Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja Ci tylko podpowiem, chyba, że wiesz, że powierzchnia okien (szyby?) ma mieć min. 1/8 powierzchni podłogi danego pomieszczenia. To warunek dobrego doświetlenia. Ale widzę, że te warunki są spełnione już bez okien dachowych.

 

Zysk słoneczny przez dachowe? Nie mam, to nie wiem, ale czy kąt pochylenia szyby przy małym kącie padania słońca zimą nie spowoduje, że zyski te będą niezbyt znaczne? EDIT: widzę, że Andrzej.K wpadł na to samo :)

Latem znów odwrotnie - bez zewnętrznych rolet na oknach dachowych, pokoje będą się przegrzewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Na 99% zostawię tylko jedno okno dachowe w łazience. A co do klatki schodowej, to okno odpuszczam również. Klatka być może będzie niedoświetlona światłem dziennym, ale zrobię zobie jakieś fajne doświetlenie energooszczędne na czujnik ruchu na przykład. Temat jeszcze otwarty. A w tych pokojach na górze faktycznie okna pionowe są już dość duże, także raczej temat dachowych odpuszczę. Jeszcze raz dzięki.

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, juz w maju startuje z budowa bw-01 i mam pytanko jak poprawnie 'przykleic' garaz, ktory jest w bryle budynku aby ograniczyc straty do minimum?Garaz ma byc nie grzany,izolowany ale bez izolacji w podlodze. Powierzchnie nad garazem rowniez odcinam od domu na rzecz strychu z wlazem wejsciowym w stropie.

Za wszelkie podpowiedzi z gory Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, juz w maju startuje z budowa bw-01 i mam pytanko jak poprawnie 'przykleic' garaz, ktory jest w bryle budynku aby ograniczyc straty do minimum?Garaz ma byc nie grzany,izolowany ale bez izolacji w podlodze. Powierzchnie nad garazem rowniez odcinam od domu na rzecz strychu z wlazem wejsciowym w stropie.

Za wszelkie podpowiedzi z gory Dzieki!

U mnie tak jak na obrazku szersza krawędź to ława zamalowana to ściana. Na twoim projekcie zlikwidował bym ten taras nad salonem powiększ dom. i zrób proste ściany. Jak chcesz energooszczędnieławy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, zdaje sobie sprawe, ze ten wykusz oraz taras/balkon nad nim bedzie dosc spora strata ale doloze wszelkich staran aby go porzadnie zaizolowac. Nie celuje w dom pasywny ani 3 litrowy - chce aby byl naprawde cieply i dosc niskoenergetyczny. W planie 10styro na zew fundamentow, 20 styro posadzka, podlogowka po calosci, sciany porotherm25 + 20styro-raczej grafit (wciaz zastanawiam sie czy nie wymienic pustakow na sylikaty 24)... dach 35 welny, okna 0.7 - 1.0, ggwc ,wm + reku. Ok 75% okien skierowana na poudnie i zachod. Bedzie rowniez kominek z dgp:) Straty cieplne komina zrekompensuje malzonka, ktora deklaruje sie w nim czesto palic. Przebrnolem przez polowe tematu i wciaz zastanawiam sie jak rozwiazac kwestie izolacji garazu - sciane oraz fudament miedzy domem a garazem bede napewno ocieplal, garaz poszerzylem o 1m wiec miejsca wystarczy. Teraz pytanie jesli ocieple rowniez sciay zew garazu czy powinienem ocieplac strop albo dach garazu? Edytowane przez m&m0123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, zdaje sobie sprawe, ze ten wykusz oraz taras/balkon nad nim bedzie dosc spora strata ale doloze wszelkich staran aby go porzadnie zaizolowac. Nie celuje w dom pasywny ani 3 litrowy - chce aby byl naprawde cieply i dosc niskoenergetyczny. W planie 10styro na zew fundamentow, 20 styro posadzka, podlogowka po calosci, sciany porotherm25 + 20styro-raczej grafit (wciaz zastanawiam sie czy nie wymienic pustakow na sylikaty 24)... dach 35 welny, okna 0.7 - 1.0, ggwc ,wm + reku. Ok 75% okien skierowana na poudnie i zachod. Bedzie rowniez kominek z dgp:) Straty cieplne komina zrekompensuje malzonka, ktora deklaruje sie w nim czesto palic. Przebrnolem przez polowe tematu i wciaz zastanawiam sie jak rozwiazac kwestie izolacji garazu - sciane oraz fudament miedzy domem a garazem bede napewno ocieplal, garaz poszerzylem o 1m wiec miejsca wystarczy. Teraz pytanie jesli ocieple rowniez sciay zew garazu czy powinienem ocieplac strop albo dach garazu?
a jak zamierzasz ocieplić dach tarasu nad salonem w projekcie uwzgledniono izolace?.

różnicę wysokości. Scian garażu nie ma sensu ocieplać jeżeli oddzielisz go od domu i bedzie tak zwanym przystawionym garażem. Co do dachu to z niego bym zrezygnował i na jego miejscu zrobił taras bez szkód na stracie ciepła. powiększając domek w strone salonu i likwidował ten mini tarasik . Garderoba jest przy pokoju 9m2 bez sensu ale dobra bo zaraz przerobie cały projekt po swojemu ...:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii wykuszu, planuje wpakować tam tyle izolacji ile tylko sie da - od zew jak i od wewnątrz (np. podwieszany sufit). Co do bryły domu - ruszyć jej już nie mogę i tez nie chce. Nad garazem bedzie strych calkowicie odciety od domu (jak pisalem w poscie #9641). Sciany garazu planuje ocieplic, teraz dumam nad stropem, docelowo chcialbym miec w garazu dodatnia temp. Jesli chodzi o temp na strychu to juz mi tak nie zalezy... Edytowane przez m&m0123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam niedokładnie więc mogło mi gdzieś uciec, ale chyba nikt się do tego nie odniósł.

Może wieniec z perlitobetonu. Zębiec SA podaje przepis jak zrobić i parametry: symb. receptury:18/5.0, 710kg/m3, 4,8MPa, 0,066 W/mK.

 

Pytać architekta żeby spytał konstruktora czy mnie wyśmieją?

 

P.S.

Ten post to z 08-03-2009 22:36 :cool:

Edytowane przez o_c
p.s.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam,

Czy według projektu poniżej można wybudować dom pasywny?

http://www.lk-projekt.pl/lkand159-produkt-286.html

Co oznacza zapis "Zapotrzebowanie na ciepło 12.68 kW" ?

Raczej na pewno nie .

Ten zapis to chyba zapotrzebowanie mocy kotła na godzinę tak mi sie wydaję .

To dla porównania mi wychodzi domek 2,6 l i zapotrzebowanie mam 2,1 kwh więc ten domek 6 razy tyle można powiedzieć wg tego że jego zapotrzebowanie to 156 kwh m2 rok jak sie nigdzie nie pomyliłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...