Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jani_63

 

ciągle się zastanawiam poniważ jest już słaby dostęp do tego ale wdmuchać styro jeszcze można, planuję w całym domu podłogówkę wodną dlatego chciałbym jak najbardziej docieplić te newraligiczne miejsca, a mielony styro można jeszcze znaleźć w rozsądnej cenie,

zastanawiam się tylko czy nie będzie to zbieracz wilgocie jednak z drugiej strony będzie odychała w górę do krokwii, a przy tym przkryje wieniec i murłatę od środka

 

jak sądzisz ?

 

pozdrawiam

Wojtes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ściankę murowaną zamiast lekkiej zabudowy z KG, więc Twoja konstrukcja (w typowym wykonaniu) powinna być znacznie bardziej paroszczelna niż zabudowa lekka. Jeżeli nawet jakaś wilgoć się tam pojawi, to IMHO nie ma szans na przekroczenie punktu rosy, zwłaszcza że granulat nie jest paroszczelny i będzie miał tendencje do oddawania tej wilgoci na zewnątrz (przynajmniej w cieplejsze dni). Krótko mówiąc: syp ten granulat i znajdź se lepszy powód do zmartwień. ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfika Twojego rozwiązania polega na tym, że dojść późno na nie się zdecydowałeś.

Bez skutecznej paroizolacji raczej bym nie ryzykował mimo braku jednorodności izolacji.

Spróbuj może zasięgnąć opinii u jakiegoś wykonawcy ociepleń ekofibrem. Ten tym izolacji jest właśnie wdmuchiwany w przestrzenie o utrudnionym dostępie, a doświadczenie praktyczne takiego wykonawcy może być nieocenione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do głębszej analizy ,a temat wydaje się być odpowiedni. Nie zawsze dom można zorientować idealnie względem stron świata ,więc pomyślałem o zastosowaniu łamanych zwierciadeł montowanych na stojakach na okres zimy.Zwierciadła wykonane z jakiegoś polerowanego metalu,lub czegoś innego (?)

Jak myślicie ma to sens? Koszty będą znikome ,a pozwali to doświetlić okna usytuowane w niekorzystnym położeniu.Czy odbite światło będzie ogrzewało?

Rysunek jest poglądowy, na żółto zaznaczyłem ruch słońca ,szary to łamane zwierciadła.

http://images39.fotosik.pl/798/fb8ff56e38576d3fmed.jpg

Edytowane przez makow11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawianie luster to nie problem ,można zrobić jakieś prowadnice.Wydaje mi się ,ze dzięki załamaniom przestawianie następowało by tylko kilka razy w miesiącu.

Natomiast oślepienie jest problemem ,ma ktoś jakiś pomysł. I w ogóle ma to sens? Czy światło odbite będzie nagrzewało pomieszczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te lustra latem mogą się sprawdzić, w miesiącach zimowych jest tak mało dni słonecznych, że nie będą miały za bardzo co odbijać. Poza tym uzyskasz bardzo fajną głębię w ogrodzie. Myślę, żę dla samych wrażeń wzrokowo-ogrodowych warto, przy okazji doświetlisz pomieszczenie. Ja bym robił :) pozdrawiam adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawianie luster to nie problem ,można zrobić jakieś prowadnice.Wydaje mi się ,ze dzięki załamaniom przestawianie następowało by tylko kilka razy w miesiącu.

Zainwestuj w heliostat :

:).

Zadbaj tylko o solidność całej konstrukcji.

Adam przekonał się, że wiatr może być groźny :

http://img508.imageshack.us/img508/8408/snc03223.jpg

Jeżeli chodzi Ci tylko o doświetlenie pomieszczeń od północy, to wystarczy ekran (mur, ogrodzenie, itp.), pomalowany na biało.

Edytowane przez HenoK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henok ,bardziej chodzi mi o dogrzewanie pomieszczeń od zachodu w sezonie grzewczym.Tam muszę usytuować salon , chcę wybudować ciepłą chatę ogrzewaną prądem więc szukam rozwiązań. Ciekawe te heliostaty ,jednak dla mnie zbyt skomplikowane - widzę jakieś napędy ,sterowniki...

W jakim temacie jest opisany przypadek ze zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam Was :welcome:

Te czterysta stron wciąga, uzależnia i robi z człowieka bzika. Siedzę nad projektem domu, celuje w 5 litrowy, walczę o te kWh i niestety z wieloma dobrymi doradcami. Chyba tylko tu mogę znaleźć zrozumienie dla dylematu: "piec gazowy w łazience czy piwnicy". Dokładniej: piec gazowy dwufunkcyjny z małym zasobnikiem warstwowym ok 20-40 litrów, łazienka ogrzewana (parter), piwnica nieogrzewana (z 3 stron albo w ziemi, albo otoczona innymi zagłębionymi w ziemi pomieszczeniami, ale z jednej strony sąsiaduje z garażem,więc pewnie tych 8 stopni nie będzie, ale mam nadzieję na plus; będzie tu też rekuperator). Poręczniej, estetyczniej i tradycyjnie będzie w piwnicy. Ale te uciekające kWh! (a piwnica na tyle wielka, że nawet tych kWh nie poczuje..... choć może w samej kotłowni by coś zmieniło???? i rekuperator miałby się lepiej??). Infolinia Vaillanta mówi, że nie wie jakie straty postojowe, nie wie z czego zrobiona izolacja zasobnika, ale mam się nie przejmować. Doradcy mówią, że przesadzam. Przesadzam????

Edytowane przez marchew
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...