Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ewentualnie ceramika zasypywana perlitem (toczą się dyskusje czy to skuteczne rzeczywiście)

Także się nad tym zastanawiałem. Ale czy warto na to układać silikaty?

BK 400 także wydaje się w miarę dobrym rozwiązaniem, ale ze względu na szkody górnicze wolałbym nie wchodzić w BK, tym bardziej 4-setkę.

schody - w tym układzie wychodzą z zimnej piwnicy i wchodzą w zimy strop piwnicy/podłogę parteru - jak izolować, to od góry - tylko jak?

chyba lepiej już jakoś wydzielić klatkę schodową (też nad tym główkuję)

Sam nie wiem. Może pokombinować z XPS? Ułożyć na odpowiednio obniżonych schodach, następnie umieścić kolejną warstwę betonu lub drewna.

Nie wiem czy najprostszym sposobem nie będzie ułożenie jednak styro od spodu łącznie z dociepleniem ścianki klatki od strony piwnicy.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeśli chodzi o schody to można je przecież zrobić na konstrukcji z metalu czy drewna i wówczas problem mostka cieplnego można pominąć:)

Teoretycznie można.

Pozostaje mostek na ścianach przyległych do schodów. Musiłbym klatkę schodową wymurować z porothermu i zasypać perlitem, dodatkowo docieplić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Właśnie mam na ukończeniu płytę fundamentową wykonywaną przez firmę CEZBUD. Jest to płyta fundamentowa żelbetowa położona na podbudowie z piasku i pianobetonu. Zastanawiam się nad dodatkową izolacją płyty w gruncie.

 

Rozwiązanie "standardowe" narzucające się samoistnie to:

http://foto0.m.onet.pl/_m/eb7d6cc4998f54ee6b96251ed1082dfc,10,19,0.jpg

 

Rozwiązanie z dociepleniem (15 cm styropianu hydrofobizowanego) ułożonego na dłuższej krawędzi. Koszt dodatkowy: ok. 1000 zł

http://foto2.m.onet.pl/_m/b38f887c3cf59a465279100a3bc13532,10,19,0.jpg

 

Rozwiązanie z dociepleniem (15 cm styropianu hydrofobizowanego) ułożonego na krótszej krawędzi. Koszt dodatkowy: ok. 2000 zł

http://foto0.m.onet.pl/_m/8956224ab8757b963abe642efdc16fa4,10,19,0.jpg

 

Wydaje mi się, że w rozwiązaniu standardowym wystąpi jednak mostek termiczny na połączeniu płyta/ściana. Ale czy jego wartość i straty ciepła będą na tyle istotne, aby usprawiedliwić dodatkowy 1000 zł lub 2000 zł? Może lepiej przeznaczyć te pieniądze na grubszą warstwę styro na murze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy montujac okna w warstwie ocieplenia i okladajac profile styropianem, mozna potem ten styropian zdemontowac w trakcie wykonywania docelowej elewacji, czy zostanie on jako czesc skladowa docelowego ocieplenia?

Bo nie wiem czy mam jezdzic i szukac cieplego styropianu do obudowania okien takiego jak na na reszte scian, ktore beda ocieplane za kilka miesiecy, czy moge dac dowolny tymczasowo, bo potem i tak bedzie on zdjety i zastopiany docelowym styropianem o wiekszej grubosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo bardziej o to ze skoro robimy cala elewacje grafitowym, to wokol okien bym tez chcial taki.

Tylko nie bardzo da sie znalezc w Wawie styropian grafitowy o grubosci 8-10cm dostepny od reki na placu...

Skonczy sie chyba wstawieniem XPS-a, ktory jest i do tego "stosunkowo cieply".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic z tego nie rozumiem, płyta fundamentowa z mostkiem termicznym do gruntu ?? po co komu płyta bez ciągłości izolacji ?? nie lepiej było zrobić zwykłe tanie ławy fundamentowe ??

 

no ja wałkowałem ten temat - jedyne rozwiązanie sensowne finansowo to zwykłe ławy.

rozmowy zaczynały się z wykonawcami że płyta eliminuje wszelkie mostki.

pod koniec rozmowy dodawali mimochodem że warto docieplić płytę na bokach.

brass tylko nie mów że płacisz za to 300 zł netto i musisz to docieplać.

uczciwie powiem że to i tak lepsze rozwiązanie niż płyta na styropianie.

patrrze i patrze na te rysunki Brassa i dochodzę do wniosku że zwykłe ławy pod kątem izolacyjności cieplnej da się lepiej rozwiązać niż rysunek 1.

 

docieplić po bokach to ja mogę zwykłe fundamenty. dodatkowo zastosowć isomura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie spokojnie zasobnik pod PCi 300l starczy,jedynie do cwu.Jeśli podłogówka na 100% powierzchni to bufor jest nie potrzebny.

Wg mnie lepsza opcja to "tania" PCi zamiast gazu.

No tak, tylko wtedy jesteśmy zależni od ciągłości dostaw prądu, a z tym u nas słabo - zdarzają się przerwy w dostawie prądu po kilkanaście godzin.

O ile pamiętam wszystkie PCi wymagają trójfazówki, więc raczej można zapomnieć o awaryjnym zasilaniu np. z UPS-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam znów dylemat za kilka Watów pewnie - piwnica niegorzewana (jakieś 8st tam będzie), nad tym parter ciepły, nieużytkowe poddasze. Na parterze kominek i jego komin. Do tego komina ma być doklejony przewód wentylacyjny owej piwnicy. Czy ocieplać z osobna ten przewód wentylacyjny? czy też straty ciepła będą takie małe, że po prostu zamontować komin systemowy z takim przewodem? Nie mam ambicji na pasywniaka, celuję raczej w 5litrowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ty to liczysz.

Skoro ceny brutto zaczynają się już poniżej 13 tyś, a ceny netto powyżej 10 tyś (OK.. te 10tyś z poprzedniego postu trochę naciągane) to co ma kosztować 15-20 tyś w DZ (kolektor poziomy) wykonanym własnoręcznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pianobeton pod płytą ma lambdę 0,09 więc 20 cm odpowiada 10 cm styro. Jest ciągła izolacja z tym, że miejscami cięńsza niż na ścianach. A o tym dociepleniu jednak pomyśle. 1000 zł nie majątek. Co do kosztów to liczyłem opcję z ławami i z płytą i kasa prawie identyczna. Co do ław to jest tak archaiczne rozwiązanie, że stosuje się je już tylko u nas i w innych byłych demoludach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...