Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Po zatym w mim przypadku grzanie ciepłej wody kosztowało by mnie około 150pln (bojlerem elektrycznym) miesięcznie*12 miesiecy to wyjdzie 1800 pln rocznie. Trochę szybciej sie zwróci niż piszesz.

ps. nie zapominajmy jeszcze o jakimś składziku na opał.[/quote

 

Jaki składzik. Drewno można trzymać na dworze.

Ile kosztuje podgrzanie roczne wody w Pci za 30 tys zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziwnie, ze bys tak nie zrobil, bo ja mam 50 m3/h przy kubaturze 330 m3 od jakis dobrych 3 miesiecy, czasem w domu jest 7-8 osob, wtedy robi sie cieplej, ale dalej jest przyjemnie, takze moze lepiej czegos nie dyskredytowac jesli sie tego nie sprawdzilo.

 

Pozdrawiam

Czyli jest nas dwóch co przy małym napływie świeżego powietrza nie podusiło się.Chociaż nadal uważam,że opisany prze zemnie system nawiewu i wywiewu jest efektywniejszy od tradycyjnej WM.Jaką masz wilgotność w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz na zewnatrz -4, wilgotnosc w domu 38% :) (W salonie, 34, kuchni 40, w lazience 38), takze dramatu nie ma :)

 

Byli goscie, troche piekarniki chodzily, wiec jest nieco wiecej, srednia w okolicy 35% trzyma sie przez wiekszosc czasu, mrozy juz w tym roku byly, nie zauwazylem wiekszych skokow wilgotnosci.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu nie może wyć mniej gram wilgoci w kg.powietrza niż na zewnątrz.Może być tyle samo, ale tylko w przypadku braku zysków.Skoro mieszkasz to zyski muszą być.Piszesz ,że masz średnio 35%.i od dwóch tygodni nie otwierałeś okna.Przy pogodzie przez ostatnie dwa tygodnie,jest to nie możliwe,bo wilgotność była bliska nasyceniu a temp.znacznie powyżej zera..Albo koloryzujesz,albo higrometr zepsuty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Higrometr nie jest za 15 zl, raczej dobrze dziala. NIe otiweralem okna, ale do domu musze chyba wchodzic jakos no nie ?

 

Mam drzwi tarasowe, ktorymi czesto sie tez wchodzi szerokie na 1.5 metra, ale mysle, ze to ma znikowe znaczenie dla wilgotnosci w domu.

 

Nie mam powodu koloryzowac bo niby co takiego jest w takiej wilgotnosci ?

 

Moze trzeba wiecej wiary, a jak wiary brakuje to zapraszam, najlepiej z nienacka, zebym nie zdazyl poootwierac okien przed wizyta :p

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ile kosztuje podgrzanie roczne wody w Pci za 30 tys zł?

Co Was z tymi 30tys.zł ? Ja za swoją zapłaciłem 16tys.zł ;)

Podgrzanie wody kosztuje wg mniej optymistycznych danych o 2,5 raza mniej niż bezpośrednio prądem :)

W moim przypadku czyli roczne zużycie ok.4500kWh daje zużycie 1800kWh.

W złotówkach będzie to odpowiednio 1800zł i 720zł czyli o ok.1tys.zł mniej :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo to ty zużywasz 10m3 ciepłej wody na miesiąc.Sporo chyba. 357L na dzień .Co ludzie nie wymyślą coby przeforsować jakieś rozwiązanie.

Po prostu żyję normalnie i kąpię się w mieszkaniu a nie w hotelach czy u teściowych,na delegację nie wyjeżdżam :)

Kąpię się w wannie ok.110l(oczywiście wiadomo,że nie na max.) x3os,myje zęby w umywalce x3os,gole się w umywalce x1os,myję naczynia w zlewozywaku x3os.

 

Nie mam osobnego licznika tylko na cwu ale wody ogólnie zużywam 12-15m3/miesiąc.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Troche to dziwne, ze dom grzejesz pompa ciepla oszczadzajac nieco srodowisko, ale do mycia zuzywasz cieplej wody tyle, jakbys to srodowisko mial w glebokim powazaniu :p

 

I naprawde w wannie szybiej i lepiej sie umyjesz ?? :)

 

Pozdrawiam

Może po prostu jestem inny ;)

Nie chcę rezygnować z komfortu mieszkania przez 40 lat w M kąpiąc się przez te lata tylko w wannnie,kosztem oszczędzania i obmywania się na szybko pod prysznicem w domu :)

Chcę płacić niskie rachunki bez pozbawiania się komfortu użytkowania domu.

Dla mnie i dla reszty rodziny kąpiel pod prysznicem zamiast wylegiwanie się w wannie jest zmniejszeniem komfortu życia jaki do tej pory mieliśmy.

Zgoda na takie coś była by zaprzeczeniem sensu zamiany mieszkania na dom.

Opcja "jedynie wanna w domu" została przegłosowana w głosowaniu i została jednomyślnie przyjęta bez głosu sprzeciwu ;)

 

Zużywając przeszło10m3 ciepłej wody na miesiąc nie da rady zużyć razem 12-15m3.Wyszło by znacznie więcej.Naciągasz coś do swojej teorii wyższości pompy ciepła nad innymi rozwiązaniami.

Policz dokładnie,chociaż u ciebie,który posiada specjalne,niewidoczne kanały przemieszczania się powietrza może być to nie za bardzo wiarygodne wyliczenie ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Tak to napisales jakby kapiel pod prysznicem byla mniej skuteczna :(

 

Swoja droga jak 3 osoby chca skorzystac po sobie z wanny to troche czasu na to trzeba, ja tyle czasu wieczorem nie mam.

 

Pozdrawiam

Nie chodzi o skuteczność kąpieli a komfort kąpieli :)

W moim przypadku 3 osoby to ok.1,5h czyli bez problemu ;)

Przykład dzisiejszy to tylko ja pozostałem "brudny" ;)

Teraz mam cwu na zawołanie ale w domu 300l styknie spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli aby uzasadnić sens montażu pompy ciepła i wykazać odpowiedni COP,to trzeba tyłki moczyć 1,5h/dobę.W innym przypadku dla ludzi myślących jednak o matce ziemi to ta pompa ni sensu ni uzasadnienia ekonomicznego nie ma.Jak byście się kąpali w wannie dwa razy dziennie to copy lepsze by wyszły.Rozważ to i podziel się wynikami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...