tylko do pierwszego momentu oporu i na pewno zuzylem cala, takze ogolnie polecam (zuzlem ponad 30 puszek i wszystkie poza pierwsza wyszly super, tylko trzeba je dobrze wytrzasnac :) ).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, kuzyn kupił działkę, niestety jest dość podmokła, teraz robił drenaż na całości. Ktoś wspominał mu że najlepiej na takim terenie budowac na "studniach" z tego co mi powiedizał to rury zalewane betonem. Jego sąsiad przywiózł kilkadziesiąt wywrotek ziemi, a drugi tylko kilka, utwardził i zaczyna zaraz budować standardowe ławy+fundament. Pytanie jest następujące czy w takim terenie płyta fundamentowa to nie rozwiązanie problemu, bo jest równomierny rozkład sił? Może macie jakieś linki do tematów na ten temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, kuzyn kupił działkę, niestety jest dość podmokła, teraz robił drenaż na całości. Ktoś wspominał mu że najlepiej na takim terenie budowac na "studniach" z tego co mi powiedizał to rury zalewane betonem. Jego sąsiad przywiózł kilkadziesiąt wywrotek ziemi, a drugi tylko kilka, utwardził i zaczyna zaraz budować standardowe ławy+fundament. Pytanie jest następujące czy w takim terenie płyta fundamentowa to nie rozwiązanie problemu, bo jest równomierny rozkład sił? Może macie jakieś linki do tematów na ten temat.

 

Niestety stiwerdzenie dosc podmokla moze tylko wskazywac rodzaj gruntu, ale nie na 100%. Lepiej zrobic badania geologiczne i wszystko bedzie jasne. Ja mam plyte posadowiona na glinie, ale znajomy tuz obok ma na zwyklych lawach, niby tez wszedzie dookola dosc mokro, ale jak juz pare dni nie pada to pustynia sie robi :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, kuzyn kupił działkę, niestety jest dość podmokła, teraz robił drenaż na całości. Ktoś wspominał mu że najlepiej na takim terenie budowac na "studniach" z tego co mi powiedizał to rury zalewane betonem. Jego sąsiad przywiózł kilkadziesiąt wywrotek ziemi, a drugi tylko kilka, utwardził i zaczyna zaraz budować standardowe ławy+fundament. Pytanie jest następujące czy w takim terenie płyta fundamentowa to nie rozwiązanie problemu, bo jest równomierny rozkład sił? Może macie jakieś linki do tematów na ten temat.

Marcin, co do płyty to nie wiem, ale co do studni to takie fundamenty ma Rasia - Ona budowała chyba na jakimś torfowisku - cytat z Jej dziennika "iły, glina, torf, trochę piasku i woda... wszędzie wooooda " Tu http://forum.muratordom.pl/showthread.php?125193-rASI-domek-fotoretrodziennik na pierwszej stronie masz zdjęcia, więc kuzyn może sobie zobaczyc, jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie możliwe że wcześniej się pojawiało i z góry przepraszam, ponieważ u mnie ekipa zabudowuje płytami poddasze i nie mam za wiele czasu, rysunek przedstawia ścianę kolankową, którą mam w domu (tzw. ślepą) z tym, że ja mam ją postawioną z porothermu 11,5

pytanie - czy tę wolną przestrzeń mogę zasypać mielonym styropianem????

czy lepiej nie ponieważ nie wiem czy będzie się tam skraplać wilgoć? co by sobie problemu nie zrobić

 

poradźcie proszę

pozdrawiam

Wojtek

zasady_proj_94_zd18.JPG

zasady_proj_94_zd18.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...