Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zastanawiam się czy założyć rolety zewnętrzne. Mam 38 m2 okien i rolety będą kosztowały 10 tys. Nie biorę pod uwagę funkcji zabezpieczającej przed włamaniem, tylko traktuje rolety jako osłonę zmiejszającą ucieczki ciepła przez okna (zwłaszcza w nocy). Moje pytanie to: czy to ma sens ekonomiczny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ekonomicznego punktu widzenia, bardziej opłaca się zainwestować w lepsze (cieplejsze) okna.

Sprawa komfortu użytkowego (możliwość odcięcia się od słońca nagrzewającego wnętrze) to już inna sprawa.

Choć w przypadku chłodzenia przy użyciu klimatyzacji, jest to też aspekt finansowy.

Tu dużo zależy od wielu czynników takich jak zorientowanie domu względem stron świata, długość okapów dachu, izolacja domu, itd, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy założyć rolety zewnętrzne. Mam 38 m2 okien i rolety będą kosztowały 10 tys. Nie biorę pod uwagę funkcji zabezpieczającej przed włamaniem, tylko traktuje rolety jako osłonę zmiejszającą ucieczki ciepła przez okna (zwłaszcza w nocy). Moje pytanie to: czy to ma sens ekonomiczny?

Ważnym aspektem jest czy rolety będą z napędem, jeśli tak to chyba w 10tys się nie zmieścisz. Uważam że tylko wtedy jest możliwe żebyś je zasłaniał na noc. Jesli rolety będą ręczne to śmiem twierdzić że nie będzie Ci się chciało codziennie wieczorem je zasłaniać a rano odsłaniać. Kolejna sprawa że montaż rolet też może wpływac na ucieczkę ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy założyć rolety zewnętrzne. Mam 38 m2 okien i rolety będą kosztowały 10 tys. Nie biorę pod uwagę funkcji zabezpieczającej przed włamaniem, tylko traktuje rolety jako osłonę zmiejszającą ucieczki ciepła przez okna (zwłaszcza w nocy). Moje pytanie to: czy to ma sens ekonomiczny?

Jak dla mnie to sensu ekonomicznego to nie ma.

Tyle zyskasz zasłaniając okna roletami ile stracisz montując je (skrzynki z roletami jeszcze nikomu nie udało się dobrze ocieplić a niektórzy mają nawet zimny nawiew)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to sensu ekonomicznego to nie ma.

Tyle zyskasz zasłaniając okna roletami ile stracisz montując je (skrzynki z roletami jeszcze nikomu nie udało się dobrze ocieplić a niektórzy mają nawet zimny nawiew)

 

Na tym akurat się znam bo sprzedaje okna i rolety od 13 lat. Kwestia ucieczki ciepła przez skrzynkę rolety jest prosta do rozwiązania poprzez wybranie odpowiedniego rodzaju rolet. Nie nadstawne skręcane z oknem a elewacyjne INTEGRO. I jestem w stanie założyć te rolety z napędem w 10 tys. PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu pytałem o to samo i powiedziano mi że nie ma sensu ocieplać fundamentów od wewnątrz.

 

Ja "skonstruowałem" coś takiego:

 

Fundament-Detal-Dobry-2.jpg

 

w lipcu będę próbował zrealizować, ciekawe czy kierbud będzie marudził

Czy ktoś ma coś podobnego, co sądzicie o o takim rozwiązaniu, ciepłe pewnie będzie ale czy uzasadnione ekonomicznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym akurat się znam bo sprzedaje okna i rolety od 13 lat. Kwestia ucieczki ciepła przez skrzynkę rolety jest prosta do rozwiązania poprzez wybranie odpowiedniego rodzaju rolet. Nie nadstawne skręcane z oknem a elewacyjne INTEGRO. I jestem w stanie założyć te rolety z napędem w 10 tys. PLN.

 

Ależ mój drogi to jest niemal tak jak byś powiedział, że umiesz świetnie gotować bo sprzedajesz kartofle w warzywniaku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orko: to że zbudowałeś jeden dom, też nie powoduje, że stałeś się specjalistą w dziedzinie budownictwa (a tak autorytarnie się wypowiadasz, a przynajmniej ja tak Twoje wypowiedzi odbieram). Zwłaszcza, że jeszcze niedawno byłeś w tej kwestii "zielony jak szczypiorek" ;-)

 

PS. Ja rolety zewnętrze mam (integro) i mam też sporo znacznie większych "mostków termicznych" niż z powodu słabo ocieplonych skrzynek z roletami (choć ja akurat mam "pod" nimi w zasadzie tylko ocieplenie) ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rolety z napędem. Bez to nieporozumienie (przerabiałem u rodziców - przy małej liczbie okien i/lub małym domu to jeszcze może ujdzie). Ja ich używam codziennie, a i pracuję nad tym by zaczęły "używać się same" - automatyka do tego w sumie nie jest skomplikowana. Kominka nie mam, bo za leniwy na to jestem ;-) Cen nie pamiętam, na pewno były tańsze od okien ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orko: to że zbudowałeś jeden dom, też nie powoduje, że stałeś się specjalistą w dziedzinie budownictwa (a tak autorytarnie się wypowiadasz, a przynajmniej ja tak Twoje wypowiedzi odbieram). Zwłaszcza, że jeszcze niedawno byłeś w tej kwestii "zielony jak szczypiorek" ;-)

Ależ oczywiście, że nie jestem specjalistą, ale czy trzeba być specjalistą żeby zauważyć że 2 cm (maksymalnie) jakie mieści się między skrzynką rolety Integro a betonowym nadprożem to żadne ocieplenie zwłaszcza przy bardzo popularnych 20 cm w tym wątku?

 

Jakoś nie mogę się powstrzymać aby porównać nasze zasoby wiedzy:

Przyganiał kocioł garnkowi (a sam smoli):)

Edytowane przez orko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, że nie jestem specjalistą, ale czy trzeba być specjalistą żeby zauważyć że 2 cm (maksymalnie) jakie mieści się między skrzynką rolety Integro a betonowym nadprożem to żadne ocieplenie zwłaszcza przy bardzo popularnych 20 cm w tym wątku?

 

A kto Ci zabroni wsadzić tam więcej niż 2cm? Kto powiedział, że betonowe nadproże musi być licowane z oknem? Gdzie jest napisane, że skrzynka musi być mocowana wprost do muru? Wymyśliłeś sobie jakiś tam (fakt że czesto pokazywany na obrazkach) schemat montażu i na tej podstawie twierdzisz, że nie da się tego zrobić lepiej. Powtórzę - ja mam "pod" skrzynką prawie wyłącznie ocieplenie (można by powiedzieć że jest zamontowana na styropianie).

 

Jakoś nie mogę się powstrzymać aby porównać nasze zasoby wiedzy:

Przyganiał kocioł garnkowi (a sam smoli):)

 

Dlatego właśnie ja nie próbuję własnych przemyśleń, czy poglądów, tak zdecydowanie przedstawiać, jak to się Tobie dość często zdarza... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt 2 cm pod skrzynką pochodzą z instrukcji montażu producenta. Inne "moje" opinie związane z roletami to tylko synteza wypowiedzi kilku montażystów czy też mniej od ciebie szczęśliwych posiadaczy rolet zewnętrznych. Tak więc jeśli ktoś chce rolety to zapraszamy na priv do ravbc :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...