Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Podpowiedzcie proszę jakie ogrzewanie zastosować...

dom z poddaszem użytkowym nie wiem już czy na dole kable na poddaszu konwektory, czy wszędzie kable....? czy same konwektory a może jakieś piece akumulacyjne muszę powoli decydować się... a tutaj taki mętlik w głowie

 

Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 16,31 GJ/rok

Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 4530 kWh/rok

Powierzchnia ogrzewana budynku AH: 138 m2

Kubatura ogrzewana budynku VH: 347,5 m3

Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 118,2 MJ/(m2·rok)

Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 32,8 kWh/(m2·rok)

Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EVH: 46,9 MJ/(m3·rok)

Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EVH: 13,0 kWh/(m3·rok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie proszę jakie ogrzewanie zastosować...

dom z poddaszem użytkowym nie wiem już czy na dole kable na poddaszu konwektory, czy wszędzie kable....? czy same konwektory a może jakieś piece akumulacyjne muszę powoli decydować się... a tutaj taki mętlik w głowie

 

Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 16,31 GJ/rok

Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 4530 kWh/rok

Powierzchnia ogrzewana budynku AH: 138 m2

Kubatura ogrzewana budynku VH: 347,5 m3

Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 118,2 MJ/(m2·rok)

Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 32,8 kWh/(m2·rok)

Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EVH: 46,9 MJ/(m3·rok)

Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EVH: 13,0 kWh/(m3·rok)

 

Jak dasz konwektory (najtańsza inwestycyjnie opcja)to będziesz grzał w drogiej taryfie i wyjdzie ci według OZC 2700zł na rok, i teraz pytanie czy chcesz tyle płacić?? jeżeli nie to dawaj kable i grzej akumulacyjnie w taniej taryfie, ale pamiętaj że w ciągu dnia musisz ten prąd oszczędzać bo jest drogi, przy twoim OZC koszty zużycia prądu na ogrzewanie mogą być mniejsze niż niż na pozostałe rzeczy typu pranie, tv, komp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wylewki mam przewidziane pod kable parter 9-10 cm a poddasze 6-7 cm, jak coś mogę dać więcej styro i wylewki zrobię standardowe. Przy kablach w co się pakować Devi, Elektra ... ? Jakie najlepiej regulatory było o tym wiele, ale chyba nie ma idealnego Devi, Auraton 3000...? Czy może zupełnie coś innego ? Nie chcę też pakować w cały system kupy kasy mam nadzieję zmieścić się w max 8-10 tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem może wystąpić za kilka lat,jak cena prądu pójdzie znacznie do góry a my zostaniemy na dobre i złe z kablami w podłodze bez możliwości podpięcia do nich czegoś co zmniejszy nam uciążliwość podwyżki ;)

Na dzisiaj jest ok ale nikt nie wie co będzie za np.dwa lata z prądem :)

 

Też przez głowę przechodzi mi wodna i kocioł było o tym sporo ostatnio na wątku Ogrzewający elektrycznością "Kubaman" chyba chce tak zrobić, podglądam jego dziennik, bo chyba odechciało mu się polemizować i zniknął z tamtego wątku... ale w jego dzienniku narazie bez zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzisiaj już robi ;)

Ostatnio siedzi na wątku z wodną podłogówką ;)

Decyzja należy do każdego z osobna ale ja bym osobiście kabli nie robił,właśnie dlatego,że przyszłość pod względem prądu jest raczej przewidywalna.

Tanieć nie będzie i nie pomoże nam nawet dwulitrowy dom ;)

 

SIejesz ferment niepotrzebnie :) Udowodniono juz, ze np gaz drozeje szybciej niz prad, a wszystkie media drozeja w sposob dosc liniowy. Ostatnie lata pokazuja, ze poarzadnei zaizolowany dom sprowadza koszty zuzycia energii na ogrzewanie i CWU na jakies 3,4 miejsce w budzecie domowym. Poza tym jak ktos buduje na kredyt to niech sobie doda do kosztow instalacji 50%, bo tyle przez pierwsza polowe splaty rat poniesie tego kosztow, a to, ze dany system bedzie najtanszy w eksploatacji nie zmieni ani torche faktu, iz wiekszosc swoich srodkow oddajemy na paliwo, zywnosc i rozrywke ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 litrowca mozesz poprawic bardzo latwo - bo nie koniecznie musisz go poprawiac centralmym systemem CO. Mozesz wstawic klime, biokominek, kominek na gaz, itp. Takie 2-litrowiec zyje zyskami bytowymi przez wiekszosc roku, a juz taki ktory ma GWC, ekstra czerpnie na zime czy inna przerobe "Jaskowa" w sumie potrzebuje pradu za kilkaset PLN. Jesli w takim domu cena pradu ma wygenerowac jakies niebotyczne rachunki, to i posiadacz pompy finansowo nie wyrobi.

 

Acha, i jak bys juz poprawial takiego z podlogowka, ktora na starcei byla drozsza, czyli znow dolozysz kosztow do instalacji, to jeszcze mniej oplacalne sumarycznie to wszystko bedzie.

 

Jak chcesz myslec przyszlosciowo tak stricte, to wynajmnij mieszkanie. Cena najmu z roku na rok spada, zero inwestycji i jak sie znudzi idziesz do innego :p

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, generalnie nie dasz chyba sobie reki uciac, ze zawsze i wszedzie co ? Poki co wiecej jest przykladow gdzie instalacja z kablami bije na glowe pompe, chetnie poznam przyklady dowodzace czegos przeciwnego. Ja do przyszlego domu wkladam kable ze sterownikami za 4 tys (80 m2 domek ok. 2 litrowy). Policz mi ile wydam na wodna podlogowke i na koncu doloz jakies 1000 zl na hydraulika (niech juz bedzie, ze podlogowke uloze sam). No i pamietaj, ze do kabli nie musze miec styro pod wylewka, a i sama wylewka moze byc dosc cienka jesli jest na plycie fundamentowej, zeby o kablach w kleju nie wspomniec (wtedy nawet nie ma wylewki) :p

 

Pozdrawiam

Edytowane przez miloszenko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepszy jest arbet Podłoga/dach expert. czy to jest wytrzymalośc dla EPS 100? W informacji na stronie podana jest informacja , że wytzrymałośc na ściskanie - a raczej dopuszczalen obciazenie to 24kPa - 2400kg/m2.

Włąsnie zauwazyłem ze Austrotherm EPS 037 DACH/PODŁOGA ma 80kPa - czy to oznacza ze jest trzykrotnie mocniejszy??? i maksymalne obciazenie to 8000kg/m2?

 

Neodach/Podłoga EPS 100-038 - który w nazwie ma eps 100, podaje maksymalne obciazenie 3000kg/m2... czy to oznacza , że płyta arbetu nie spełnia norm eps 100 ???

 

Witam, czy ktos mi pomoze w dylenmacie. Mozliwe ze dla Was kwestia jest banalna, ale ja mam rzeczywisty problem z decyzją.

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktos mi pomoze w dylenmacie. Mozliwe ze dla Was kwestia jest banalna, ale ja mam rzeczywisty problem z decyzją.

dzieki

 

Kolego powiem tak daj Austroterm :) Ma przeznaczenie dla podłogi wiec będzie dobry. Inna sprawa że ja bym dał raczej perlit. Ale to na oddzielną dyskusję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wole wodną podłogówke bo ile będzie was kosztować ogrzewanie kablami jak 1 kwh będzie kosztować 2 zł?

Prędzej czy później tak będzie albo cały eurosocjalizm się rozleci, Każdy widzi ze wszystko drożeje ale nikt się nie zastanawia dlaczego. Czyż by postęp technologiczny od 100 lat nic nam nie dał jeżeli chodzi o koszta życia.

Niech ktoś wyjaśni dlaczego węgiel drożeje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego powiem tak daj Austroterm :) Ma przeznaczenie dla podłogi wiec będzie dobry. Inna sprawa że ja bym dał raczej perlit. Ale to na oddzielną dyskusję :)

 

Ty juz dawałes perlit? bedziesz kładł? - jestem z okolicy i chetnie bym podpatrzył

 

jak wypada cenowo przy styro 20cm?

czy posadzka nie bedzie mniej stabilna niz na styro - chce kleic drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...