Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A tak z innej beczki...lepiej 1 lukarnę (dzielona w środku działówką po jednym oknie na pokój -2 pokoje - strona południowa) czy np 4 okna dachowe.

Pokoje dzieci od południa na poddaszu - należało by dobrze doświetlić.

I jak zachowują się okna ( połaciowe, w lukarnach ) przy ogrzewaniu podłogowym mam na myśli efekt roszenia się szyb ?

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem

nie interesuje mnie pompa ciepła jest to przerost

http://energiaodnawialna.net/index.php?option=com_content&view=article&id=363&Itemid=95 nie wiem może gdzieś jest taniej

ale 44 tyś

to wiesz ile mam kubików EPSA

co daje mi po 1m EPSa otulającego budynek stropy podłogi ściany a to jeść i prądu nie woła ! tak że widzisz absurd

pompa ciepła jak każda "klima" potrzebuje serwisu dobijania czynnika itp w przypadku powietrznej.

Ale to nie jest wątek o pompach głupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie wiem

nie interesuje mnie pompa ciepła jest to przerost

Bzdury opowiadasz kolego ponieważ nie masz pojęcia w temacie.

W moim przypadku pompa ciepła to koszt 16tys.zł i dzięki temu,nawet przy COP2,5 będę miał dom,który zużyje 16kWh/m2/rok.

A mam tylko 20cm grafitowego na ścianie,20cm w płycie i 30cm w stropie.

Montaż okien w wartswie ocieplenia,dodatkowo za 5tys.zł nie dałby mi tyle oszczedności.

Malux z tego co wiem dzięki min.COP2,5 będzie miał zużycie energii na poziomie pasywnego,też za ok.15tys.zł.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro piszę się o serwisowaniu pompy

to zadajmy pytanie dlaczego ogrzewanie na kablach można zrobić na kablach np za 3 tyś \

a te troszkę droższę za 7-8 tyś - producenci tych drugich zastrzegają że z nimi nie ma problemu

jak się bawić to bawić

tutaj użytkownicy mówią że są bezobsługowe to co producenci to nawiedzeni czy cuś?

pozdrawiam i szczerze życze miłego zamieszkania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
ach te nieistotne zużycie wody

A no właśnie,w domu ciepłym,pasywnym albo 3 lub 5 litrowym w nie jednym przypadku jest większe niż zużycie na ogrzewanie.

W moim tak będzie ;)

Ale to jest temat tabu w tym wątku...

Arturo72 malux20 to tworzycie jedno ?

Tak wyszło,że mamy domy energooszczędne i pompy ciepła powietrzne tej samej firmy :)

A czy ja gdzieś piszę o udzielaniu wody ?

Jaki jest sens o rozmowie i dyskusjach na temat enerooszczędności domu skoro zużycie energii na cwu będzie wyższe niż na ogrzewanie ?

Gdzie tu ta oszczędność energii ??

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie da się nie myć wiemy to wszyscy

Tylko moc pompy ciepła należy ograniczyć do minimum...

Dla tego taka z zasobnikiem na 190L i mocy 3,6kW

sam agregat ma niby 800W i idealnie cop ile 4? ponad pewnie na pewno moc jest max bo średnio wyjdzie mniej...

Gdzieś raz na jednej stronie było zestawienie właśnie kWh na 1m2 właśnie do CWU i oddzielnie do grzania

i były wartości 15 a grzanie "nawet" 0,3 kWh ...

Choć wedle extremalnej izolacji i okien itp wyszło mi na grzanie -29kWh co oczywiście nigdy nie widzie

z prostego względu wystarczy że

potrzeba będzie grzania nawet przez dwa tygodnie ....

jako średnia dla sezonu ale to średnia kiedy by dzień po dniu obliczył na podstawie mocy potrzebnej i faktycznie włożonej do "grzania"

było by pełniej... ile energii poszło w "komin" choć zyski cało sezonowo daleko przekraczają potrzeby ....

Możliwe jest to wtedy gdy można trzymać energię tygodniami bez strat w tedy wynik jak podałem jest faktyczny.

Grzanie ciepłej wody do mycia temat właśnie grający pierwsze skrzypce

co nie wiem próbuje mi się wmówić że

chcę to pominąć ?

 

Nie po prostu nie poruszałem tematu i siedzi w Was temat J-J gdzie nie możecie uwierzyć ile idzie mu ciepłej wody itp

dyskusja z liwko itp

 

W małym stopniu ogrzewanie wody podlega pod izolacje itp idzie w rurę i koniec coś tam można odzyskać ale prawie bez efektu

i tu pompa ciepła faktycznie zła nie jest tylko u mnie będzie właśnie grała jak już pierwsze skrzypce w grzaniu wody

i ewentualnie coś tam dogrzeje....

Kiedy już tak to będzie to dostanie żwiraka na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie po prostu nie poruszałem tematu i siedzi w Was temat J-J gdzie nie możecie uwierzyć ile idzie mu ciepłej wody itp

dyskusja z liwko itp

 

 

Nie możemy uwierzyć? Przecież j-j sam napisał, że często kąpią się na mieście! Przy małym dziecku jego zużycie było wręcz śmiesznie małe i dopiero po zadymie okazało się, że często kapią się poza domem. O rachunkach też sporo gadał, a na koniec okazało się że cały czas podawał kwoty netto. Szkoda słów, moim zdaniem j-j nie był do końca szczery wobec nas.

 

Odnośnie PC, to jesteś Arturo72 z wczesnych lat na forum :D

 

I taka prośba na koniec. Nie pij jak piszesz posty. Za cholerę nie idzie cię zrozumieć.

Edytowane przez Liwko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem ten rachunek, były to ceny brutto

 

Dzięki mpoplav.

 

 

a kto na forum chwalił się że bez wiedzy żony zmniejszył ciśnienie w instalacji żeby tyle nie szło

oszczędność jest chwalebna

ale tu też są ludzie którzy chcą na luzie żyć a nie wyliczać kobiecie świeczki

 

 

Nie możemy uwierzyć? Przecież j-j sam napisał, że często kąpią się na mieście! Przy małym dziecku jego zużycie było wręcz śmiesznie małe i dopiero po zadymie okazało się, że często kapią się poza domem. O rachunkach też sporo gadał, a na koniec okazało się że cały czas podawał kwoty netto. Szkoda słów, moim zdaniem j-j nie był do końca szczery wobec nas.

 

I piję wodę z fontanny ... i kapię po kropelce do umywalki ......

W każdym razie tylko chciałem sportować te cytowane wyżej KŁAMSTWA, tyle tu mnie.

 

 

 

pzdr mpolav

Edytowane przez j-j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...