Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Arturo72
Czyli aby uzasadnić sens montażu pompy ciepła i wykazać odpowiedni COP,to trzeba tyłki moczyć 1,5h/dobę.W innym przypadku dla ludzi myślących jednak o matce ziemi to ta pompa ni sensu ni uzasadnienia ekonomicznego nie ma.Jak byście się kąpali w wannie dwa razy dziennie to copy lepsze by wyszły.Rozważ to i podziel się wynikami.

Matka Ziemia nie płaci mi uposażenia i nie ona płaci mi za rachunki za użytkowanie domu...

Podobnym sposobem czyli przez cwu zniknął j-j,wielce obrażony.

Chcecie się chwalić niskimi rachunkami za użytkowanie domu,podawajcie również zużycie na cwu,łącznie z tym gdzie się kąpiecie bo wychodzi na to,że jest to podstawa bo wychodzi na to,że ludzie z domów 2,3 litrowych kąpią się głównie w hotelach na delegacjach a pozostała rodzina u rodziców...

Inaczej będzie to baaaardzo sztuczne i mało związane z prawdziwym zużyciem energii w domu.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Twoj przypadek pokazuje raczej znacznie wieksze zuzycie cieplej wody niz srednia. Jakos wszyscy dookola preferuja brac prysznic, i zuzycie wody jest wtedy znaczaco mniejsze.

 

Nie mozesz przeciez nikomu nic zazucac tylko dlatego, ze woli prysznic od moczenia w wannie. Wiele osob tu na forum ma zasobnik rczaej w oklicy 120-150 litrow, sa nawet tacy co maja 80, nie powiesz chyba, ze wszyscy zaklamuja wyniki ?

 

Swoja droga dziwie sie, ze przy takim zuzyciu CWU nie poszedles w solary...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Swoja droga dziwie sie, ze przy takim zuzyciu CWU nie poszedles w solary...

 

Pozdrawiam

Najgłupsza głupota jaką mógłbym podjąć wg mnie to solary.

Przy opcji grzania prądem zamierzałem mieć min.140l zasobnik grzany wysoko:

Ogrzewanie będzie elektryczne tzn.piec elektryczny:

http://www.elterm.pl/pl/files/karta_ekw_major.pdf

+wodna podłogówka.

+bojler do cwu:

http://www.elektromet.com.pl/nordic-2400-elektronik/

lub jak kasa wg budżetu będzie na plus to do cwu zaszaleję i będzie coś tego typu:

http://www.abatronic.pl/pompa_ciepla_z_wentylacji.html

Ale już wtedy myślałem o pompie do cwu ;)

Po prostu matematyka i uznanie cwu jako znaczące zużycie energii bo nie wyjeżdżam na delegacje i nie kąpie się u rodziny ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Można sr..ć kasa,można oszczędnie i wygodnie pod prysznicem,można w rzece jak pogoda pozwoli .Myślę ,że prysznic jest w sam raz ni ze Szkocji ni z nowobogackiej Moskwy.Ty jesteś trochę ekstremalny.Przez to próbujesz coś udowodnić.Tylko co?Chyba tego copa.

Nie,copa przyjąłem bardzo pesymistycznie czyli 2,5 :)

Srać kasą nie sram,bo buduje tanio ;)

Nie zamierzam tak jak Ty udowadniać,że powietrze ma jeden,cudowny i niewidoczny kanał którym przepływa w domu,bez mieszania się i że wymiana 30m3/h w całym domu wystarczy i że bez WM z reku ma się 15kWh/m2 rok :)

j-j musi sobie pluć w twarz,że Cię nie poznał wcześniej :D

 

Już pisałem kiedyś,opatentuj ten pasywny bez rekuperatora w Twój sposób,będziesz bardzo bogaty ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz więc masz prawo się mylić.Spróbuj tak wentylować dom wtedy masz prawo komentować.Póki co milcz,bo nie wiesz o czym piszesz.

Co do solarów.To znowu gdzieś coś ale nie do końca.Od kwietnia do pażdziernika 200mb.pexa ogrzewa mój dom i daje CWU wymagającą czasami doładowania prądem.To wszystko za cenę 200mb.pexa i 800kg.betonu.Nie bądź w osądach taki ostateczny.O copie tego kolektora nawet nie napiszę bo jeszcze zejdziesz ,czego z całego serca nie życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie wiesz więc masz prawo się mylić.Spróbuj tak wentylować dom wtedy masz prawo komentować.Póki co milcz,bo nie wiesz o czym piszesz.

Co do solarów.To znowu gdzieś coś ale nie do końca.Od kwietnia do pażdziernika 200mb.pexa ogrzewa mój dom i daje CWU wymagającą czasami doładowania prądem.To wszystko za cenę 200mb.pexa i 800kg.betonu.Nie bądź w osądach taki ostateczny.O copie tego kolektora nawet nie napiszę bo jeszcze zejdziesz ,czego z całego serca nie życzę.

W innym wątku napisałem,że to bzdura i to podtrzymuje.

Mam czarną dachówkę ceramiczną na dachu,w lipcu w trakcie upałów ponad 30st.C,zainspirowany kolektorem dachowym jaśka, przez trzy tygodnie obserowałem temperaturę pod dachem i żadnych rewelacji nie było,dachówka od spodu nawet letnia nie była.

Być może Ty masz inne słońce i inne temperatury niż ja na Śląsku...lub konfabulujesz.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ty nie rozumiesz zasad które grzeją jaśkowy dach i mój.Mój rozgrzewa się latem nawet do 80oC.Jaśkowy też pewnie.Twój nigdy się tak nie nagrzeje bo masz luźne płytki ceramiczne wentylowane konwekcją w te i z powrotem.A z 30oC to nie piszesz prawdy,bo takie dachówki-czarne w słoneczny dzień parzą.Mój radiator odbiera ciepło z połaci dachu nagrzanej nawet do 80oC a 65-70oC to norma.To nie konfabulacja a fizyka (potęga czarnego koloru)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Bo ty nie rozumiesz zasad które grzeją jaśkowy dach i mój.Mój rozgrzewa się latem nawet do 80oC.Jaśkowy też pewnie.Twój nigdy się tak nie nagrzeje bo masz luźne płytki ceramiczne wentylowane konwekcją w te i z powrotem.A z 30oC to nie piszesz prawdy,bo takie dachówki-czarne w słoneczny dzień parzą.Mój radiator odbiera ciepło z połaci dachu nagrzanej nawet do 80oC a 65-70oC to norma.To nie konfabulacja a fizyka (potęga czarnego koloru)

Tak,moje czarne dachówki ceramiczne firmy Tondach są z innej planety niż Wasze hamerykańskie...dlatego nie nagrzewają się tak jak wasze...

Poniżej zdęcie moich czarnych dachówek ale czeskich nie hamerykańskich:DDSCN3420.jpgDSCN3408.jpg

Doprawdy nie rozumiem jak te dachówki są pod dachem zaledwie letnie a u was prawie wodę można na nich gotować.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak nie wierzysz to osadź taką dachówkę w izolacji z pianki PUR (od spodu) wystaw na słońce i potem usiądź.Stawiam butelkę starki ,że nie dasz rady .Powierzchnia dachu w słoneczny dzień rozgrzewa się do bardzo wysokich temperatur rzędu 80oC,ale tylko wtedy gdy od spodu jest zaizolowana.W innym przypadku całą energie diabli wezmą a ściślej konwekcja.Trzeba tak dobrać odbiór tego ciepła (ilość cieczy lub powietrza)aby temp.połaci nie spadła zbytnio.To są kolektory niskotemperaturowe ,najbardziej wydajne .Ty masz rzeszoto ceramiczne.Nigdy nie osiągniesz odpowiednich temperatur.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
ja tu czytam że dla dziwacznie pojmowanej oszczędności Arturo całą rodzinę moczy w gorącej wodzie i nadmiernie zużywa zasoby czystej wody na Śląsku...nieładnie i nieekologicznie :eek: to już lepiej było ten EKO ;)groszek spalać

Ale ja powtarzam,przede wszystkim komfort a ekogroszkiem komfortu nie zaznam,nawet na Śląsku w zagłębiu ekogroszka :)

Czy Wy dla oszczędnosci paru zł dacie się ogolić na łyso lub dacie sobie zamontować kable na całe życie ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo, masz komfortowy system grzania CWU, ale nie chcesz chyba powiedziec, ze moczenie w wannie jest komfortowe, no chyba, ze wczesniej wziales prysznic i do wanny idziesz czysty.

 

Wydaje mi sie, ze Ty nawet jakbys mial potrzebe wziecia szybkiego prysznica to z niego nie skorzystasz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
ale sam przyznasz że to zużycie wody u ciebie jest zastanawiające,dlatego wszyscy się dziwią

Ci,kórzy się dziwią,czy macie w mieszkaniu/domu wannę ?

Jeśłi macie to czemu kąpiecie się pod prysznicem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo, masz komfortowy system grzania CWU, ale nie chcesz chyba powiedziec, ze moczenie w wannie jest komfortowe, no chyba, ze wczesniej wziales prysznic i do wanny idziesz czysty.

 

Wydaje mi sie, ze Ty nawet jakbys mial potrzebe wziecia szybkiego prysznica to z niego nie skorzystasz.

 

Pozdrawiam

Zdecydowanie moczenie się w wannie jest dla mnie komfortowe,ostatnio żona zakupiła specjalne różyczki zapachowe,które rozpuszczają się w wodzie ;)

Czyżbyście nie znali tego uczucia ?

W wannie przemyślam sobie na spokojnie plany na dzień nastęny,bez stresu,gorąca woda i takie tam :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...