Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Matko !

 

Panele, ( każde) mają świetną przenikalność cieplną !

To laminat !

 

Byleś kiedyś w domu z panelami na parterze bez podłogowego ?

 

Nawet barlinek się nadaje !

Byłem w parterówce z panelami. Lecz podłoga nie była zbyt zimna nie dostałem kapci:mad: ale nie było źle gorzej jest na kafelkach. A kombinacja alpejska również dla obniżenia kosztów budowy . Nagrzewnice myślałem zrobić samemu stosując rurkę miedzianą np taką:http://allegro.pl/rurka-rura-miedziana-przewod-przewody-hamulcowe-i2103452927.html

Tylko jeszcze nie wiem ile mb powinienem tam upchać. do tego pompka ale nie do co tylko taka od akwarium np z takiego filtra :) http://allegro.pl/filtr-do-akwarium-200l-h-200-deszczownia-i2091959219.html Silnik spokojnie wytrzymuje wrzątek i się nie odkształca testowałem tą ze swojego akwarium tylko dolna część koszyk i filtr dostają po dupie. Jeszcze nie wiem jak to wszystko połączyć ale się dowiem :)

Do tego Latem jak w wężyki lub nagrzewnice puszczę wodę z wodociągów o temp 8c to powinno troszkę ochłodzić atmosferę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zysk jest taki że dzięki takim którzy idą na przekór powstaje ciągle coś nowego o czym się filozofom nie śniło, nie pamiętasz już jak 2 miesiące temu ciebie osobiście krytykowali za wodne GWC bo to się nigdy nie zwróci

 

Jak to się mówi kto nie ryzykuje ten nie ma. Wiem że sposób może się okazać klapą ale jeżeli nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kombinacja alpejska również dla obniżenia kosztów budowy . Nagrzewnice myślałem zrobić samemu stosując rurkę miedzianą np taką:http://allegro.pl/rurka-rura-miedziana-przewod-przewody-hamulcowe-i2103452927.html

Tylko jeszcze nie wiem ile mb powinienem tam upchać. do tego pompka ale nie do co tylko taka od akwarium np z takiego filtra :) http://allegro.pl/filtr-do-akwarium-200l-h-200-deszczownia-i2091959219.html Silnik spokojnie wytrzymuje wrzątek i się nie odkształca testowałem tą ze swojego akwarium tylko dolna część koszyk i filtr dostają po dupie. Jeszcze nie wiem jak to wszystko połączyć ale się dowiem :)

Do tego Latem jak w wężyki lub nagrzewnice puszczę wodę z wodociągów o temp 8c to powinno troszkę ochłodzić atmosferę

myślałem że ja jestem "druciarz" ale to twoje bije wszystko...

odnośnie wody z wodociągów to więcej zapłacisz za nią niż otrzymasz chłodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem że ja jestem "druciarz" ale to twoje bije wszystko...

odnośnie wody z wodociągów to więcej zapłacisz za nią niż otrzymasz chłodu...

woda nie ma być bezpośrednio z wodociągów tylko z zasobnika podawanego przez pompkę jeden będzie tylko do C.O 2 do C.W.U i ten od C.O latem nie będzie grzany więc temp jego wody będzie w granicach takich jak z wodociągów. A zbiorniczki połączone ze sobą bym mógł ciepełko oddać do C.W.U ale racze go za dużo nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woda nie ma być bezpośrednio z wodociągów tylko z zasobnika podawanego przez pompkę jeden będzie tylko do C.O 2 do C.W.U i ten od C.O latem nie będzie grzany więc temp jego wody będzie w granicach takich jak z wodociągów. A zbiorniczki połączone ze sobą bym mógł ciepełko oddać do C.W.U ale racze go za dużo nie będzie.

 

 

woda z sieci ma od 5* pod koniec zimy do 15* pod koniec lata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam. Jak rozwiązać temat balkonu drewnianego, który służyć ma również jako zadaszenie tarasu? Balkon bardzo chcę mieć ale tylko i wyłącznie drewniany. Generalnie zależy mi na tym, żeby ograniczyć mostek. W załączniku przesyłam tak mniej więcej jak bym to widział. Nie mam pomysłu jak "połączyć" drewniane filary, słupy z budynkiem, żeby wykluczyć mostki termiczne? Może jakoś to do krokwi dachowej "przybić"? Proszę o jakiekolwiek rady tudzież sugestie.

 

Pozdrawiam!

 

Michał

eko111.JPG

eko2_2c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak rozwiązać temat balkonu drewnianego, który służyć ma również jako zadaszenie tarasu? Balkon bardzo chcę mieć ale tylko i wyłącznie drewniany. Generalnie zależy mi na tym, żeby ograniczyć mostek. W załączniku przesyłam tak mniej więcej jak bym to widział. Nie mam pomysłu jak "połączyć" drewniane filary, słupy z budynkiem, żeby wykluczyć mostki termiczne? Może jakoś to do krokwi dachowej "przybić"? Proszę o jakiekolwiek rady tudzież sugestie.

 

Pozdrawiam!

 

 

Michał

 

Ja bym zrobił dostawiony na belkach 24/24 powinien ze spokojem wytrzymać. Zalej stopy pod bele drewniane i do nich przykręć bele do tego jakieś wzmocnienie stabilności w postaci przekątnej belki. Nie będzie żadnego mostka . Ja bym przynajmniej nad czymś takim pomyślał. By coś było stabilne nie musisz łączyć tego z budynkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki dylemat: Co bardziej pasuje do domu energooszczędnego: CWU za pomocą bojlera pracującego w taniej taryfie, czy może przepływowy podgrzewacz pracujący w taryfie całodobowej w zależności od potrzeb. Interesuje mnie ta kwestia zwłaszcza w odniesieniu do sezonu pozagrzewczego. Bo w sezonie grzewczym, woda pogrzewałaby się przepływając najpierw przez wężownicę w zbiorniku buforowym a następnie trafiała do bojlera lub od razu przez pogrzewacz przepływowy do punktu odbioru.

Ze względu na koncepcję ogrzewania za pomocą kominka z płaszczem wodnym wydaje mi się, że korzystanie z prądu dwutaryfowego jest bez sensu ponieważ większość prądu będę zużywał w ciągu dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały Twój zamysł mi się nie podoba .

Chcesz ładować bufor kominkiem w domu energooszczędnym i grzać wodę prądem ?

 

Już Ci chyba pisałem ( a może nie Tobie) że będzie to bardzo nieoptymalne wykorzystanie fajnych rozwiązań .

 

Kominek w takim domu nawet okazyjnie sprawia problemy .

Bufor z wężownicą do cwu + zasobnik cwu ?

 

Nie możesz tego zrobić prosto i logicznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...