Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dobre dobre niech moderatrzy bez twoich poprawek wrzucą twoje posty

a potem mów o prostowaniu tak to dziecinada i nic więcej

pozdrawiam

ja tam żadnym specem nie jestem

cieszę się że w swojej fachowości wybudowałem dom który 7 dnii po rozpoczęciu grzania zszedł do 7 kw przy 22 na 123m2 i 25m2 okien

i już się cieszę że żona mnie nie wypierniczy z domu przy 19-20 stopniach

pozdrawiam i życzę milego łikindu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

przepraszam 7,5 kwh

usuwanie postów na podstawie których my to pisaliśmy a następnie mówienie że to kłamstwa bez możliwości odwołania się do tychże postów jest dziecinne

 

ja nie twierdzę że mam tylko rację , ale jak tu dyskutować jak ktoś ma monopol na z góry określanie innych a sam zaciera ślady po sobie [no sam się ztego śmieję]

 

na jakiej podstawie ktoś zostaje na forum fachowcem lub nie

jeśli ktoś zrobi dom trochę lepiej od innych , ma większy garaż , piękniejszy ogród , droższe agd to ma prawo innych określać fachowcem /głupkiem -uważam że tak tu ludzie się nie zachowują.

Edytowane przez malux20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre dobre niech moderatrzy bez twoich poprawek wrzucą twoje posty

a potem mów o prostowaniu tak to dziecinada i nic więcej

pozdrawiam

ja tam żadnym specem nie jestem

cieszę się że w swojej fachowości wybudowałem dom który 7 dnii po rozpoczęciu grzania zszedł do 7 kw przy 22 na 123m2 i 25m2 okien

i już się cieszę że żona mnie nie wypierniczy z domu przy 19-20 stopniach

pozdrawiam i życzę milego łikindu

 

 

przepraszam 7,5 kwh

usuwanie postów na podstawie których my to pisaliśmy a następnie mówienie że to kłamstwa bez możliwości odwołania się do tychże postów jest dziecinne

 

ja nie twierdzę że mam tylko rację , ale jak tu dyskutować jak ktoś ma monopol na z góry określanie innych a sam zaciera ślady po sobie [no sam się ztego śmieję]

 

na jakiej podstawie ktoś zostaje na forum fachowcem lub nie

jeśli ktoś zrobi dom trochę lepiej od innych , ma większy garaż , piękniejszy ogród , droższe agd to ma prawo innych określać fachowcem /głupkiem -uważam że tak tu ludzie się nie zachowują.

 

Już wyżej mpoplav uświadomił jedno KŁAMSTWO.

Ślady zostały w 100% te które pokazują prawdę.

Reszty nie mam ochoty komentować.

 

I chcę zaważyć że zaśmiecac zaczęliście ten temat.

DLATEGO TEŻ NA KONIEC- Z RACJI TEGO ŻE NIE JESTEM ANONIMOWY- NIE ŻYCZĘ SOBIE WYCIECZEK , KLAMSTW I NADINTERPRETACJI pod moim adresem. bo nie interesuje mnie to co piszecie na tematy nie związane z moją osobą.

Tyle w temacie.

Edytowane przez j-j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech stare posty posty się pokażą [bez zmian] to będziemy mogli dyskutować o kłamstwach ewentualnych tak to zabawa głuchego ze ślepym

szanowałbym takie stwierdzenie

mi zależało na oszczędności przy budowie i utrzymaniu wam na komforcie i tym się różnimy

z rachunkami może masz rację , nie sądzę żeby liwko bajerował

oczywiście jeśli się mylę to przepraszam z góry bo to tylko forum a nie jakaś kwestia ważna w życiu, pomijam także chamskie [przepraszam -może lepiej przesadzone Odzywki]

Edytowane przez malux20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jakakolwiek próba krytyki" to nieadekwatne określenie tego co się tam działo.

Z dwojga złego dałbym autorowi/gospodarzowi wątku prawo moderacji niż prawo zaśmiecania innym. Ładnie wybrnął z podobnej sytuacji "Last Rico" skutecznie wypraszając nieproszonych pomagierów ze SWOJEGO wątku.

Jeszcze raz dziękuję tym co się dzielą swoimi doświadczeniami, krytyków cenię, ale dużo mniej. Znaj proporcje mocium panie :p

Nie zaśmiecam tego wątku . EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i był bardzo ciekawy, ale jego autor bardzo alergicznie reagował i jak widać dalej reaguje na jakąkolwiek krytykę lub próbę krytyki pod swoim adresem...

 

Ma do tego prawo, ale forum służy do wymiany informacji i doświadczeń,a nie głoszenia prawdy objawionej

 

adiqq, zastanów się iletych osób było z którymi się tak skończyło inie odpowiadaj tutaj, tylko się zastanów.

Mam prawo do:

odpowiedzi chamskiej na chamskie zaczepki i krytykę,

odpowiedzi merytorycznej na krytykę merytoryczną

pogawędki

dyskusje

 

Każdy dostawał to ode mnie co dawał. od siebie.

 

Naprawde nie macie innych zajęć i innych "bohaterów"?

Edytowane przez j-j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adiqq, zastanów się iletych osób było z którymi się tak skończyło inie odpowiadaj tutaj, tylko się zastanów.

Mam prawo do:

odpowiedzi chamskiej na chamskie zaczepki i krytykę,

odpowiedzi merytorycznej na krytykę merytoryczną

pogawędki

dyskusje

 

Każdy dostawał to ode mnie co dawał. od siebie.

 

Naprawde nie macie innych zajęć i innych "bohaterów"?

 

J-J, szczerze wspolczuje tego, co musisz tu na tym forum doswiadczac.

 

Ja moge jedynie potwierdzic co piszesz, wiele razy wielu osobom rzetelnie udzieliles odpowiedzi/porady i ja jestem za to bardzo wdzieczny.

 

Jakos tak dziwnie na tym forum jest, ze za kazdym razem kiedy pojawia sie ktokolwiek bez wzgledu na staz na forum, kto swoja koncepcja nie pasuje "pewnej grupie osob", ktore wybraly droge inwestycji w system grzewczy a nie w izolacje naraza sie na bardzo ostra krytyke ze strony tejze grupy.

 

Jakos setki osob potrafi ocenic i zaczerpnac cos dla siebie, ale niektorzy za kazdym razem z niezrozumiala zajadloscia neguja wszystko co uslysza/przeczytaja.

 

Sam tego doswiadczylem niedawno w watku domow za 200 tys, gdzie sugerowalem uzycie OZC i przyjzenie sie przy ilu osobach zyski bytowe pokyrwaja zapotrzebowanie na cieplo no i generalnie mi sie dostalo, ze taka sytuacja nie jest mozliwa.

 

Zycze wszystkim radosci z mieszkania w swoich domach, bez wzgledu na to jakie systemy grzewcze i sposoby budowania wybraliscie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakos tak dziwnie na tym forum jest, ze za kazdym razem kiedy pojawia sie ktokolwiek bez wzgledu na staz na forum, kto swoja koncepcja nie pasuje "pewnej grupie osob", ktore wybraly droge inwestycji w system grzewczy a nie w izolacje naraza sie na bardzo ostra krytyke ze strony tejze grupy.

 

hmm.

skąd ja to znam...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No znasz, Ty, J-j, Lobo, Zielony Ogrod, i wielu innych.

 

Tylko, ze ja jak mialem watpliwosci zobaczylem co nieco na wlasne oczy, troszke policzylem i wiem swoje, ale to nie powod, zeby osoby, ktore maja inaczej od razu linczowac.

 

Znam juz argumetny za i przeciw dla takiej czy innej instalacji, ale nikomu niczego nie wmawiam, tylko zwracam uwage na to co istotne.

 

Zaizolowalem poddasze piana otwrtokomorkowa i zostalem zwyzywany od naiwniakow, bo przeciez U mam mizerne a jeszcze musialem przeplacic :p

 

Swoja droga zastanawiam sie, czemu osoby ktore np zakladaja budowe domu wlasnymi silami i robia to przez 2,3 lata nie pojda w thermomur/izodom/plyte/piane ?

 

W niektorych przypadkach oszczednosc czasu to wiele miesiecy wydajac naprawde niewiele wiecej w skali calem budowy, a mogliby miec szybciej ,solidniej i cieplej ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwlekanie budowy w czasie oczywiście że jest kosztowne tylko taki inwestor liczy cenę np styropianu i dla niego to jest główny koszt izolacji termicznej

nie ważne że ten "fachowiec" za 10 cm EPS'a weźmie tyle co za 2 czy 30cm nie cena choć by 50gr mniejsza to jest sprawa życia i śmierci.

Jeszcze nie spotkałem podejścia takiego że i tak klei a koszty dodatkowe są nie wielkie ! ale gdzie tam....

Tak samo w innych przypadkach gdzie tam koszty roboty nie... ; liczy się materiał .

Jako na początku drogi stawiam właśnie na rozwiązania potem nie kłopotliwe

pompa głupoty jak już to w mikro skali. niech mnie nie obchodzi nic poza ciepłą wodą .

Grzanie jako c.o nie wiem co to jest nawet i nie chcę wiedzieć.

A już w ogóle jakieś gruntowe pompy głupoty to poracha bo dom zagrzybiały bez izolacji ale pompa ciepła niby rozwiąże sprawę

nie wiem po jakiego grzyba jest jakieś grzanie potrzebne przy dzisiejszym stanie wiedzy.

A szkoda niektórym w tym panu liwko ciężko wierzyć Łon przyjmuje na wiarę...

dobrze że wymyślono mu tą pompę głupoty bo by nie miał czego zachwalać.

zresztą to jest nawet zła nazwa bo to jest silnik z obiegiem carnotta czy coś...

Jakoś o jakieś prawa ten silnik działa i kiedy podają mu dane że ma 16 kW to wierzy w to w jak obrazek

ale tu jak ktoś podaje stan empiryczny czyli rachunki to już nie...

to samo wyliczenia wielu osób poddają pompiarze w wątpliwość ... no ale w swoje 16kW w pompie wierzą bo ktoś im napisał

jak obraz w cerkwi.

Już miałem do czynienia z takimi hasłami jak w domu ocieplonym sezon się wydłuża itp...

Walka z pompiarzami niech się toczy tam gdzie jest ich miejsce

ja tam do waszego śmietnika z pompami nie wchodzę ! i nie toczę bojów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Tak samo w innych przypadkach gdzie tam koszty roboty nie... ; liczy się materiał .

Jako na początku drogi stawiam właśnie na rozwiązania potem nie kłopotliwe

pompa głupoty jak już to w mikro skali. niech mnie nie obchodzi nic poza ciepłą wodą .

Grzanie jako c.o nie wiem co to jest nawet i nie chcę wiedzieć.

Najpierw to Ty się nausz poprawnie pisać po polsku a potem dyskutuj...

Bo jeśli masz przemyślenia takie jak powyższa pisownia to nie mam pytań ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłączę się do dyskusji...

Czy ktoś może mi powiedzieć, czy w naszych (Polskich) warunkach pogodowych opłaca się zrobić instalacje grzewczą złożoną z Żwirowego GWC + PPC + Rekuperator+WM ? Coś takiego jak tu: http://www.pro-vent.pl/gwc-pompa-ciepla,0.html ?

Planuje powili budowę domu i po czytaniu forum ciężko się przekonać do jakiejkolwiek koncepcji, gdyż jedni piszą że Pompa to zuo, inni że ogrzewanie elektryczne drogie... Jak się policzy instalację gazową to koszta też nie są małe - samo przyłącze gazu, komin spalinowy, piec... to chyba cena podobna do pompy, choć ciężko mi ze względu na braki wiedzy przeliczyć jaka instalacja ile kosztuje.

Jeszcze nie robiłem badań gruntu, ale sąsiedzi mówili, że ciężko się dokopać do wody (kilkanaście metrów), więc zakładam, że żwirowy GWC będzie optymalny.

Jakie macie sugestie na co zwrócić uwagę? Wiem że najważniejsze jest dobre ocieplenie (Ocieplenia robione DOBRZE), ale jakie do tego ogrzewanie?

Dodam tylko, że przekonałem już żonę że nie trzeba nam kominka - zgodziła się na instalację EkoKominka, który ma tylko wyglądać....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale działkę mam pod Krakowem (ceny w Krakowie są zaporowe) dokładnie w Bolechowicach - Gmina Zabierzów... a tam nie doczytałem żeby były jakieś dotacje...

Ale pomijając to czy są, czy nie, to czy taka koncepcja z Powietrzną PC jest słuszna, czy nie sprawdzi się to tak jak GPC, czy może lepiej nie "kombinować" tylko iść do gazu jak większość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie twierdze inaczej - czytania dużo mam do nadrobienia, jednak wolałbym zwęzić zakres poszukiwań do niezbędnego minimum... oprócz tego wątku są tysiące innych i jak bym miał wszystkie czytać od początku to chyba bym się nigdy nie wybudował...

Ale jest tu kilka osób, które śledzą/udzielają się od początku i mogły by jakieś przybliżone wartości podać..

Fajne by było takie zestawienie np:

Teoretyczne koszta dla domu o pow uż. 130m2

Przybliżony koszt ogrzewania gazem - przyłącze 10tys+ piec 8tys + komin 5tys = 23 tys (oczywiście przykłady z d...)

Przybliżony koszt ogrzewania PPC - instalacja 10 tys+ urządzenie 16tys= 26tys (także wzięte z czeluści....)

Przybliżony koszt ogrzewania kablami - instalacja 10tys (tu już z mniejszej czeluści....)

koszt roczny: gaz - 3,5tys, PPC - 2,5 tys, kable 4 tys (takie ot strzelanie uśrednione)

 

Może gdzieś już cosik podobnego jest, ale niestety jeszcze nie znalazłem, a czytam dobrych kilka tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...