Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja licze ostatnio OZC do kolejnej budowy: domek 70 m2, parterowka, dach i podloga: 0.1 U, na plycie, okna 1 U, i jesli podam, ze beda nie 2 osoby a 4 to dom zaczyna byc zeroenergetyczny :)

 

Pozdrawiam

 

Z czego jest dach i podłoga ze mają U=0,01, bardzo dobrze jest gdy ten wsp. jest na poziomie 0,1 ale 0,01 to chyba jakas izolacja próżniowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jaka jest Wasza opinia nt polaczenia domu 5-cio litrowego z ogrzewaniem nadmuchowym?

 

Dane budynku:

medium grzewcze Gaz ziemny

kubatura ogrzewana Ok. 540 m3

powierzchnia ogrzewana Ok. 180 m2

liczba kondygnacji 2

ocieplenie: podloga 20cm styro, sciany 20cm styro, dach 26cm welna

wspolczynniki przenikania dla przegrod: ok. 0,16

 

Dostalem wlasnie szacunkowa wycene za taki system od firmy Polski Komfort:

 

* Gazowy piec kondensacyjny Carrier Infinity 96 080-20 ( moc 14 – 22 kW ) CENA 11.850PLN

* Sterownik programowalny Carrier Infinity. CENA 1.420 PLN

* Wentylacja mechaniczna wywiewna, ( zastępuje wentylację grawitacyjną ), System mechanicznej wentylacji wywiewnej wykonany z przewodów elastycznych izolowanych CENA 6.200 PLN

* Rekuperator Carrier HRV 340m3/h, ( odzysk ciepła z powietrza usuwanego) CENA 7.900 PLN

* System kanałów nawiewnych i powrotnych QUIETR (Kompletna instalacja kanałowa wykonana w specjalnej technologii QUIETR zapewniającej bardzo cichy i sprawny przesył powietrza, przy jednoczesnej bardzo dobrej izolacji termicznej; Kratki i anemostaty nawiewne i powrotne, Wysokiej jakości amerykańskie kratki stalowe z przepustnicą regulującą przepływ powietrza. Kratki ścienne, sufitowe lub podłogowe malowane proszkowo na kolor biały lub brązowy, Czerpnia powietrza świeżego) CENA 16.600 PLN

* Montaż systemu CENA 7.200 PLN

* Uzbrojenie kotłowni, uruchomienie i regulacja urządzeń, pakiet serwisowy, Uzbrojenie urządzeń, uruchomienie i regulacja parametrów pracy, pakiet serwisowy z gwarancją interwencji najpóźniej w następnym dniu roboczym CENA 2.800PLN

 

RAZEM: 53790 PLN

 

Do tego opcjonalnie:

* Lampa UV, Lennox UVC24 PLN 835,-

* Nawilżacz powietrza z regulacją wilgotności Carrier LFP PLN 1.480,-

* Sterownik Smart Sensor Carrier Infinity PLN 660,-

 

Na dzis jest promocja w firmie i sa w stanie zejsc z ceny o koszt WM, czyli ok. 14.000 PLN (prowdopodobnie, bo wycena mam przed ta promocja)...

 

 

Co o tym sadzicie???????

Edytowane przez SideInfo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocioł 14-22KW nadaje się do ogrzewana hal fabrycznych 1000m2, dla domku 180m2 będzie stanowczo za duży, lampę UV można kupić za 50zł na allegro, rekuperator siwickiego 300m3/h za 1500zł itp itd, samodzielnie złożył byś sobie te klocki za góra 20tyś, reszta czyli 30 tyś to twój zarobek

 

 

jestem tego samego zdania:yes:

jak sie troszkę w tym zagłębić..., to cały układ jest dość prosty do zrobienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli domek 5 litrowy to po co tak drogi kocioł .

Ja u siebie zamiast grzejników zdecydowałem że podłącze takie coś: Nagrzewnica kanałowa VBC 160

Zasilane z bufora grzanego prądem oczywiście troszkę automatyki do tego jedynym grzejnikiem u mnie będą drabinki w łazience.

Oczywiście można poszukać tańszych jeszcze. Mój wstępny kosztorys na C.O wraz z rekuperacją to jakieś 20 tyś jak narazie GWC 68 m kosztowało mnie 2300 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piczman, jesteś pewny swych wyników? Ep kilka razy mniejsze od Ek? To jest niemożliwe.

 

To jest mozliwe, wystarczy ze jako nosnik końcowej wybierzemy paliwo - biomasa wsp.nakładu 0,2 i dołozymy kolektory słoneczne wsp nakładu 0,0 lub panele

fotowoltaiczne wsp. nakładu 0,7 i możemy otrzymac Ep kilkukrotnie mniejszą od Ek. Prawdopodobnie Piczman załozył ze bedzie grzał biomasą (drewnem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Ek (Energia koncowa) = 33 kWh/(m2rok), Ep (Energia pierwotna) = 62 kWh/(m2rok) z OZC przy zalozeniu PCi jako zrodla CO/CW. Ale chyba miarodajny wynik to Ep wg. notmy WT2008 = 131 kWh/(m2rok). Dom w stanie surowym zamknietym. Nie wiem, tyle na papierze. Znajac mojego pecha budowlanego bedzie 2x gorzej jak zawsze. Edytowane przez maysee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przy zapotrzebowaniu 38,3kWh oznacza to ze dom jest 4 litrowy? zakładam jakiś margines błędu, a wiec czy przy takim lub niewiele większym zapotrzebowaniu najlepiej będzie wychodził prąd?

Podaj dokładnie. Czy chodzi o 38,3 kWh/m2*rok? Skąd ten wynik? Z OZC? Planujesz prąd, ale co dokładnie (kable, grzejniki akumulacyjne)?

 

Pow. użytkowa Twojego projektu to 105 m2. Jeśli udałoby Ci się zbudować zgodnie z szacunkiem 38,3 kWh/m2*rok, to:

105*38,3=4.022 kWh/sezon, co da przy prądzie w II taryfie ok. 1.300 zł/sezon.

 

Tu rzut i pogląd projektu:

 

http://www.z500.pl/Thumb.php?src=projekty%2F204%2Frzuty%2Fz204_rzut1_0.jpg&size=1024

 

http://www.z500.pl/Thumb.php?src=projekty%2F204%2Fwizualizacje%2Fz204_widok1_0.jpg&size=700&height=526

 

Jak dla mnie, rzut nie jest energooszczędny, a do tego brak wyraźnej strony południowej z większymi przeszkleniami. Zakładam jednak, że Twój szacunek już to uwzględnia.

 

Co sądzą energooszczędni na temat grzania tego domku prądem?

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...