Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

zapytałbym się w wątku od ociepleń

no ale nie chcę reakcji ociepleniowców -że na łeb mi padło kompletnie.

mam chałupę ocieploną 25cm frez platinium plus

wiem że łaczenia muszę doszczelnić pianką.

mam na ścianie zachodniej [wieje] jedną witrynę na północnej 2 małe okna może dodatkowo dołożyć 4cm styro jakiegoś zwykłego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaciłem za Viessmanna 2400zł. W dwójce ponoć można się już zamknąć. Dochodzi woda do regeneracji złoża i sól w pastylkach. Wody około 1m3 miesięcznie i worek soli (20-30zł) na około 3 miesiące. Pradu bieże tak mało, że nawet podlicznik nie chce drgnąć;)

Ale efekt miażdżący, woda jak w strumieniach górskich:)

 

A do picia to jak masz? Osobną rurę do kuchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że nie zaśmiecę tego wątku, ale z waszych wpisów czytam, że macie szeroką wiedzę to może mi doradzicie. Buduję dom (pewnych prac już nie odwrócę) i muszę do niego dobrać źródło ciepła, czy możecie mi z waszą wiedzą teoretyczną i często już praktyczną podpowiedzieć jakiem może mieć zapotrzebowanie na ciepło mój dom - ewentualnie czy coś jeszcze w nim dla oszczędności energii dodać.

 

fundament ocieplony 15cm (pion od zewnątrz) - U=0,24 W

posadzka ocieplona 17cm - U=0,22 W

ściany planuję 20 cm - U=0,16 W

okna są z szybami 0,7W, profile 7 komorowe (normalne), oklejone taśmami Soudal

dach planuję:

skos - 30 cm - U=0,11W

sufit płaski - 40 cm (obniżam specjalnie) - U=0,08

daję jeszcze folie aluminiową Dorken albo Storotex.

 

Dom piętrowy, dach dwuspadowy, bryła prostokąt. 5 okien dachowych (3 od południa, 2 od północy) normalne Roto, Będzie rekuperacja z jednostką za ok 6 tys. Bez GWC. Całość ogrzewanie podłogowe w 7 cm posadzki, rozkład rurek parter co 12 cm, piętro co 15 cm. Pilnuje jakości prac, szczególnie ociepleń.

Na plus przemawia że wiatry silnie nie wieją (las) a na minus bardzo dużo cienia (ponownie las). A i na minus nie izolowałem ścian od fundamentów ciepłymi pustakami (ze względu na związane z wodą zalecenie wylania ścian fundamentu całego z betonu).

 

Ile to może wołać energii na ocieplenie?

 

No jakieś 4 do 5 litrów powinno wyjść zalezy od wydajności reku.

tylko dlaczego bez gwc to naprawdę mały koszt. W moim przypadku 68 mb 2 nitki fi 160 łącznie z wykopaniem i zasypaniem wydałem 2600 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ja mam za miękką i mam problem z utrzymaniem parametrów w akwarium, pyszczaki lubią twardą ;)

 

Zero kamienia !

 

Ech taka woda to marzenie bynajmniej dla mnie nie musiał bym zakładać osmozy.

Już nie chodzi o ludzi ale właśnie to dla rybek hi hi!

Dyskowce świetnie się czują właśnie w takiej!!

Edytowane przez pyton79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko kupiłeś mnie ... mój dentysta regularnie meczy mnie skrobaniem kamienia za 150 zeta raz na pół roku. Żadne pasty i regularne mycie nie pomaga. Kilka lat i się zwróci ;-)

 

No identycznie miałem:D

Jakie było zdziwienie dentystki (mojej koleżanki), gdy na kolejną kontrolę przylazłem bez kamienia. Nawet nie wiesz jak się ucieszyłem, że nie trzeba czyścić:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady

 

Malux20

w rolety nie idę bo: 1 w lesie mnie nikt nie widzi, 2 nie lubimy ich, 3 są drogie do okien dachowych. Pewnie komplet z elektryką do 5 dachówek to z 8 tys (strzelam) i to chyba nigdy się nie zwróci.

 

Piczman, Andrzej K.

jeśli o czymś myślę to faktycznie GWC (jakoś ostatnio to mi z głowy wypadło :). Z tym że ze względu na las (przed dom pod parking i tam gdzie idzie woda x2, kanaliza x2, prąd, kamery, net i takie inne z GWC nie chcę się pakować) mogę zrobić rurowy jakieś 3x15m, no całość może 50mb. Warto na dom ok 500m3. Ile może kosztować żwirowiec?

 

Andrzej K.

na jakich rurach robiłeś?

 

I najważniejsze jaka jest średnica rury z GWC która wchodzi do domu - bo to może być dla mnie pewien kłopot.

Proszę ewentualnie o odp na priv bo dalej nie chcę zaśmiecać tego wątku.

 

Te 50kW/m2/rok w praktyce by mnie ucieszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Troszkę się w wątek wcisnę, jakoś trzeba, byczy jest 460 stron, ciężko teraz przeczytać wsio.

Akurat nie budowa nowego domu, ale termomodernizacja dwóch mnie czeka.

I teraz szukając analizując;

Pierwsze jako nakarmiony mitami tak z przed pięciu lat i więcej dla mnie 10cm EPS'a było full teraz widzę, kiedy zwiększanie oporu ściany przynosi wymierne korzyści szczególnie jak się samemu policzy to i owo daje jeden wniosek

Im więcej EPS tym lepiej do granicy powiedzmy 40cm, to w tedy reku plus pompka powietrze powietrze i GWC starczą aż nadto i całość wyjdzie najtaniej.

EPS kosztuje tylko raz.

Ale nie był bym sobą kiedy bym staną na EPS czy wełnie mineralnej.

Właśnie w Muratorze wyczytałem na co tak wpadli goście w Austrii zrobili bierny dom ocieplony słomą.

I całe doktoryzowanie ich na ten temat.

Nie pozostało mi nić innego jak sprawdzić wybadać wyczytać co i jak.

Zwłaszcza że człowiek na wsi chowany to wie co to jest słoma. Od razu zaznaczam że nie rajcuje mnie budowanie całkowicie ze słomy domów!

traktuję ten materiał tylko jak izolację termiczną ! jak się okazuje bardzo dobrą według certyfikatów lamda 0,045 całkiem całkiem.

Zebrałem na ten temat na tyle wiedzy aby obronić się przed mitomanami co to więcej jak 10cm EPS'a nie dadzą bo po co a na co.

Lepiej mieć 4 tony węgla w kotłowni:D i żelastwo pod oknami i kupę rur na ścianach!

Przy kostkach słom tylko fantazja ogranicza grubość izolacji, koszty są na pewno;

Bez paroizolacji ani rusz w tym temacie; stąd też nie rajcują mnie obustronnie tynkowane gliną bele słomiane które mają oddychać.

Już przy wełnie jest problem z dyfuzją pary wodnej, tylko że w wełnie ciężej grzybki się hoduje.

Stąd też termomodernizacja do 1 litra przy udziale słomy jest jak najbardziej realna.

Po za tym aspekt psychologiczny wspomniane jest o tym w opisach na http://www.baubiologie.at/ jak że to jest nowa technologia

Zresztą bardzo inspirująca strona. druga jest http://www.s-house.at/cgi-bin/news.pl tu bezpośrednio traktuje o domu pasywnym.

Nie mogłem zakończyć wypowiedzi bez wstawienia tych linków.

Jest to pewna droga to fakt, zostają tylko fundamenty do ocieplenia w termomodernizacjach tych wspomnianych na wstępie domkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli o czymś myślę to faktycznie GWC (jakoś ostatnio to mi z głowy wypadło :). Z tym że ze względu na las (przed dom pod parking i tam gdzie idzie woda x2, kanaliza x2, prąd, kamery, net i takie inne z GWC nie chcę się pakować) mogę zrobić rurowy jakieś 3x15m, no całość może 50mb. Warto na dom ok 500m3.

I najważniejsze jaka jest średnica rury z GWC która wchodzi do domu - bo to może być dla mnie pewien kłopot.

Proszę ewentualnie o odp na priv bo dalej nie chcę zaśmiecać tego wątku.

 

Wejście do domu to najmniejszy problem.

Miejsce na glikolowca się znajdzie.

Poszło na PW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podglądanie przez dachowe to najmniejszy problem

przy śniegu licz się z ciemnościami

latem faktycznie nie będziesz miał słonća przez te okna-jesli tak robi się piekarnik.

no i ciepło o wiele chętniej ucieka przez poziomą szybę szczeg w gwiażdzistą noc.

faktycznie okno dachowe z dobrą szybą i roletą to z 3 tyś trzeba liczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podglądanie przez dachowe to najmniejszy problem

przy śniegu licz się z ciemnościami

latem faktycznie nie będziesz miał słonća przez te okna-jesli tak robi się piekarnik.

no i ciepło o wiele chętniej ucieka przez poziomą szybę szczeg w gwiażdzistą noc.

faktycznie okno dachowe z dobrą szybą i roletą to z 3 tyś trzeba liczyć

nie przesadzaj z tymi ciemnościami ...

śnieg dość szybko się topi i zjeżdża z okna

mają może i większe straty ale mają także mniejszą powierzchnie więc pod względem energii to jedna chwała...

w lecie wystarczy założyć markizę( ?? ) zewnętrzną (taka roleta z gęstej siatki ) i nie ma problemu ze słońcem a jest widno ...

ja za swoje Roto Alpine PCV z tymi roletami płaciłem coś koło 2 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...