Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Skoro okna mogą być wystawione w warstwie ocieplenia i nadal można do nich zamocować rolety integro, to chyba oczywistym jest, że rolet nie mocuje się wprost na nadprożu. A że nadproże można jeszcze dodatkowo cofnąć i/lub rolety zdystansować od okien, to i ocieplenie pod skrzynkę rolety wchodzi naprawdę całkiem dużo. Akurat u mnie nadproże jest po prostu podniesione, bo początkowo planowałem skrzynki nadokienne - wersja RKSa z rewizją od zewnątrz, czyli niby szczelna i dość ciepła, ale cenę ma odstraszającą, a i tak integro są lepsze ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z czystej ciekawości... bo rezygnacji Beclevera dawałeś poszerzenia systemowe nad oknem?

Bo jeśli tak, a tak zrozumiałem Twoja wypowiedź.... to masz w tym miejscu najcieplejsze miejsce na ścianie zewnętrznej.

A to jak mówiłeś... nie dojść że się da, to da się jeszcze dobrze to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna dobrze docieplic po kasetami rolet zewnetrznych, trzeba tylko dobrze przemyslec co sie chce uzyskac zanim zaczna sie prace.

Ja pod kasetami mam w sumie 20cm styropianu, 10cm szlunku dla nadproza i 10cm styro dla niwelacji glebokosci ram okiennych od muru.

Mam sciany z BK400 36cm a nadproze betonowe ma 26cm wiec 10cm stanowi styropian -licuje z murem, okna wystawione w warstwie ocieplenia wiec dodatkowo robi sie przestrzen pod kaseta na szerokosc ram okiennych, w moim przypadku maja one 8cm i dodatkowo +-2cm bo mury nie sa idealne no i wychodzi 10cm ktore wypelnilem styropianem -lacznie wspomniane 20cm ocieplenia nadprozy.

Da sie? Da...

 

Pzdr.

Okna_bramy_garazowe_balustrady1.jpg

Okna_bramy_garazowe_balustrady2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ochrona przed słońcem warto założyć rolety, i jak ktoś lubi półmrok w mieszkaniu. pozdr adam

U mnie z chęcią bym je zainstalował na duże okno 3x2,3m ale raczej muszę wymyślić coś innego, bo teraz to juz nie ma jak.

edycja: okno od zachodu i długość okapu po 15-16 nie chroni przed słońcem.

Edytowane przez Lobo_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was testował w jakiś sposób rolety/żaluzje wewnętrzne?

Chodzi o to czy jest z nich jakikolwiek zysk w postaci blokady promieni słonecznych i nagrzewania pomieszczeń latem (oczywiste jest że zimą nic nie dają).

 

Kiedys w moim "starym" mieszkaniu mialem zaluzje aluminiowe biale -do bialych okien.

Przyznam, ze sporo chronily przed promieniami slonecznymi, ale to czyszczenie ich ...

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was testował w jakiś sposób rolety/żaluzje wewnętrzne?

Chodzi o to czy jest z nich jakikolwiek zysk w postaci blokady promieni słonecznych i nagrzewania pomieszczeń latem (oczywiste jest że zimą nic nie dają).

Zimą tez coś dają, ale w euforie bym nie popadał ;)

Latem obniżenie temperatury jest znaczne, choć oczywiście nie może być porównania z jakąkolwiek przysłoną zewnętrzną.

W przypadku okien dachowych spadek temperatury pomieszczeniu może sięgać nawet 15K w zależności od zastosowanego pakietu szybowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sypialnie od wschodu okno 200x150 i jest chłodno, na oknie mam zwykłe rolety wewnetrzne. Moze Liwko ma gorąco w sypialni bo jest na piętrze i troche za mało jest izolacji na połaci dachu i ciepło przechodzi? Bo nie wiem czemu ma gorąco od wschodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Gdy słońce wstaje nagrzewa mi pokój przez okno. Nie ma szans przez dach bo mam idealnie na wschód. (to te górne okno z awatara). Zresztą dach jest dobrze ocieplony, ale w tym przypadku kompletnie nie biorę go pod uwagę. Co ciekawe, nagrzewa się bardziej sypialnia niż parter. Myślę że część tego słońca na dole pochłania wychłodzona rano ziemia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Gdy słońce wstaje nagrzewa mi pokój przez okno. Nie ma szans przez dach bo mam idealnie na wschód. (to te górne okno z awatara). Zresztą dach jest dobrze ocieplony, ale w tym przypadku kompletnie nie biorę go pod uwagę. Co ciekawe, nagrzewa się bardziej sypialnia niż parter. Myślę że część tego słońca na dole pochłania wychłodzona rano ziemia.

 

mam dokładnie podobnie u siebie w domu.

skosy poddasza masz "lane" czy sucha zabudowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sucha zabudowa, tylko że o tym możemy mówić gdy słońce jest w pełni a nie gdy świeci prostopadle w okno. Zresztą gdy zamknę sypialnię a słońce wzejdzie wyżej nie ma w pozostałej części poddasza problemu.

z tym jest troszeczkę inaczej, sucha zabudowa praktycznie nie posiada akumulacji bo prawie wszystko jest izolacją, ciepło wpadające przez okno nie ma się gdzie wchłonąć, proces się zatrzymuje gdy słońce minie okno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko i wyłącznie zewnętrzne:)

podam taką ciekawostkę z temp.okien

szyba zewnętrzna 30.1*

szyba wewnętrzna 36.6*

temp. na zewnątrz 25.1

temp. w pokoju na poddaszu gdzie siedzę 23.4 , dzień to takie zamglone słońce ,

teraz najciekawsze przykładam od wewnątrz folię reflex po minucie szyba wewn. 40.3* reszta bez zmian

wnioski wyciągnąć samemu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymknięte rolety mocno chronią przed wzrostem temperatury wewnątrz, szyby się nie nagrzewają. U siebie myślałem, że okap załatwi sprawę jednak okazało się, że nie do końca. O ile w samo południe słonca w pomieszczeniu nie ma dużo ( ok 20cm na podłodze) to do południa i po południu jak słońce jest niżej pas słoneczny na podłodze jest ok metra. Podłoga mocno sie nagrzewa i robi się gorąco. Zakupiłem już markizy które podczepię do deski okapowej i przedłużę lekko okap markizami co da mi cień w domu a jednocześnie markiza będzie nad tarasem jak ją mocniej rozwinę. Próbowałem z pionowymi szmatami przyczepionymi do deski okapowej ale bez obciążenie wiatr robił z nimi co chciał (czyli wciskał do rynny :) ) a obciążenia nie chciałem dawać bo mogłoby szybę wybić. Poza tym zacienianie czymś w pionie mocno wydłuża to coś, zacienianie w poziomie nie wymaga już takiej długości. W duże upały temp przy nasłonecznieniu dochodziła do 28 stopni na parterze (na piętrze ok 24) co już jest za dużo. pozdrawiam adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...