Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

no z podłogą zdecydowanie masz rację

normowo jesteś lepszy o 4kwhm2

comair aż tak tragicznie cenowy nie był

ważną rzecz wyłapałeś

z wymianą powietrza

ja już tu zauważyłem jak niektórzy wpisywali zużycie na poziomie 20kwh[szczery podziw]

ale gdzieś chwile dalej wyłapywało się że w mrozy wyłączali reku , i oczywiście okna 120na 120 w pokojach

asolt też mi tłumaczył że co innego przy normowej wymianie a co innego w realu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no z podłogą zdecydowanie masz rację

normowo jesteś lepszy o 4kwhm2

comair aż tak tragicznie cenowy nie był

ważną rzecz wyłapałeś

z wymianą powietrza

ja już tu zauważyłem jak niektórzy wpisywali zużycie na poziomie 20kwh[szczery podziw]

ale gdzieś chwile dalej wyłapywało się że w mrozy wyłączali reku , i oczywiście okna 120na 120 w pokojach

asolt też mi tłumaczył że co innego przy normowej wymianie a co innego w realu

 

W realu, w mocne mrozy reku pracuje na minimum, czyli okolo 0,3-0,2 wymiany, wiele osób nawet chwilowo wyłącza. Nie wiem czemu uważasz że okna 120 na 120 się nie nadają, ja mam dwa okna 90 na 150 i dwa 120 na 150 i w połączeniu z innymi przeszkleniami dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie jest tak że reku ma wielką przewagę nad grawit do czasu jak przychodzą mrozy i wymiany z grawit są małe:D

 

Widać nie kumasz rekuperacji.... bo to właśnie w mrozy WM ma najwiekszą przewagę nad grawitacyjną, żeby grawitacyjna działała musisz jej dostarczyć dopływ powietrza-zgadnij skąd??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumam nie kumam

przecież niektórzy od pasywniaków potrafili na noc skręcać reku tak że im wilgoć spływała z szyb

grunt że kręcili się w okolicach 20kwh

 

w duże mrozy to tak jak ci pisze liwko i miloszenko - reku chodzi max 0,2 wymiany bo więcej nie potrzeba, to i tak kilkukrotnie więcej niż przy wentylacji graw. bo kto przy minus 10st wietrzy dom non stop, rozszczelniając w każdym pokoju okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w duże mrozy to tak jak ci pisze liwko i miloszenko - reku chodzi max 0,2 wymiany bo więcej nie potrzeba, to i tak kilkukrotnie więcej niż przy wentylacji graw. bo kto przy minus 10st wietrzy dom non stop, rozszczelniając w każdym pokoju okna.

 

Czasami jest. Skoro ktoś rozszczelnia okna, to musi być taka potrzeba. Być może jest to niepotrzebne przy WM, ale przy grawitacyjnej i zasłoniętych kratkach (lub przy tylko jednej na poziom) jest to potrzebne by nie paść z braku czystego powietrza.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami jest. Skoro ktoś rozszczelnia okna, to musi być taka potrzeba. Być może jest to niepotrzebne przy WM, ale przy grawitacyjnej i zasłoniętych kratkach (lub przy tylko jednej na poziom) jest to potrzebne by nie paść z braku czystego powietrza.

 

czyli co?... twierdzisz że jak rozszczelnisz jedno okno na kondygnację to wystarczy żeby dostarczać powietrza do każdego z pokoi w równej ilości???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co?... twierdzisz że jak rozszczelnisz jedno okno na kondygnację to wystarczy żeby dostarczać powietrza do każdego z pokoi w równej ilości???

 

Miałem na myśli jedną kratkę wywiewną z grawitacyjnej na kondygnacje.

Można spotkać domy z oknami bez nawiewników. Tu także potrzebne jest roszczelnienie.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spotkać domy z oknami bez nawiewników. Tu także potrzebne jest roszczelnienie.

 

To jest akurat notoryczne. Nie chwaląc się zakładam okna w ponad setce domów rocznie. I z tej liczby tylko 2-3 procent ludzi montuje nawiewniki. I tylko 2-3 procent ludzi montuje wentylacje mechaniczną. A reszta: "nie po to kupuje nowe okna, aby mi przez nie wiało!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo jedyna recepta to wentylacja mechaniczna.

Inaczej to zamknięte koło powietrze z zewnątrz o temperaturze z -20 przechodzą przez nawiewnik czy rozszczelnione okno obniża jego powierzchnię

itp itd... potem woda woda i grzybki na uszczelkach.

Brak wentylacji to znowu wilgoć między styro a murem lub w środku co gorsze przy braku izolacji szczególnie w izolacji z styropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam,

 

Proszę o podpowiedź odnośnie izolacji garażu "przyklejonego" do bryły głównej budynku.

Tj. czy ocieplać tak jak bryłę główną ( założenie 20 cm styro ),

Czy wylewać strop nad nim - nie planuję pomieszczeń nad garażem. Jedynie w kotłowni i pom. gospodarczym które są za garażem chciałbym podwiesić KG.

Czy ogrzewać garaż ?

 

Proszę o wasze opinie

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ogrzewać garaż, to sam powinieneś to wiedzieć czy ci to potrzebne :)

 

1. Jak tylko "schowek na auto" - nie ogrzewać.

2. Jak miejsce co majsterkowania - ogrzewać

 

Jeśli 1) - zaizolować przegrodę dom-garaż. W garażu nie robić izolacji pod wylewką

Jeśli 2) - zaizolować garaż jak cały dom, bramę też by wypadało.

 

Stop to chyba osobna sprawa - jak zrobisz, będziesz mógł tam wrzucać jakieś graty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...