Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

możliwe że pszy sprawnych pomocnikach da się to szybko zrobić samamu .Lecz co do ceny bym polemizował. Wg ich cennika z tej strony ściana U0,12 kosztowała by mnie 170 zł za 1 m2 + beton wg ich danych dla moich 288m2 ścian potrzebował bym ok 39 m3 betonu to dokładam jeszcze ok 30 zł za każdy m2 . Ale np ściana U0,28 wychodzi faktycznie wychodzi taniej. I tu jest ten haczyk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ile wyjdzie cie na gotowo z robocizną (murowanie, docieplanie itp. ) ściana o parametrach porównywalnych z TH-450?

jak cena wyjdzie podobna to nawet bym sie nie zastanawiał tylko składał z klocków jednym podejściem;)

Sciana BK 600 na klej praca muraży + ocieplenie styropianem na razie zakładałem dość normalny styropian z lamdą 0,038 wychodzi mi 168 zł brutto z czego ściągne 15% vatu za materiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciana BK 600 na klej praca muraży + ocieplenie styropianem na razie zakładałem dość normalny styropian z lamdą 0,038 wychodzi mi 168 zł brutto z czego ściągne 15% vatu za materiały.

 

doliczysz trochę odpadu, jakieś szalunki i różne drobne duperele a wyjdzie to samo...

dobrze się zakręcisz to na takiej ilości materiału skrobniesz jakiś rabacik i transport gratis;)

ty masz kupę ludzi, organizację wszystkiego ogólny bałagan....

ja mam zabawę w budowanie, szybko, czysto i przyjemnie...

 

ja nie jestem od zachwalania systemu, raczej staram się opisać spostrzeżenia z własnej budowy i mieszkania w takim domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz pewnie za 130 bym postawił, a metodą gospodarczą to można zjechać do 80zł/m2

 

a to jakaś licytacja ?

pewnie jak objechał bym wszystkie okoliczne budowy i odkupił wszystkie resztki materiałów za pół ceny pewnie zszedł bym jeszcze niżej z tymi kosztami...

 

doskonale wiesz że w różnych regionach te same materiały można kupić za zupełnie inne pieniądze, to samo dotyczy robocizny...

 

każdy powinien sobie sam porównać według aktualnych cen i stawek w jego regionie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klocków styropianowych:

- nie mam,

- rozmawiałem z człowiekiem, który zbudował dom z klocków - nie poleca,

- ew. odsprzedaż domu - trudniejsza niż w technologii murowanej (tak jak ze szkieletem): taka jest mentalność średniej społeczeństwa i nie zmieni się tego tłumacząc kupcowi dlaczego zbudowaliśmy z klocków a nie z gazobetonu i wyliczając zalety systemu TH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klocków styropianowych:

- nie mam,

- rozmawiałem z człowiekiem, który zbudował dom z klocków - nie poleca,

- ew. odsprzedaż domu - trudniejsza niż w technologii murowanej (tak jak ze szkieletem): taka jest mentalność średniej społeczeństwa i nie zmieni się tego tłumacząc kupcowi dlaczego zbudowaliśmy z klocków a nie z gazobetonu i wyliczając zalety systemu TH.

no właśnie ...

budujemy dom na sprzedaż, czy dla siebie ?

"tymi ręcami", czy te ręce trzymamy tylko w kieszeniach ?

ważniejsze są potrzeby innych, czy twoje...?

ja mam być zadowolony czy sąsiad ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasiek71, doceniam Twój wkład na FM, ale tu się nie zgodzę.

Budujesz dla siebie, ale mogą się zdarzyć nieprzewidziane sytuacje w życiu gdy dom trzeba będzie sprzedać. Nie wiemy czy będą i kiedy.

Niektórzy nie mogą budować TEMI RENCAMI, choć by mocno chcieli :(

 

każdy ma własny rozum i powinien go używać:)

 

wybudowałem tanio, więc jak tanio przyjdzie to sprzedać to dlaczego mam narzekać ;)

uważasz że jak wybudujesz dobrze ocieplony bunkier ze wszystkimi fajerwerkami i podparty dożywotnim kredytem będziesz mieszkał lepiej, a w razie "W" lepiej na tym wyjdziesz ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyluzuj.

Nie chwalę swojego domu. Zaznaczylem tylko jaka jest mentalność przeciętnego kupca w naszym kraju i dodałem spostrzeżenia człowieka, który ma taki dom.

Do samodzielnego budowania potrzebne są ręce, rozum i czas. Co mogliśmy, zrobiliśmy sami w domu. Jednak zazwyczaj inwestorzy zdają się na wynajęcie ekip.

 

Lubię pisać na temat, a zrobił się OT :( Także STOP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyluzuj.

Nie chwalę swojego domu. Zaznaczylem tylko jaka jest mentalność przeciętnego kupca w naszym kraju i dodałem spostrzeżenia człowieka, który ma taki dom.

Do samodzielnego budowania potrzebne są ręce, rozum i czas. Co mogliśmy, zrobiliśmy sami w domu. Jednak zazwyczaj inwestorzy zdają się na wynajęcie ekip.

 

Lubię pisać na temat, a zrobił się OT :( Także STOP.

he he ...

też wyluzuj...

w mojej okolicy jest pięć takich budynków...

dla każdego coś innego...

tylko dla czego musi to być cegła ?:p

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasiek71, doceniam Twój wkład na FM, ale tu się nie zgodzę.

Budujesz dla siebie, ale mogą się zdarzyć nieprzewidziane sytuacje w życiu gdy dom trzeba będzie sprzedać. Nie wiemy czy będą i kiedy.

Niektórzy nie mogą budować TEMI RENCAMI, choć by mocno chcieli :(

 

Ja bym sie tak tym nie przejmowal, sam niewiele zrobilem przy budowie domu bo nie mialem czasu i wyznaje zasade zeby kazdy robil to w czym sie specjalizuje.

Chyba mijaja te czasy gdy "kazdy" umial lepiej niz fachowiec, wszyscy umieli wszystko etc.

Teraz to sie zmienia, murarz stawia sciany, hydraulik wykonuje instalacje wodno-kanal., elektryk instalacje elektryczne itd.

Czasy "Adama Slodowego" sie skonczyly -zostawmy fachowcom to co do nich nalezy a zajmijmy sie tym co potrafimy sami robic. Tak sie kreci koniunktura.

 

Na zakonczenie tego "off top", ten kto sam nie buduje nie jest idiota, po prostu nie ma czasu albo ochoty sam robic wszystkiego.

Niestety czesto zdarza sie na tym forum krytykowanie inwestorow ktorzy sami nic nie robia -moze to zawisc a moze zludne wyobrazenie, ze jak sie cos samo zrobilo to mus izawsze oznaczac od razu ze jest lepiej wykonane :)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na "jakość" pracy niektórych ekip budowlanych można z dużym prawdopodobieństwem przyjąć, że samodzielnie da się lepiej. Ale nie koniecznie szybciej i taniej (czas też niestety kosztuje). Niemniej zdażają się budowlańcy z głową na karku, którzy na dodatek potrafią zapytać, jeśli czegoś pewni nie są, ale na małych budowach to jednak rzadkość. :( W kazdym razie ja się brudzić nie lubię ;-), więc wyznaję zasadę, że raczej należy się przyłożyć do kontrolowania pracy wynajętych ekip - na to zdecydowanie mniej czasu potrzebne (choć oczwiście nie wszystko da się w ten sposób wyłapać). No i na koniec: nie każda technologia nadaje się do użycia bez w miarę specjalizowanych narzędzi, a inwestowanie w "park maszynowy" specjalnie na potrzeby budowy może być dość kosztownym hobby...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie - są tacy co budowanie lubią. Wtedy taka technologia jak te klocki, to faktycznie może być zabawa. Może i będzie ciut drożej, ale za to może być sporo lepiej (partactwa, tudzież zwyklej bezmyślności budowlańców widziałem naprawdę dużo, a kilka dowodów mam nawet we własnym domu). Mnie by się mimo wszystko samodzielnie budować nie chciało, ale gdybym jednak się zmusił, to raczej na pewno nie na "tradycyjną" technologię... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...