Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja za 30 tyś to miałem wymurowaną całą piwnicę, i śmiem twierdzić że mam dzięki temu mniejszy mostek termiczny do gruntu + jeszcze bonus w postaci dodatkowych 130m2 do zagospodarowania.

 

I teraz masz dodatkowe 130 m2 stropu do wykonania + tyle samo powierzchni do wykończenia i zagospodarowania i ewentualnie ogrzania. Więc policz to jako całość i porównaj do płyty na gruncie bez piwnic. Nie mówię, że zrobiłeś źle. Stać Cię, to rób piwnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

280 złza pow. zabudowy czy za pow, użytkową?

280 zl za wszystko, cz y bez robót geodezyjne, geologicznych , kwestia piasku i kopary?

jeśli tak jest -to bardzo proszę o firmę której zaliczkuje natychmiast.

oczywiście musi być projekt ostemplowany.

 

juz to widzę jak się ktoś do mnie zgłosi.

a ław to nie można zaizolować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawienie na fundament wykonany w systemie Thermodomu i ciągnięcie ścian w tej samej technologi powinno wyeliminować mostek na linii fundament - ściana. Ucieczka ciepła możliwa właściwie tylko przez ławę. Oczywiście pozostanie dylemat jaki konkretnie wybrać moduł z Thermodomu do zastosowania w fundamencie. Najmniejszy TH250 to może być chyba za mało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawienie na fundament wykonany w systemie Thermodomu i ciągnięcie ścian w tej samej technologi powinno wyeliminować mostek na linii fundament - ściana. Ucieczka ciepła możliwa właściwie tylko przez ławę. Oczywiście pozostanie dylemat jaki konkretnie wybrać moduł z Thermodomu do zastosowania w fundamencie. Najmniejszy TH250 to może być chyba za mało.
W systemach pustaków szalunkowych brakuje jednego elementu - odpowiednika pustaka cokołowego, np. ISOMUR Plus. Gdyby taki element się pojawił, bez problemu można by zlikwidować mostek cieplny pomiędzy ławą i ścianą parteru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HenoK po Twoim dzienniku widzę, że właśnie wybudowałeś w technologii szalunków styropianowych ale chyba tylko ściany budynku. Fundament masz chyba tradycyjnie zrobiony z bloczków. Nie myślałeś o wykorzystaniu tego systemu również w roli fundamentu? Sam mam dylemat co do wyboru czy Izodom 2000 czy Thermodom. Thermodom ma ta zaletę, że odpowiada na każdy, nawet najbardziej banalny meil. Izodom 2000 milczy cały czas.

Wracając do tematu samych fundamentów to czy moznaby ocieplić również ławę? Dać po bokach styropian i paski od krawędzi do ściany szalunkowej. Jedyne miejsce nieocieplone byłoby na spodzie ławy. Tylko czy to sensowne. No i nadal pozostaje kwestia jak wiele styropianu musiałoby być w samych ściankach fundamentowych. Czy 5cm z każdej strony to nie za mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu samych fundamentów to czy moznaby ocieplić również ławę? Dać po bokach styropian i paski od krawędzi do ściany szalunkowej. Jedyne miejsce nieocieplone byłoby na spodzie ławy. Tylko czy to sensowne. No i nadal pozostaje kwestia jak wiele styropianu musiałoby być w samych ściankach fundamentowych. Czy 5cm z każdej strony to nie za mało?

Tu masz przykład takiego rozwiązania : http://www.praktech.pl/realizacje_zdjecia,1,005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za m2 pow.zabudowy.

http://allegro.onet.pl/plyta-fundamentowa-energo-podbudowa-z-pianobetonu-i1636024306.html

W jaki sposób zaizolujesz ławy,żeby pozbyć się mostka i jaki jest dodatkowy koszt tegoż zabezpieczenia ?

Jak pisałe wyżej,płyta fundamentowa spełnia nie tylko rolę izolacyją...

koszt odcięcia fundamentów isomurem [70mb] wyjdzie mnie 2600 zł -jeśli chodzi okoszt isomura to dla mnie nie tragedia.

jeśli chodzi o koszt 280 za m2 zabudowy do dla mnie za drogo.

a jak z pozostałymi kosztami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2600 za 70 mb wychodzi mi z 37zl

za dom 11 na 16,5 m całkowity koszt stanu zero to 35-37tyś- ale to jest kwota za full wwypas.

zamiast folii za zlotówkę papa termozgrzewalna , eps.

jeszcze raz te 280 zł to za pow użytkową czy zabudowy?

jeśli za użytkową to dawaj adres firmy, rozumiem że mnie nie interesuje nic przy płycie ?

za 100 metrów użytk to nie drogo za p.zab to tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malux - trochę przesadziłeś z tą zaniżoną ceną Isomuru.

Ja go brałem sporo w ubiegłym roku (wszystkie ściany fundamentowo-nośne), ale nijak się nawet nie zbliżyłem do ceny którą podałeś.

Chyba byś go musiał brać na całe naczepy żeby zbić cenę, ale to nadal nierealne że do takiego poziomu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym tirem to przesada.

Panowie ja na waszym miejscu zaczołbym budowy nie od stanu zero tylko od zarejestrowania dzialalności gospod-budowlanej

 

taka ciekawostka- na dach mam możliwość kupić dachówkę bogena angoba za 10.500 brutto a za glazurę robena 10.900.

i co powiecie że tego bogena nie kupię w cenie robena?

 

łeb mnie boli brać bogena nelskampa a może tego robena w glazurze?

Edytowane przez malux20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można 'podmurować' murłatę od wewnątrz, XPS-em zamiast pustaków?

Pierwotnie planowałem użyć Silkę E12 w celu podmurowania murłaty, ale potem stwierdziłem że może tam powstać mostek cieplny i za przykładem znajomej, zacząłem się zastanawiać czy nie użyć w tym celu XPS-a którego sporo mi jeszcze zostało z izolowania fundamentów.

Czy taki XPS będzie wystarczająco twardy do pociągnięcia tam zabudowy dachu i czy da radę zarzucić na niego tynk?

 

malux - nie każdy budujący dom ma ochotę kombinować z VAT-em i DG, idąc Twoim przykładem

Edytowane przez salik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...