Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak miałem cały czas włączoną wentylację to wilgotność spadała strasznie, teraz wentyluję kilka godzin w ciągu doby i jest 48%. Dyskomfortu nie odczuwam. Reku pracuje w godzinach obiadowego gotowania, wieczorem i w nocy. pozdr adam

Moja WM pracuje cały czas. Wilgotność na poziomie od 48% salon do 55% sypialnia nad ranem.

A propo wentylacji grawitacyjnej.

Kiedy mieszkaliśmy we dwójkę w małym 34m^2 mieszkaniu okna były rozszczelniane praktycznie non stop. Za ogrzewanie płaciłem 20 zł miesięcznie + 40 zł kosztów stałych i za ogrzewanie części wspólnych.

Edytowane przez orko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moja WM pracuje cały czas. Wilgotność na poziomie od 48% salon do 55% sypialnia nad ranem.

 

Za grzyba tego nie mogę osiągnąć. Dalsze zmniejszanie wentylowania już przestaje być komfortowe (zaczyna zwyczajnie być zaduch), a zyski z użytkowania niewiele dają. Chyba zaczne lać wodę wiadrami na kafle przed snem. Do rana wyschną a i wilgotność powinna wzrosnąć:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za grzyba tego nie mogę osiągnąć. Dalsze zmniejszanie wentylowania już przestaje być komfortowe (zaczyna zwyczajnie być zaduch), a zyski z użytkowania niewiele dają. Chyba zaczne lać wodę wiadrami na kafle przed snem. Do rana wyschną a i wilgotność powinna wzrosnąć:D

 

mam taki sam problem

w tamtą zimę jak wilgotność spadła nam do ok.15% to dosłownie na noc rozmazywałem wiadro wody na dole domu i rozwieszaliśmy mokre ręczniki w pokojach...

jak rano wstawałeś to suchoty w ustach i nosie,skóra na twarzy jakaś naciągnięta...

to już nie było śmieszne...

 

jedynym plusem było że wieczorem rozwieszone pranie rano było suche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam problem

w tamtą zimę jak wilgotność spadła nam do ok.15% to dosłownie na noc rozmazywałem wiadro wody na dole domu i rozwieszaliśmy mokre ręczniki w pokojach...

jak rano wstawałeś to suchoty w ustach i nosie,skóra na twarzy jakaś naciągnięta...

to już nie było śmieszne...

 

jedynym plusem było że wieczorem rozwieszone pranie rano było suche

 

Ja już nie wiem. Więcej kwiatów, może jakieś akwarium? Dzisiaj moja stała dłużej przy garach to i wilgotność wzrosła. Muszę ją tam przykuć:D

Wiesz dlaczego kobiety mają zazwyczaj mniejsze stopy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem.

Najważniejsze, że moja nigdy nie miała. Zawsze szuka tyle miejsca, że tir by się zmieścił:D

To też jest sposób:)

Ale przyczyna jest jedna;):

Dlatego, że mężczyźni od wieków wmawiają nam, że 20 cm to TYLE!

:p:rotfl:

 

http://images40.fotosik.pl/1264/c8e43bf8f7108455.jpg

 

(Nie udało mi się znaleźć na szybko lepszego zdjęcia samej dłoni :( )

Edytowane przez KasioMar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: jakie WM zastosowalibyście w takim domu http://www.projektyzwizja.pl/projekt-domu/prosty3.html

Dom będzie budował kuzyn, a ja prócz Bartosza którego posiadam nie mam doświadczenia, co jak sie sprawuje i co aktualnie warto kupić. Na pewno na silnikach stało prądowych EBM, może być z GWC. Żeby nie zaśmiecac wątku może być na prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...