Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

trzeba by jeszcze dodać ze ciepło musi jeszcze przejść przez kawałek ściany tyle ile jest cm storo na podłodze, i na dzialaowkach jest mniejszy mostek

Andrzej trochę zrobiłeś skuchę bo przy stosowaniu isomura nie trzeba juz dawać tyle storo bo nie ma mostka wystarczy tylko 5 żeby nie zamarzł fundament

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcialem wrzucic do dyskusji pewien pomysl na dogrzewanie plyty fundamentowej zima:

mozna bardzo malym kosztem zbudowac solar powietrzny (sa filmiki jak to zrobic domowym sposobem) i jego wywiew skierowac do obiegu powietrza w plycie (ala legalet). W dni sloneczne bardzo niskim kosztem mozna dogrzac plyte, a jej bezwladnosc powinno troche ta temperature podtrzyma.

 

Taki solar powietrzny mozna tez oczywiscie wykorzystac do CWU, np przez klimakonwektor, i wtedy tylko czekac na sloneczko i jechac z COP w okolicy 5-8:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem sobie zrobić taki kolektor słoneczny powietrzny i podłączyc go do czerpni od gwc, w słoneczny dzień powinien zasysać powietrze o temp + 30 :) Tak samo mozna by było podłączyc go pod czerpnie od reku ale u mnie to by były jakieś 2 godziny nasłonecznienia

 

Wydaje mi sie ze zasysac mozna znacznie wyzsze temperatury :) np przez kolektor z puszek po piwie :p

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troszkę ja ogrzeję dzieki temu dłuższy czas przez gwc nie będzie wpadać 0 lub 1 st a 15 lub 10 nawet przez jakiś czas po zachodzie słońca. A akurat taki powietrzny kolektor to strasznie prosto zrobic, i cena również niska. tymi rencami oczywiście

 

nic na tym nie zyskasz...

ziemia przyjmie wszystko;)

 

"Wydaje mi sie ze zasysac mozna znacznie wyzsze temperatury np przez kolektor z puszek po piwie"

 

taki kolektor to zabawka...

trzeba kilkanaście- kilkadziesiąt m2 i przepływy rzędu 400-500m3/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wydaje mi sie ze zasysac mozna znacznie wyzsze temperatury np przez kolektor z puszek po piwie"

 

taki kolektor to zabawka...

trzeba kilkanaście- kilkadziesiąt m2 i przepływy rzędu 400-500m3/h

 

Gdzies tam w watku o solarze byly linki do filmow jak to robili. Natomiast na potrzeby wspomagania samej wentylacji czyli dla 100 m3/h juz tak duzy byc nie musi, za to zeby plyta zareagowala to domyslam sie, ze przeplywy musza byc znacznie wieksze. Twoj "dachowe" rozwiazanie jest bardziej wydajne tak czy inaczej :).

 

Czy u siebie wspomagasz tez wentylacje swoim solarkiem ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies tam w watku o solarze byly linki do filmow jak to robili. Natomiast na potrzeby wspomagania samej wentylacji czyli dla 100 m3/h juz tak duzy byc nie musi, za to zeby plyta zareagowala to domyslam sie, ze przeplywy musza byc znacznie wieksze. Twoj "dachowe" rozwiazanie jest bardziej wydajne tak czy inaczej :).

 

Czy u siebie wspomagasz tez wentylacje swoim solarkiem ?

 

Pozdrawiam

 

jak chcesz żeby taki solar dał radę wspomagać np. legalett to musi mieć przepływ powietrza przewidziany do tego ustrojstwa... bez spadku temp. powietrza na wylocie

 

na okres grzewczy dach jest czerpnią powietrza, tam w ciągu dnia jest zawsze cieplej ...

jak jest słońce to na wlocie do domu jest więcej niż na wylocie...

nawet jak jest minus...;)

 

mówię o tym domu pod Krakowem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie to rozwiązanie bardzo zaciekawiło i za ok miesiąc jak będziemy robić z Piczmanem WM u mnie tak zrobię - 2 czerpnie pod dachówką, a z tym kolektorem ... nie wiem co miałbym robić z powietrzem o temperaturze +50 :D Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mojej sauny którą chcę wybudować takie +50 było by jak znalazł :D

a te klimakonwektory - wrzuciłem w google - wszędzie mowa o chłodzeniu

gdzie o tym poczytac i jak to się ma do CWU?

 

he he...

poczytaj sobie w solar "tymi ręcami"...

szukaj pod koniec...

schemat u mnie w dzienniku bo tam wcięło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...