Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

fakt z tymi kredytami to jest niestety kicha, jeszcze nie mam i bronię się rękami i nogami ale jak długo wytrzymam trudno powiedzieć :( Z obliczeń wyszło, że same odsetki będą wyższe niż kapitał który pożyczę :(

 

Ja nie miałem tego dylematu. Brałem ile wlezie (jeszcze we frankach) i sobie nim obracam. Już na siebie zarabia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest tez taka że czesto i gesto bez takiego kredyciku wogole domu by sie nie zbudowalo - wiec czy jest sens pisania że koszt danego przedmiotu to koszt tez odsetek ? patrze na to nieco inaczej - albo bym cos mial albo nie mial i juz - a to ze odsetki sie ciagnac beda latami - taka jest cena wybudowania po prostu domu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest tez taka że czesto i gesto bez takiego kredyciku wogole domu by sie nie zbudowalo - wiec czy jest sens pisania że koszt danego przedmiotu to koszt tez odsetek ? patrze na to nieco inaczej - albo bym cos mial albo nie mial i juz - a to ze odsetki sie ciagnac beda latami - taka jest cena wybudowania po prostu domu

e tam...

jak stać cie na spłatę ...

to stać cię bez kredytu...

 

u nas kilka lat zaciskania dupska...

a teraz komfort psychiczny bezcenny ...:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam...

jak stać cie na spłatę ...

to stać cię bez kredytu...

 

u nas kilka lat zaciskania dupska...

a teraz komfort psychiczny bezcenny ...:p

 

Mam podobne myślenie do Ciebie:)

Ktoś już tu na forum pisał, że dom po 7 latach spłacania kredytu przestaje cieszyć a staje się męczarnią przez kolejne 25 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za kilka miesiecy sprzedam pewnie mieszkanko w bloku - splace 1/4 kredytu a okres kredytowania zmiejszy się o prawie 1/2

 

wg tego co piszesz to mi zostanie tylko 8-10 lat męczarni ... ;) akurat tyle zeby dzieci wyrosly i pofrunęły w świat

 

dzieki temu jaki dom wybudowalem i jakie bede miał najprawdopodobniej rachunki będę ok 300-400 zł do przodu względem mieszkania w bloku - wiec o tyle lzej bedzie

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam...

jak stać cie na spłatę ...

to stać cię bez kredytu...

 

u nas kilka lat zaciskania dupska...

a teraz komfort psychiczny bezcenny ...:p

 

Można na to spojrzeć inaczej. Pieniądz robi pieniądz;)

Całe życie jadę na kredytach i w tym czasie pomnożyłem je kilkukrotnie. Mogłem się wybudować bez kredytu, ale dzisiaj już bym nie miał firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo widzisz, jak ktos chce tanio i rozsadnie to mu sie wbija do glowy ze to sie nie oplaci, jak ktos wydal duzo to bedzie wiecznie twierdzil, ze to jedyna sluszna droga.

 

Ja juz wiecej nie popelnie bledu budowy domu w 100% z kredytu bo rzeczywisty koszt tego postepowania po kilku latach jest ogromny (odestki) a to, ze dzieki temu mam pare rzeczy ktorych miec nie musialem lub moglem miec pozniej niczego nie rekompensuje.

 

Ty Jasiek doskonale to rozumiesz, tzn nie masz tego problemu co ja :) U CIebie koszt inwestycji zakonczyl sie w dniu wprowadzenia sie, u mnie odsetki jeszcze latami beda ten koszt zwiekszac (tak jak u ogromnej wiekszosci tych, co to system CO czesto za ponad 50 tys zbudowali na kredyt).

 

Pozdrawiam

 

Witam,

Mam pytanie do Ciebie.

W galerii widziałem, że pod płyte uzyłeś styropian Izolbet super podłoga eps 100 (deklarowany). Jak oceniasz ten styropian? Czy był prosty, trzymał wymiary i był twardy - nie było problemu z uginaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie do Ciebie.

W galerii widziałem, że pod płyte uzyłeś styropian Izolbet super podłoga eps 100 (deklarowany). Jak oceniasz ten styropian? Czy był prosty, trzymał wymiary i był twardy - nie było problemu z uginaniem?

 

Teraz juz mi ciezko ocenic bo jest pod domem :) ALe podczas budowy nie mialem zastrzezen, na 99% mial swoje parametry, bo mialem do porownanie chyba wszystkie typy podczas budowy. Dom nie poszedl w dol ani troche, ani sie nie przechyla ani nie pelza, wiec poki co jest ok.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kredytami macie rację. Jeżeli ktoś ma pomysł na biznes, chęci, umiejętności itd. lub własny biznes, który jest w fazie rozwoju to można brać kredyt na budowę domu. Jeżeli, ktoś ma taką firmę, że buduje dom ( 300-500 tyś) bez kredytu to jest inwestycja w dom i tyle. Pytanie do ludzi na etacie: Żeby odłożyć 400 tyś zł. Zakładając 4000zł miesięcznie to 100 miesięcy czyli 8 lat. Tylko kto tyle może odłożyć? Kwestia czy ktoś kto zarabia takie pieniądze ma ochotę czekać 8 lat. Tutaj wkraczają media, banki, które kreują mode mieszkania na swoim. No ale to kwestia możliwości mieszkaniowych. Jeżeli ktoś chce odkładać 2 000 na dom to ja osobiście nie widzę sensu. Lepiej brać kredyt i spłacać mieszkając w swoim domu. Człowiek będzie odkładał 15 lat przyjdzie hiperinflacja i może zaczynać od nowa. A budować przez 15 to już całkowita pomyłka albo sposób na stracenie kilkunastu lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom parterowy w trakcie projektowania, pow. uż. 170 m2

 

1. Ściany zewnętrzne (207,750 m2 - łącznie z oknami)

żelbet + Styropian grafitowy 23 cm lambda = 0,031 W/mK

 

2. Podłoga (powierzchnia podłogi bez garażu 170 m2)

Chudziak + Pianka poliuretanowa 20 cm lambda=0,022 W/mK

 

3. Dach (powierzchnia dachu do wyliczeń - 280 m2, wielkość przewymiarowana rzeczywista pewnie będzie oscylować między 260-270 m2 w zależności od rozwiązania układu dachu który wybierzemy)

Styropian grafitowy 20 cm lambda=0,031 W/mK + Pianka poliuretanowa zamknięto-komórkowa 2 cm lambda=0,022 W/mK

 

4. Okna (powierzchnia okien 44 m2)

Dla całego okna lambda=0,81 W/mK ( okno 1,5 x 1,5 dwuskrzydłowe, w budynku będą też większe ona zatem współczynnik 0,81 jest maksymalnym)

 

Ściana U=0,141 W/m2K

Słupek połączeniowy narożny ( 10 szt po 30 cm na cały dom ) U=0,182

Ściany z oknami łącznie i słupkami U=0,286 W/m2K (wyliczenia dla okien 0,81 w/mK)

Dach U=0,136 W/m2K

Podłoga U=0,11 W/m2K

 

Zapotrzebowanie chwilowe w domu na energię cieplną, dla temperatury w domu +22 stopnie C

-20 na zewnątrz - 4,350 kW

+7 na zewnątrz - 1,723 kW

 

Do tego na strychu na suficie będzie 20 cm wełny ale tego w obliczeniach nie uwzględniam.

 

Nie wiem ile dokładnie wychodzi w przeliczeniu rocznym ale gdzieś w granicach 30 kWh/m2.

 

I teraz mam problem z doborem ogrzewania, jak na razie myślałem o ogrzewaniu nadmuchowym przy wykorzystaniu pompy ciepła powietrze-powietrze i do CWU ogrzewacz z PC (sporo zużywamy ciepłej wody), lub pompa ciepła powietrze woda dwa zbiorniki na CO i CWU lub jeden podwójny plus klimakonwektor kanałowy.

 

Ogrzewanie ma się odbywać tymi samymi kanałami co wentylacja.

 

Zastanawiałem się też na panelami podczerwieni tyle że taka fajna jednostka LG powietrze-powietrze kosztuje tyle co panele, a COP zawsze będzie miała lepszy ;).

 

Proszę o wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom parterowy w trakcie projektowania, pow. uż. 170 m2

 

1. Ściany zewnętrzne (207,750 m2 - łącznie z oknami)

żelbet + Styropian grafitowy 23 cm lambda = 0,031 W/mK

 

2. Podłoga (powierzchnia podłogi bez garażu 170 m2)

Chudziak + Pianka poliuretanowa 20 cm lambda=0,022 W/mK

 

3. Dach (powierzchnia dachu do wyliczeń - 280 m2, wielkość przewymiarowana rzeczywista pewnie będzie oscylować między 260-270 m2 w zależności od rozwiązania układu dachu który wybierzemy)

Styropian grafitowy 20 cm lambda=0,031 W/mK + Pianka poliuretanowa zamknięto-komórkowa 2 cm lambda=0,022 W/mK

 

4. Okna (powierzchnia okien 44 m2)

Dla całego okna lambda=0,81 W/mK ( okno 1,5 x 1,5 dwuskrzydłowe, w budynku będą też większe ona zatem współczynnik 0,81 jest maksymalnym)

 

Ściana U=0,141 W/m2K

Słupek połączeniowy narożny ( 10 szt po 30 cm na cały dom ) U=0,182

Ściany z oknami łącznie i słupkami U=0,286 W/m2K (wyliczenia dla okien 0,81 w/mK)

Dach U=0,136 W/m2K

Podłoga U=0,11 W/m2K

 

Zapotrzebowanie chwilowe w domu na energię cieplną, dla temperatury w domu +22 stopnie C

-20 na zewnątrz - 4,350 kW

+7 na zewnątrz - 1,723 kW

 

Do tego na strychu na suficie będzie 20 cm wełny ale tego w obliczeniach nie uwzględniam.

 

Nie wiem ile dokładnie wychodzi w przeliczeniu rocznym ale gdzieś w granicach 30 kWh/m2.

 

I teraz mam problem z doborem ogrzewania, jak na razie myślałem o ogrzewaniu nadmuchowym przy wykorzystaniu pompy ciepła powietrze-powietrze i do CWU ogrzewacz z PC (sporo zużywamy ciepłej wody), lub pompa ciepła powietrze woda dwa zbiorniki na CO i CWU lub jeden podwójny plus klimakonwektor kanałowy.

 

Ogrzewanie ma się odbywać tymi samymi kanałami co wentylacja.

 

Zastanawiałem się też na panelami podczerwieni tyle że taka fajna jednostka LG powietrze-powietrze kosztuje tyle co panele, a COP zawsze będzie miała lepszy ;).

 

Proszę o wasze opinie.

 

Przy tak małym zapotrzebowaniu to nie wiem czy zwykłe konwektory nie byłyby najlepsze, pewnie zmieściłbyś sie w 2000PLN na całą instalację, co do ogrzewania nadmuchowego sam kupiłem taką tanią klimę inwerterową do salonu, ale do sypialni bym chyba nie dał, może wysuszyć język podczas snu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak małym zapotrzebowaniu to nie wiem czy zwykłe konwektory nie byłyby najlepsze, pewnie zmieściłbyś sie w 2000PLN na całą instalację, co do ogrzewania nadmuchowego sam kupiłem taką tanią klimę inwerterową do salonu, ale do sypialni bym chyba nie dał, może wysuszyć język podczas snu.

Z tego co wiem to bez znaczenia jest czym się grzeje, w zakresie wysuszania powietrza. Według mnie to jest mit że grzanie powietrzem wysusza bardziej - niby dlaczego, każda metoda grzania w efekcie końcowym podgrzewa powietrze... W zakresie klimatyzacji zgadzam się, ale nie podczas grzania.

Zwykłe konwektory raczej odpadają nie są jakieś piękne i ciężko znaleźć małej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kredytami macie rację. Jeżeli ktoś ma pomysł na biznes, chęci, umiejętności itd. lub własny biznes, który jest w fazie rozwoju to można brać kredyt na budowę domu. Jeżeli, ktoś ma taką firmę, że buduje dom ( 300-500 tyś) bez kredytu to jest inwestycja w dom i tyle. Pytanie do ludzi na etacie: Żeby odłożyć 400 tyś zł. Zakładając 4000zł miesięcznie to 100 miesięcy czyli 8 lat. Tylko kto tyle może odłożyć? Kwestia czy ktoś kto zarabia takie pieniądze ma ochotę czekać 8 lat. Tutaj wkraczają media, banki, które kreują mode mieszkania na swoim. No ale to kwestia możliwości mieszkaniowych. Jeżeli ktoś chce odkładać 2 000 na dom to ja osobiście nie widzę sensu. Lepiej brać kredyt i spłacać mieszkając w swoim domu. Człowiek będzie odkładał 15 lat przyjdzie hiperinflacja i może zaczynać od nowa. A budować przez 15 to już całkowita pomyłka albo sposób na stracenie kilkunastu lat.

 

Generalnie podam swój przykład obecnie wynajmuje mieszkanie opłaty miesięczne wraz z internetem TV i innymi mediami oraz czynszem i wynajmem to 1830 zł miesięcznie to mniej więcej rata z kredytu 300 tyś , Wybór mam taki sprzedać działkę i dołożyć połowę i kupic klitke taką jak teraz wynajmuje lub płacić bankowi plus za swoje media dla tego jak budować to tylko wysoceenergoszczędny. A hiper inflacja idzie szybkimi krokami a wypowiedzieć umowę kredytową można zawsze gdy odsetki za 1 miesiąc będą wyższe niż cały pożyczony kapitał. juz kiedyś tak było a historia się lubi powtarzać. Już mamy tego delikatny początek czyli inflacje płac na razie delikatną do 1500 zł

ale za rok to już 1600 za czym pujdzie podwyżka cen i znowu podwyżka płac i perpetum mobile zostanie uruchomione jak już nie zostało.

http://prawo.wieszjak.pl/nowosci-prawne/306137,Minimalne-wynagrodzenie-w-2013-r-wyzsze-o-100-zl.html

Ale jest to najprostszy sposób by oddłużyć państwo a teraz wszyscy tona w długach wiec chyba dość dobry okres brania kredytów ale w walucie w której się zarabia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak małym zapotrzebowaniu to nie wiem czy zwykłe konwektory nie byłyby najlepsze, pewnie zmieściłbyś sie w 2000PLN na całą instalację, co do ogrzewania nadmuchowego sam kupiłem taką tanią klimę inwerterową do salonu, ale do sypialni bym chyba nie dał, może wysuszyć język podczas snu.

Mam ogrzewanie nadmuchowe, i nie mam problemu z przesuszaniem w domu, nawet podczas klimy ... a nie mam nawilżacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...