Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przy styropianie frezowanym, bardzo łatwo jest sprawdzić czymasz szparę od strony muru czy nie. Wystarczy że pierw przyłozysz płytę i to sprawdzisz, w 95% nie ma szpary, a jeśli z reguły odwrócenie płyty o 180 stopni rozwiązywało problem. Ja miałem styro Swisspor. Wydaje mi sie że tworzycie mity, których nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przy styropianie frezowanym, bardzo łatwo jest sprawdzić czymasz szparę od strony muru czy nie. Wystarczy że pierw przyłozysz płytę i to sprawdzisz, w 95% nie ma szpary, a jeśli z reguły odwrócenie płyty o 180 stopni rozwiązywało problem. Ja miałem styro Swisspor. Wydaje mi sie że tworzycie mity, których nie ma.

Po pierwsze ja pisałem o sprawdzeniu po położeniu styropianu na całej ścianie (jak po pracy inwestor przyjeżdża na budowę sprawdzić wyniki prac ekipy ociepleniowej). Po drugie w mojej ocenie jest bardzo trudne znalezienie ekipy, która faktycznie będzie się bawiła w takie sprawdzanie o którym piszesz, a przy każdym pracowniku nie postawisz nadzorcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ja pisałem o sprawdzeniu po położeniu styropianu na całej ścianie (jak po pracy inwestor przyjeżdża na budowę sprawdzić wyniki prac ekipy ociepleniowej). Po drugie w mojej ocenie jest bardzo trudne znalezienie ekipy, która faktycznie będzie się bawiła w takie sprawdzanie o którym piszesz, a przy każdym pracowniku nie postawisz nadzorcy.

Jakis czas temu pisałem jak ja to rozwiązałem, ekipa która kładła styropian, wiedziała że zapłata będzie dopiero po położeniu i sprawdzeniu elewacji kamerą termowizyjną - taki zabieg zadziałał bardzo motywująco, przez co sama ekipa przychodziła do mnie z pytaniami i wątpliwościami w trakcie pracy. Nie będę dalej rozwijał tematu bo była o tym długa dyskusja. Dodam tylko że kiedyś wyczytałem w jednej z branżowych gazet wg statystyk (nie uwzględniając szarej strefy) na każdego inwestora przypada przypada 2-3 wykonawców. Więc chyba da się znaleźć dobrą ekipę.

 

Po edycji:

po drugie jak juz pisałem w 95% nie ma szpar, ja miałem swisspora i uważam że był bardzo dobrze "skrojony" cena szła w parze z jakością., dlatego nadal uważam że szukacie problemu tam gdzie go nie ma. Należy tylko z głowa podejść do tematu - dobry styropian+dobra ekipa. Całe budowanie na tym polega

Edytowane przez Lobo_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie proszę, czy każdą płyte należy wkoło opianować - chodzi mi o szczeliny. Niektóre płyty w miarę szczelnie przylegają, czy jest jakaś norma do ile mm nie pianujemy szczelin.

Skoro chcesz budować wg norm to pomyliłeś wątki. Tutaj tylko o technologiach energoooszczędnych i zaręczam, że nie oszczędzamy tu piany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orko ale skoro plyty styro przylegaja do siebie to warto tam wciskac pistolet i wbijać na siłę pianę, która ma gorszy współcznnik niż styro; może nie pomyliłam wątków tylko nie chcę sobie pogorszyć parametrów ściany, żeby tylko być w grupie "nie oszczędzających piany".

zakladasz, że normy dotycza tylko innych wątków, budynków energooszczednych czy też pasywnych nie dotycza żadne normy?

Edytowane przez bdan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupić styropian dobrego producenta

 

no niestety to nie zawsze działa. Mam Termoorganikę Gold i była pokrzywiona, bo niesezonowana.

 

Mam pytanie - większość okien mam do podłogi. Okna są z profilami bazowymi. Czy między wylewką a tymi profilami powinnam dać jakiś pasek styropianu od wewnątrz, aby zminimalizować mostki termiczne? Jak rozwiązać to też z drzwiami wejściowymi? Mam mieć jakiś też jakiś odpowiednik profilu bazowego pod nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu tyle złych opinii o termoorganice. Robiłem kilka elewacji w tamtym roku na tym styropianie i mam całkiem inne zdanie. Potwierdzam, że austrotherm jest chyba najlepszy tylko czasami cena odstrasza.

 

Mój ranking:

-austrotherm

-termoorganica

-swisspor

- arbet, genderka,

- inne paści

- na samym końcu MAGBUD!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orko ale skoro plyty styro przylegaja do siebie to warto tam wciskac pistolet i wbijać na siłę pianę, która ma gorszy współcznnik niż styro;

Piana ma lepszy współczynnik niż styropian. Z tym przyleganiem styropianu dobrze jest tylko w teorii. Styropian w trakcie sezonowania delikatnie odkształca się - dlatego właśnie trzeba go sezonować. Ja miałem np. genderkę i wciskałem pianę wszędzie tam gdzie widziałem szparę. Dodatkowo w trudniejszych miejscach - np rogi dawałem pianę na boki w ten sposób rogi mam całkiem dobrze sklejone. Używałem tylko pianki zero kołków i kleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to wszystko prawda ale nawet pianka i tak tego idealnie nie zrobisz. Szpary między płytami 1mm jak będziesz robił pianka to i tak dobrze nie zrobisz :( A nawet gdybyś sie uparł i bawił z każdym kawałkiem styropianu to by ci lata nie starczyło. A na pewno nikogo nie namówisz na taka pracę bo to nikomu sie nie bedzie opłacało. Takie jest moje zdanie. Tego sie dobrze nie da zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to wszystko prawda ale nawet pianka i tak tego idealnie nie zrobisz. Szpary między płytami 1mm jak będziesz robił pianka to i tak dobrze nie zrobisz :( A nawet gdybyś sie uparł i bawił z każdym kawałkiem styropianu to by ci lata nie starczyło. A na pewno nikogo nie namówisz na taka pracę bo to nikomu sie nie bedzie opłacało. Takie jest moje zdanie. Tego sie dobrze nie da zrobić.

 

Mi się opłaciło! Ocieplałem sam, choć moi fachowcy chcieli dodatkowo 10 zł za przyklejenie styropianu od metra.

Tak jak mówisz lata nie starczyło ale mam za to styropian w dwóch warstwach i całkiem sporo wełny w dachu :)

Da się zrobić dobrze tymi ręcami !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...