Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

czasami gdybacie i rozpisujecie się Panowie ...... o d... Maryny

 

alternatywą dla domów takich jak Wasze jest też w sezonie zatrudnienie pijaka spod przysłowiowej budki z piwem który za piwo będzie Wam zbierał chrust w pobliskim lesie a za 2 piwo palił w piecu

 

też będzie dla Was bezobsługowo , ciepło i co najważniejsze TANIO

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czasami gdybacie i rozpisujecie się Panowie ...... o d... Maryny

 

alternatywą dla domów takich jak Wasze jest też w sezonie zatrudnienie pijaka spod przysłowiowej budki z piwem który za piwo będzie Wam zbierał chrust w pobliskim lesie a za 2 piwo palił w piecu

 

też będzie dla Was bezobsługowo , ciepło i co najważniejsze TANIO

 

;)

 

albo 200 tys kredytu więcej na trzydzieści lat ...

i mówić że ogrzewanie to marne grosze...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komfort kosztuje ... dlatego budujemy i mieszkamy w takich domach a nie innych ... a nie w gliniankach

 

z reszta jak Arturo napisał że wyda na dom 200 tys to wszyscy udowadniają mu że nie da rady , jak wydasz 400 to piszą że za dużo ...

 

i znajdź tu złoty środek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby tak ale wiesz jak to jest - nie ważne ile coś kosztuje - ważne ile za to płacisz ...

chce ktoś dom za 200 tys - niech przeprowadzi się na Śląsk ;)

 

rozne województwa/ gminy / powiaty dają dotację na kolektory, ktoś je kupuje a dolicza tyle ile zapłacił - u mnie nic nie refundują wiec mój dom jest droższy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To weź tak nowocześnie zbuduj duży dom (tak ze 300m2) dla dwóch osób, zamieszkany głównie wieczorowo-weekendowo. Oczywiście da się, ale taniej będzie wsadzić PC ;-)

 

Tutaj mozna by sie zakladac czy jest to w naszych warunkach wykonalne przy tak malych zysach bytowych etc...

Ja widze po sobie ze dla 215m2 podlog grzanych dwie osoby wieczorowo nie sa w stanie zapewnic znaczacych zyskow mimo codziennego gotowania, kapieli itp.

Tylko zyski solarne daja wymierne i widoczne korzysci, zyski bytowe sa u mnie prawie niezauwazalne.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he. No to teraz podziel tą kwotę przez COP, odejmij zużyte kWh pracy reku i filtry;) Ta rekuperacja nigdy nam (z PC) się nie zwróci, ale to nie znaczy, że nie warto jej robić. Warto, komfort jest wart tych pieniędzy.:)

 

liwko to ja kujawiak :bye:

faktycznie masz rację no ale mi reku jest potrzebne żeby kupić mniejszą i tańszą pompę powietrzną i przy okazji mieć świeże powietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni dla zwykłego inwestora pełnowartościowa WM od kanałów z 2 wentylatorami kanałowymi i sterownikiem ?

Niestety tylko kosztem centrali.

Cała reszta zostaje i niczym się nie różni .

 

Bo nie każdy jest takim magikiem aby zbudować sobie dom i zostać fachowcem w każdej dziedzinie !

Myślę że warto dołożyć te 5 tyś i mieć ten komfort !

 

Co do wyliczanek i stwierdzeń że WM się nie opłaca to ciekawe jak by sprawa wyglądała gdyby wszyscy wnikliwie przyglądali się wentylacji grawitacyjnej .

Niekiedy te ładne kominy z wkładami i klinkierem kosztują ponad 15 tyś nie dając nam kompletnie NIC !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś był taki artykuł w muratorze - było te koszta policzone i wynikało z niego, ze różnica w cenie między wentylacją grawitacyjną a mechaniczną sprowadza się do kosztu zakupu rekuperatora. Oczywiście to dla nowo budowanego domu w którym rezygnujemy z kominów wentylacyjnych - poszukam tego artykułu, może znajdę w archiwum

 

To jest generalna opinia, nie przykladalbym tego do kazdego nowego domu. Swoja droga w domach z went. grawitacyjna ciezko jest oszacowac rzeczywiste straty na ciaplo na wentylacje, bo bardzo czesto i gesto okna sie otwiera, rozwiera, bo sama z siebie wiekszosc czasu niestety nie dziala optymalnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś był taki artykuł w muratorze - było te koszta policzone i wynikało z niego, ze różnica w cenie między wentylacją grawitacyjną a mechaniczną sprowadza się do kosztu zakupu rekuperatora. Oczywiście to dla nowo budowanego domu w którym rezygnujemy z kominów wentylacyjnych - poszukam tego artykułu, może znajdę w archiwum

no u mnie na budowie takie obliczania zgadzałyby się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

depi ma mały delikatny domek z BK, ktoś go dawno temu wrobił ten szajs i teraz musi patrzeć jak mu ściany się rysują :p

 

Primo - mały, jak mały. Moim zdaniem 2x za duzy :)

Secundo - wiele można o moim domu powiedzieć, ale że delikatny to naprawde się uśmiałem :D Wszędzie żelbetowe słupy, wygląda to jak rama H normalnie, na tym najpierw jeden monolit żelbetowy 20cm, a nad góre jeszcze jeden monolit żelbetowy, ale cieniutki, bo tylko 18cm. delikatny? Hahaaha :D Myslę, że masy akumulacyjnej mam dość, choć oczywiście lepiej byłoby mieć płytę fundamentową. Coż - next time...

Tertio - nikt mnie nie wrobił, BK sobie bardzo chwalę, choć mogłoby go być więcej. Pluje sobie w brodę za głupi pomysł z działówkami i wewnętrznymi nosnymi z ceramiki. To jest dopiero szajs. Na drugi raz wziąłbym silkę za każdą cenę, ale właśnie dałem się skołować hasłom "zdrowa ceramika", choć oczywiście nie wierze w ten bzdety, ale jako "budowanie wartości odsprzedażowej" ;)

Quadro - ściana mi się rysuje owszem jedna, ale akurat wewnętrzna, czyli z ceramiki. Te z BK jakoś nie chcą. I to zapewne dlatego, że akurat wisi nad schodami i pewnie nawet te 20cm żelbetu się nieco ugięło.

Quinto - (tu już ad kbab) - kominek mam, lubię bardzo siedzieć z [wstaw ulubiony napój] i się weń wgapiać. Czasem w nim nawet palę. Ale myśl, że MUSIAŁBYM to robic CODZIENNIE jest dla mnie straszna. Ale, trzymając sie łaciny: de gustibus et de coloribus non est disputandum.

 

I z tym optymistycznym akcentem wracam do pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liwko to ja kujawiak :bye:

faktycznie masz rację no ale mi reku jest potrzebne żeby kupić mniejszą i tańszą pompę powietrzną i przy okazji mieć świeże powietrze

 

Zawsze mówiłem, że Kujawiaka to trzeba w mordę lać:D (kujawiak wie o co chodzi;))

To prawda, tak też można policzyć, więc ta wentylacja wychodzi niewiele drożej od grawitacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie na budowie takie obliczania zgadzałyby się

 

A u mnie nie. Do pieca i tak mam 1 komin, do kominka mam 2 komin. Wystarczyłoby je troche rozbudowac o kanały wentylacyjne.

 

Do tego dodać różną galanterie przy zabudowywaniu przewodow, anemostatu itp.

 

WM mnie wyszła sporo drożej, ale ja nie żałuję. A najbardziej ją kocha moja Żona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...