Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jasiek, jedno pytanie, bo podgrzewasz wstępnie zimną wodę w zbiorniku, jeśli dobrze kojarzę,

to czy nie boisz się legionelli w tym zbiorniku?? Też myślałem o tym aby zimną podgrzewać ale boję się czy w tym zbiorniku nie rozmnoży się jakie życie

 

nie przesadzajmy z tą legionellą...

to nie jest woda stojąca...

codziennie jest wymieniana na świeżą, zimną, chlorowana z sieci ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyć baniak 200-300litrów to nie problem, a podgrzać ją do 30-35st to też nie wielki problem, tylko bałem się właśnie tej legionelli, zawsze to duża oszczędność, do bojlera doleci cieplejsza, do zmywarki, pralki, i pod prysznic, powinno to dać wymierne korzyści.

Od strony technicznej to zbiornik musiałby być chyba izolowany - żeby się nie pocił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie maja sprawnosci?? Prosze Cie, tyle tu siedzisz to poczytaj sobie, jaki jest COP dla czerpni z poddasza, ktora przez klimakonwektor grzeje wode. Twoja pompa to moze ew. do polowy tego :p

 

Pozdrawiam

 

E, no bez jaj. Zmierzymy się przy -30??? Nie piszę o lecie. Latem potrzebuję 20zł by dać ciepłą wodę całej rodzinie. Zimą nieco więcej.

Latem jasiek ma tej ciepłej wody aż za dużo, za to zimą za mało. Ja mam w sam raz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, no bez jaj. Zmierzymy się przy -30??? Nie piszę o lecie. Latem potrzebuję 20zł by dać ciepłą wodę całej rodzinie. Zimą nieco więcej.

Latem jasiek ma tej ciepłej wody aż za dużo, za to zimą za mało. Ja mam w sam raz:)

 

jak mamy -30 to mamy słońce i bezchmurne niebo....

 

ja u siebie nie mam żadnego solara i PC a też za CWU grosze ...

 

solarem dachowcem nie musisz grzać na zapas...

ustawiasz na sterowniku górną temp., pochodzi ze dwie - trzy godziny, zagrzeje i się wyłączy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, no bez jaj. Zmierzymy się przy -30??? Nie piszę o lecie. Latem potrzebuję 20zł by dać ciepłą wodę całej rodzinie. Zimą nieco więcej.

Latem jasiek ma tej ciepłej wody aż za dużo, za to zimą za mało. Ja mam w sam raz:)

 

Teraz piszesz o uniwersalnosci pompy a nie jej sprawnosci w danych warunkach. To jaki masz ten COP przy -30 ?? Bo ile daje cieple powietrze z poddasza to juz wiemy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a ja myslalem, ze jak w obieg podlogowki dajesz np 40 stopni to potrzeba zuzyc wiecej energii na dogrzanie czynnika grzewcego niz jak puszczamy w rury 25 stopni, stad inna moc potrzebna dla uzyskania innej temperatury w obiegu/w domu w zaleznosci od tego co sie dzieje na zewnatrz. Mowisz, ze przy -30 Twoj COP niewiele sie rozni niz przy +15 na zewnatrz ?? Moze lepie skoryguj swoje stwierdzenie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo widzisz, jak ktos chce tanio i rozsadnie to mu sie wbija do glowy ze to sie nie oplaci, jak ktos wydal duzo to bedzie wiecznie twierdzil, ze to jedyna sluszna droga.

 

Ja juz wiecej nie popelnie bledu budowy domu w 100% z kredytu bo rzeczywisty koszt tego postepowania po kilku latach jest ogromny (odestki) a to, ze dzieki temu mam pare rzeczy ktorych miec nie musialem lub moglem miec pozniej niczego nie rekompensuje.

 

Ty Jasiek doskonale to rozumiesz, tzn nie masz tego problemu co ja :) U CIebie koszt inwestycji zakonczyl sie w dniu wprowadzenia sie, u mnie odsetki jeszcze latami beda ten koszt zwiekszac (tak jak u ogromnej wiekszosci tych, co to system CO czesto za ponad 50 tys zbudowali na kredyt).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...