Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No pewnie że się nie zwróci .

Pierwsze klima w aucie na pada kompresor 300 zł plus nabicie 160 i jeszcze jedno...

Klima w budynku 130 zł dziś naprawa bo coś padło... dobrze że lodówka jako tako chodzi ...

A paranoją jest robienie pompki przy budynku co potrzebuje mocy i mocy i mocy do ogrzania

tyle że chce się to zatuszować pompeczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
co do CWU zależy od zużycia ja zużywam ok 3 m3 ciepłej wody w 2 osoby to jest ok 150 kwh dje rachunek jakieś 90 zł w dziennej taryfie. Kiedy się ta pompa zwróci za cwu :eek:

Ja na 3 osoby zużywam całej wody 12-15m3/miesiąc,grzeje gazem w M.

Obecnie mam tylko wannę a w domu też będzie tylko wanna,bez prysznica :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że się nie zwróci .

Pierwsze klima w aucie na pada kompresor 300 zł plus nabicie 160 i jeszcze jedno...

Klima w budynku 130 zł dziś naprawa bo coś padło... dobrze że lodówka jako tako chodzi ...

A paranoją jest robienie pompki przy budynku co potrzebuje mocy i mocy i mocy do ogrzania

tyle że chce się to zatuszować pompeczką.

 

jakoś nieszczęsliwie ci się uklada w życiu

nie każdy ma takiego pecha w życiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest mikro przykład urządzeń upierdliwych !

Nie wyobrażam sobie rozkopać ogród i wstawić tam rur z "glikolem"

Raz że trzeba zrobić to staranie... mnie tam w balona nie zrobili by przy tej pompie bo bym posprawdzał co i jak.

tylko tych maluczkich naiwnych co to im "fachowiec" powie.

Ale to nie jest wątek o pompach... one mają swoje 5 min w innej grupie na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem co ty robisz z tą wodą

 

Może używa?

My na 3 osoby zużywamy około 10m3 całej wody miesięcznie.

To że ktoś się myje w szklance wody lub w strumyku, nie oznacza że wszyscy mają tak robić. Dla nas komfort to właśnie te 10m3 a dla Arturo 15. Dla mnie temperatura komfortowa to 21-22 stopnie, dla innego 25. Mi wystarczy 133m2 domu a innemu mało 300.

Zabronisz komuś?

 

Ps. Trepy zazwyczaj są na coś uczuleni

I jeszcze jedno. Wypadało by nadać sobie jakiś normalny nick i nie szpanować hebrajskim. Forumowicze mogli by się jakoś do ciebie zwracać. Proponuję "Czołg". Chyba by pasowało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko jest normalny ok ?

Nick jest nick i tyle bo grzyba drążyć temat. nikomu nie zabraniam.

Nie szpanuje... fajnie się wyróżnia po za tym to przykład innej myśli technicznej i stąd moje uznanie dla tego.

Nietypowy czołg z uwzględnieniem życia załogi itp...

Sajgończyk ładnie brzmi :)

Liwko ja wiem że Tobie potrzeba tyle wody zużyć bo pompa ciepła nie lubi bezczynności

Wy już do szewskiej pasji doprowadziliście J-J i zniszczyliście jego wątek co nie zostało bez mojej uwagi

Ze względu dla Ciebie nie będę zmieniał nicka

bo Tobie pasowało by dać pompofil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem doczekać się riposty. Ale jakaś cieniuuutka :p

 

j-j się poryczał i zabrał zabawki tylko dlatego, że pojawiła się krytyka i wytknięto mu manipulację. Nikt jeszcze chyba na tym forum się tak nie zachował. Jego sprawa.

Co do pomp. Wyobraź sobie, że im bardziej cywilizowane społeczeństwo, tym tych pomp jest więcej. Ale co ja tam tobie będę mówił, wiesz przecież lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cywilizowane czyli bardziej ogłupione bo coraz lepszejsi fachowcy od wciskania kitu pracują

i potrafią kreować potrzeby.

 

Nazywaj to jak chcesz, ale pompy na zachodzie pracują z powodzeniem od kilkudziesięciu lat i jakoś nadal sprzedają się znakomicie.

Nie chcesz PC, twoja sprawa. Ale rurki radzę ci położyć, tak na wszelki wypadek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oto chodzi w tym całym zamieszaniu aby nie trzeba było

montować wielkich urządzeń do jednego małego domku

Jak już montować takie coś to na kilka domów.

 

To wszystko zależy od sytuacji. Raz warto a innym razem nie warto. Ale raczej bym nie generalizował.

W moim przypadku doprowadzenie domu do tak niskiego zapotrzebowania, by rachunki były na poziomie PC, było by bardzo kosztowne i niemal niemożliwe (za CO musiał bym płacić około 600zł rocznie), więc wybór PC uważam za strzał w dziesiątkę. Ale gdybym budował bunkier, to pewnie grzałbym świeczkami (drogie kWh!) Tylko szkoda wtedy rachunków na CWU...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzecznie proszę o poprzestanie wracanie do nieszczęsnego przypadku

jak forum przywróci pełną treść [bez ingerencji]

to proszę bardzo możecie na nas wieszać psy wtedy -może faktycznie to my tylko jechaliśmy po bandzie

ja bym czegoś nie zrobił co ma liwko czy ktoś inny no ale żeby udowadniać czyjąś głupotę, zły wybór uważam za niepotrzebną]

 

a swoją drogą liwko z jedną rzeczą nie miałem racji?

wypisz wymaluj

ta sama łatwość

 

ja uważam za kontakt w necie za ułomny

ta sama dyskusja w realu byłaby łagodniejsza

aha jak będziesz mógł to sprawdz kto wtedy uzywal odzywek podwórkowych

[bardzo możliwe że w części fachowej coś żle zinterpretowałem, alfą to ja nie jestem, jak zresztą każdy z nas]

Edytowane przez malux20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie udowadniam niczyjej głupoty.

Co najwyżej techniki lisa aby wcisnąć produkt i kreować potrzeby.

Cóż jak bym sam nie myślał o PPC to bym w niwecz potępił to rozwiązanie.

A tak nie jest.

Ok to potrzebuję PC gruntowe o mocy max 2kW tylko nie że jakiś byk z 10kW sobie przestawisz na 2kW

i proporcjonalnie mniejszą cenę takiego rozwiązania

jak zmieszczę się w 15 tyś to rozważę i PC (wymiennik plus urządzenie itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to potrzebuję PC gruntowe o mocy max 2kW tylko nie że jakiś byk z 10kW sobie przestawisz na 2kW

i proporcjonalnie mniejszą cenę takiego rozwiązania

jak zmieszczę się w 15 tyś to rozważę i PC (wymiennik plus urządzenie itp)

 

2kW? Chcesz grzać w drogiej taryfie? Chcesz na ciepłą wodę czekać godzinami?

Kup sobie najmniejszą z serii A http://www.ppcpompy.eu/page13.php, a skoro nie jesteś taki głupi i potrafisz wybudować dom pasywny nawet na Syberii, to z dolnym źródłem i osprzętem sobie poradzisz. Może wyjdzie ciut drożej.

 

Ale jeżeli nie chcesz PC bo nie i już, to odpuść sobie i grzej czym chcesz. Ale rurki sobie połóż, tak na wszelki wypadek :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...