Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja właśnie byłem przekonany do Jan-Gazu jeszcze przed podwyżką (cena do jakości)

 

a teraz nabrałem wątpliwości ... decyzję muszę podjąć w ciągu 2-3 m-cy

 

masz GGWC, przy takim układzie wszystkie reku mają podobną sprawność i żaden nie zamarznie...

cała ta maszyneria ma służyć do wietrzenia a nie szpanowania ;)

każdy jeden będzie dobry...

najważniejsze aby był cichy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz GGWC, przy takim układzie wszystkie reku mają podobną sprawność i żaden nie zamarznie...

cała ta maszyneria ma służyć do wietrzenia a nie szpanowania ;)

każdy jeden będzie dobry...

najważniejsze aby był cichy

 

GGWC za 6 tyś by Piczman i centralę można 2-3 tyś tańszą kupić.

Zaczyna się opłacać ?

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chińskie, jeden biega 3 rok i ok, drugi padł po roku !!!

Drogi nie jest ale wymienić nie tak łatwo, muszę wcześniej rozebrać trochę uchwytów i wyjąć nagrzewnicę .

Pewnie to zrobię jak padnie, na razie czekam !

 

Zresztą wk,,,,a mnie to że budujesz dom i po roku kilka rzeczy do wymiany, już jedną baterię wymieniłem w umywalce, ruszt ruchomy w kotle mi się złamał i ten wentylator, ciekawe co będzie następne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą wk,,,,a mnie to że budujesz dom i po roku kilka rzeczy do wymiany, już jedną baterię wymieniłem w umywalce, ruszt ruchomy w kotle mi się złamał i ten wentylator, ciekawe co będzie następne ?

 

witaj w klubie;)

u mnie już wszystkie baterie wymienione...

do tego co jakiś czas perlatory bo zarastają kamieniem

w młynku na odpadki rozlazła się ta guma co by łyżeczki nie wpadały...

nowa kosztuje tyle co pół młynka:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj sobie tą ofertę do innych to zrozumiesz ekonomię :D

 

Chodzi Ci o to, że janosikujesz i za pół darmo robisz? ;-) Pewnie tak, ale najważniejsze to czerpać z pracy satysfakcję ;-)

 

Moja centrala tez była tania, do tego jarmoli już 1 wentylator.

Ale sprawność całości wysoka dzięki GWC .

Jak znajdzie się kasa to wymienię na Jan-gaza ,,,

 

E, ja se co najwyżej wymienię kiedyś wenylatory (ale to w tej nieokreślonej przyszłości, kiedy będę miał "wolne środki finansowe", albo padną te wentyle, które mam teraz). Wymiennik się raczej sam z siebie nie rozleci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o to, że janosikujesz i za pół darmo robisz? ;-) Pewnie tak, ale najważniejsze to czerpać z pracy satysfakcję ;-)

 

czy janosikuje - nie wiem , ale z pewnością ma z tego frajdę i czerpie z pracy satysfakcję

niewielu jest takich co robią to dla przyjemności a nie dla kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz napisać ile orientacyjnie kosztuje i jakie sa koszty eksploatacji?

 

Płaciłem za Viessmanna 2400zł. W dwójce ponoć można się już zamknąć. Dochodzi woda do regeneracji złoża i sól w pastylkach. Wody około 1m3 miesięcznie i worek soli (20-30zł) na około 3 miesiące. Pradu bieże tak mało, że nawet podlicznik nie chce drgnąć;)

Ale efekt miażdżący, woda jak w strumieniach górskich:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że nie zaśmiecę tego wątku, ale z waszych wpisów czytam, że macie szeroką wiedzę to może mi doradzicie. Buduję dom (pewnych prac już nie odwrócę) i muszę do niego dobrać źródło ciepła, czy możecie mi z waszą wiedzą teoretyczną i często już praktyczną podpowiedzieć jakiem może mieć zapotrzebowanie na ciepło mój dom - ewentualnie czy coś jeszcze w nim dla oszczędności energii dodać.

 

fundament ocieplony 15cm (pion od zewnątrz) - U=0,24 W

posadzka ocieplona 17cm - U=0,22 W

ściany planuję 20 cm - U=0,16 W

okna są z szybami 0,7W, profile 7 komorowe (normalne), oklejone taśmami Soudal

dach planuję:

skos - 30 cm - U=0,11W

sufit płaski - 40 cm (obniżam specjalnie) - U=0,08

daję jeszcze folie aluminiową Dorken albo Storotex.

 

Dom piętrowy, dach dwuspadowy, bryła prostokąt. 5 okien dachowych (3 od południa, 2 od północy) normalne Roto, Będzie rekuperacja z jednostką za ok 6 tys. Bez GWC. Całość ogrzewanie podłogowe w 7 cm posadzki, rozkład rurek parter co 12 cm, piętro co 15 cm. Pilnuje jakości prac, szczególnie ociepleń.

Na plus przemawia że wiatry silnie nie wieją (las) a na minus bardzo dużo cienia (ponownie las). A i na minus nie izolowałem ścian od fundamentów ciepłymi pustakami (ze względu na związane z wodą zalecenie wylania ścian fundamentu całego z betonu).

 

Ile to może wołać energii na ocieplenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...