Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jakiś tam rząd wielkości przebije się przez k-g odbije się od tej folii trafi z powrotem na płytę,

 

Nie jakiś tam rząd, tylko płyta emituje stałe promieniowanie podczerwone odpowiadające swojej temperaturze czyli około 23-25 st. C. A podgrzane powietrze tworzy przede wszystkim barierę dla dalszego przewodzenia ciepła przez płytę (coś jak bariera w ścianach ISOMAX).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuję od strony północnej na poddaszu użytkowym ( klatka schodowa ) dać zamiast okna dachowego tzw. świetli tunelowy np. coś takiego: http://www.velux.pl/klienci/produkty/swietliki_tunelowe . Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Chodzi o koszty instalacji oraz kwestia energooszczędności w porównaniu do typowego okna dachowego. Zaznaczam, że taki świetlik chcę dać na klatkę schodową. Pozdrawiam!

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie 1,5 tyś L będzie na styk .

 

Posprawdzałem, pomierzyłem i jest problem. Zbiornik 1500L nie zmieści mi się przez drzwi, ale wkładanie ponad 200 kg zbiornika przez okna pewnie skończy się uszkodzeniem okna, poza tym taki zbiornik o średnicy 100 cm i to bez ocieplenia zawaliłby mi całą "kotłownie".

 

Znacie namiar na kogoś, kto zrobi mi zbiornik na zamówienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił ale już mam za dużo roboty na ten rok.

Oczywiście możesz wstawić mniejszy bufor, ale zmagazynujesz w nim mniej energii, w niewielkie mrozy będzie ok, na te poniżej -15 C też będzie magazynował tyle że będzie trzeba go ładować 2 razy na dobę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze kilka osob jednak o ten proszek poliuretanowy pyta

 

 

Ja pytam, do podłogi na gruncie już zamówiłam , ale chciałam dopytać o pozostałe zastosowania . W moim przypadku byłoby to:

1/ podłoga na gruncie - to jasne

2/ obsypanie fundamentów w gruncie od zewnątrz - jaka warstwa, jak odizolować od gruntu - folią?, jak połączyć z cokołem, który i tak musi być ocieplony płytą xps

3/ zasypać na poziomie stopy fundamentowej - tam gdzie się kończy ocieplenie fundamentu - w kolo domu np na 2-3 m od zabudowy - to likwidujemy mostek na fundamencie, tylko że ja mam z jednej strony tylko 1,5 m do płotu, ale warte pomyślenia

4/ zasypać wszelkie rurki od instalacji prowadzone w styropianie, zamiast np. piaskiem - to akurat jasne

5/ jako podkład pod wylewkę na stropie piętra, zamiast styro, ale jaka grubość? trzeba ubijać?

6/ jako dodatek do zaprawy, ale w jakiej proporcji? za jaką część piasku, bo chyba nie cały?

Na strop u mnie odpada bo mam drewniany.

Czytałam że parę osób to zastosowało (ale nie dałam rady przewertować całego wątku z przyległościami :) ), czy mogę prosić o jakieś wskazówki może zdjęcia?

I jeszcze jedno pytanie odnośnie rozprowadzenia kanalizacji pod chudziakiem, czy najpierw wysypać całą warstwę ubić i dopiero wkopać rury, jak w piasek, czy wysypać częściowo, ułożyć i zasypać i dopiero ubić górną warstwę, ale wtedy chyba można zniszczyć rury?

Edytowane przez cronin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie potrzebuję rady co do usytuowania okien po stronie południowej oraz północnej na poddaszu użytkowym. Od strony północnej chcę usunąć wszystkie okna, a od południowej zastanawiam się nad dwoma - tzn, czy dawać w tzw. garderobie, która raczej będzie służyła jako przedłużenie sypialni, oraz w drugim pokoju na poddaszu. Generalnie patrzę na to tylko pod kątem ewentualnych zysków od słońca, bo w tych pokojach już są okna dość duże ale od strony wschodniej oraz zachodniej. Co mi doradzicie? W załączniku dodałem elewacje oraz rzut poddasza z naniesionymi zmianami.

 

Pozdrawiam!

 

Michał

poddasze.jpg

elewacja południowa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie potrzebuję rady co do usytuowania okien po stronie południowej oraz północnej na poddaszu użytkowym. Od strony północnej chcę usunąć wszystkie okna, a od południowej zastanawiam się nad dwoma - tzn, czy dawać w tzw. garderobie, która raczej będzie służyła jako przedłużenie sypialni, oraz w drugim pokoju na poddaszu. Generalnie patrzę na to tylko pod kątem ewentualnych zysków od słońca, bo w tych pokojach już są okna dość duże ale od strony wschodniej oraz zachodniej. Co mi doradzicie? W załączniku dodałem elewacje oraz rzut poddasza z naniesionymi zmianami.

 

Pozdrawiam!

 

Michał

Na pewno bym usunął te 3 okna z północy ale dał bym jedno nad schodami by doświetlić schody. Co do zysków słonecznych z okien połaciowych to nie wiem czy nie lepiej ich unikać. Bo zimą słońce jest nisko . Zły kąt może się okazać że będzie więcej strat niż zysków.

Ale niech ktoś jeszcze coś podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...